ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЧОПСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
Чоп
10.01.11 | N 21 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми митного
контролю та митного оформлення товарiв та
транспортних засобiв у мiжнародному
пасажирському, вантажному пунктi пропуску
"Чоп" для автомобiльного сполучення на
кордонi з Угорською Республiкою
Зареєстровано в головному управлiннi юстицiї у Закарпатськiй областi 07 лютого 2011 р. за N 9/981 |
З метою виконання вимог ст. 112 Митного кодексу України та
iнших нормативно-правових актiв з митної справи
щодо порядку здiйснення митного контролю та
оформлення автомобiльних транспортних засобiв,
товарiв та iнших предметiв, а також визначення
послiдовностi дiй працiвникiв митницi пiд час
здiйснення митного контролю, взаємодiї з
працiвниками сумiжних служб наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему митного контролю та митного оформлення товарiв та транспортних засобiв у мiжнародному пасажирському, вантажному пунктi пропуску "Чоп" для автомобiльного сполучення на кордонi з Угорською Республiкою, що додається.
2. Начальниковi митного поста "Тиса" забезпечити ознайомлення пiдпорядкованого особового складу з цим наказом пiд розпис та контроль за його безумовним виконанням.
3. Вiддiлу правового забезпечення (Дорофеєвiй Л.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Головного управлiння юстицiї у Закарпатськiй областi.
4. Даний наказ набирає чинностi в порядку, встановленому законодавством України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митницi згiдно з розподiлом обов'язкiв.
В.о. начальника митницi | Д.В.Полiщук |
Затверджено Наказ Чопської митницi вiд 10.01.2011 N 21 |
|
Зареєстровано в головному управлiннi юстицiї у Закарпатськiй областi 07 лютого 2011 р. за N 9/981 |
Технологiчна схема
митного контролю та митного оформлення товарiв
та транспортних засобiв у мiжнародному
пасажирському, вантажному пунктi пропуску
"Чоп" для автомобiльного сполучення на
кордонi з Угорською Республiкою
1. Загальнi положення
1.1. Дана Технологiчна схема митного контролю та митного оформлення товарiв та транспортних засобiв у мiжнародному пасажирському, вантажному пунктi пропуску "Чоп" для автомобiльного сполучення на кордонi з Угорською Республiкою (далi - Технологiчна схема) спрямована на органiзацiю виконання положень та вимог Митного кодексу України та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними".
1.2. Митному контролю пiдлягають усi товари i транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України. Митний контроль передбачає проведення митними органами мiнiмуму митних процедур, необхiдних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи. Обсяг таких процедур та порядок їх застосування визначаються вiдповiдно до Митного кодексу України, iнших нормативно-правових актiв, а також мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку.
1.3. Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв здiйснюється виключно в зонах митного контролю i завершується митним оформленням вiдповiдно до вимог законодавства.
1.4. Митний контроль та митне оформлення автомобiльних транспортних засобiв i товарiв здiйснюються:
у разi ввезення на митну територiю України - пiсля проведення прикордонного контролю;
у разi вивезення за межi митної територiї України - до початку прикордонного контролю.
1.5. Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв здiйснюється митними органами у взаємодiї з органами державної влади, на якi вiдповiдно до законодавства покладено функцiї здiйснення iнших видiв контролю автомобiльних транспортних засобiв i товарiв (далi - контролюючi служби), у порядку, встановленому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними".
1.6. У цiй Технологiчнiй схемi термiни та поняття вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та у вiдповiдних нормативно-правових актах України з питань митної справи.
2. Мiсце проведення митного контролю
2.1. З метою забезпечення здiйснення митними органами митного контролю за товарами та транспортними засобами, що перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил, у пунктах пропуску на митному кордонi України, в межах прикордонної смуги на державному кордонi України, створюються зони митного контролю.
2.2. Зони митного контролю у межах пунктiв пропуску через державний кордон створюються Держмитслужбою за погодженням з Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби та Мiнтрансзв'язку.
Зони митного контролю створюються вiдповiдним митним органом за погодженням:
у пунктах пропуску через державний кордон для автомобiльного сполучення - з органом охорони державного кордону.
2.3. Межi зон митного контролю у мiжнародному пасажирському, вантажному пунктi пропуску "Чоп" для автомобiльного сполучення на кордонi з Угорською Республiкою (далi - пункт пропуску) визначаються Чопською митницею за погодженням з Чопським прикордонним загоном.
2.4. Контроль за перемiщенням товарiв, транспортних засобiв та громадян через зони митного контролю здiйснюється посадовими особами митного поста "Тиса" Чопської митницi.
2.5. Товари та транспортнi засоби перебувають пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту ввезення на її територiю i до моменту їх пропуску через митний кордон України або вивезення за її межi.
2.6. Забороняється знаходження в зонах митного контролю товарiв та транспортних засобiв, щодо яких здiйсненi митнi процедури та надано дозвiл митного органу на пропуск їх через митний кордон України вiдповiдно до заявленої мети перемiщення.
Зазначена заборона не стосується випадкiв виникнення форс-мажорних обставин (настання дiї непереборної сили - надзвичайних ситуацiй природного техногенного та екологiчного характеру), страйкiв, манiфестацiй та/або протягом часу, необхiдного для перемiщення товарiв, транспортних засобiв i предметiв iз зони митного контролю.
2.7. Начальник пiдроздiлу митного оформлення (сектору) (далi - ПМО) несе вiдповiдальнiсть за дотримання часових нормативiв щодо перебування в пунктi пропуску у зонi митного контролю товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, митний контроль яких завершено.
Вiдповiдальнiсть за випуск iз зони митного контролю товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, митний контроль та митне оформлення по яких завершено, покладається на начальникiв та головних iнспекторiв ПМО.
3. Етапи митного контролю за перемiщенням товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв через державний кордон України
3.1. Розподiл посадових осiб ПМО в пунктi пропуску для виконання етапiв здiйснення митного контролю згiдно з цiєю Технологiчною схемою здiйснює начальник ПМО. Начальник ПМО несе вiдповiдальнiсть за органiзацiю взаємодiї посадових осiб пiдроздiлу митницi при виконаннi кожного з етапiв митного контролю з урахуванням дiлянок митного контролю.
3.2. У вiдповiдностi до п.5. Порядку здiйснення митного контролю автомобiльних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989, для здiйснення митного контролю автомобiльних транспортних засобiв i товарiв перевiзник, експедитор або уповноважена особа до митного органу подають такi документи:
вантажну митну декларацiю (в установлених законодавством випадках) на перемiщуванi товари;
мiжнародну автомобiльну накладну (CMR) або товаротранспортну накладну;
рахунок-фактуру (iнвойс), iншi документи, якими пiдтверджується вартiсть товарiв та якi дають можливiсть iдентифiкувати зазначенi товари;
пакувальний лист (специфiкацiю у разi потреби);
свiдоцтво про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажiв пiд митними печатками i пломбами.
та, у разi потреби, iншi документи передбаченi п. 5 Порядку здiйснення митного контролю автомобiльних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989.
3.3. Вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними" митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи, якi виконуються в такому порядку:
3.3.1 Перший етап - попереднi операцiї.
Для здiйснення митного контролю перевiзник або експедитор чи уповноважена особа подають посадовiй особi митного органу для реєстрацiї документи, визначенi в пунктi 3.2. цiєї Технологiчної схеми. На зареєстрованих документах посадовою особою ПМО проставляється вiдбиток штампа "Пiд митним контролем". Пiсля цього здiйснюється перевiрка комплектностi поданих документiв, цiлiсностi накладеного митного забезпечення, а також загальний огляд автомобiльних транспортних засобiв i товарiв.
3.3.2. Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю.
У разi, коли автомобiльнi транспортнi засоби i товари пiдлягають вiдповiдно до законодавства також iншим видам контролю (крiм прикордонного), посадова особа митного органу здiйснює передачу товаросупровiдних (товаротранспортних) документiв у примiщеннi "Єдиного офiсу" безпосередньо посадовим особам контрольних служб для проведення цих видiв контролю.
Пiсля здiйснення iнших видiв контролю посадовi особи контролюючих органiв проставляють на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах вiдмiтки про результати контролю, що є пiдставою для подальшого здiйснення митного контролю.
3.3.3. Третiй етап - закiнчення митного контролю.
Митний контроль та митне оформлення автомобiльних транспортних засобiв i товарiв закiнчується пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю щодо цього автомобiльного транспортного засобу i товарiв.
Посадова особа митного органу приймає, у разi потреби, на пiдставi результатiв попередньої перевiрки поданих для реєстрацiї документiв рiшення про проведення митного огляду автомобiльних транспортних засобiв i товарiв, що перебувають пiд митним контролем. Про результати огляду складається акт за формою, встановленою Держмитслужбою України.
Пiсля здiйснення iнших видiв контролю митний орган згiдно iз законодавством справляє податки i збори (обов'язковi платежi), що пiдлягають сплатi в пунктах пропуску через державний кордон.
3.4. За наявностi обґрунтованих причин посадова особа пiдроздiлу митницi на будь-якому етапi митного контролю може вiдмовити перевiзнику, експедитору або особi, уповноваженiй на декларування, в митному оформленнi чи пропуску автомобiльних транспортних засобiв i товарiв через митний кордон України. У цьому разi посадова особа пiдроздiлу митницi в пунктi пропуску зобов'язана видати уповноваженiй особi картку вiдмови в митному оформленнi (iз зазначенням причин вiдмови) в порядку, встановленому Держмитслужбою України.
4. Особливостi розподiлу транспортних засобiв по смугах руху на митному постi "Тиса"
4.1. На дiлянцi прибуття (в'їзд на митну територiю України) нумерацiя смуг руху на дiлянцi прибуття визначається за напрямком перемiщення транспортних засобiв злiва на право й складає 10 смуг. Всi смуги руху транспортних засобiв визначенi дорожньою розмiткою та спецiальними iнформацiйними знаками. Резервна смуга руху - естакада головної будiвлi митного поста "Тиса":
для вантажних мiкроавтобусiв, пасажирських та вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв, вантажних автомашин, що перевозять зовнiшньоекономiчнi вантажi вантажопiдйомнiстю до 3,5т., легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми, визначено смугу руху N 1;
для автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп), визначено смугу руху N 2;
для легкових автотранспортних засобiв iндивiдуального користування, iнших транспортних засобiв iндивiдуального користування, що належать громадянам або юридичним особам, не знятих з облiку в державних органах за мiсцем постiйної (тимчасової) реєстрацiї, i якi не є об'єктом зовнiшньоторговельних угод i використовуються виключно для перемiщення через митний кордон особистих речей громадян та товарiв в обсягах, що не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, й перемiщуються через смугу спрощеного контролю "зелений коридор", визначено смуги руху N 3-4;
для транспортних засобiв, що належать особам, якi користуються митними пiльгами визначено смугу руху N 5;
вантажнi автомашини вантажопiдйомнiстю бiльше 3,5 тон, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та товарiв фiзичних осiб, перемiщуються через ваговий шлюз по смугах руху N 6, 7, 8, 9, 10.
Транспортнi засоби вантажопiдйомнiстю бiльше 3,5, якi здiйснюють перевезення товарiв фiзичних осiб в обсягах, що пiдлягають оподаткуванню, розмiщуються до завершення всiх передбачених законодавством митних процедур на окремо видiленому майданчику в зонi митного контролю перед боксом поглибленого огляду.
4.2. На дiлянцi вiдправлення (виїзд з митної територiї України) нумерацiя смуг руху визначається за напрямком перемiщення транспортних засобiв злiва на право й складає 10 смуг. Всi смуги руху транспортних засобiв визначенi дорожньою розмiткою та спецiальними iнформацiйними знаками. Резервна смуга руху - естакада головної будiвлi митного поста "Тиса":
для вантажних мiкроавтобусiв, пасажирських та вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв, вантажних автомашин, що перевозять зовнiшньоекономiчнi вантажi вантажопiдйомнiстю до 3,5т., легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми, визначено смугу руху N 1;
для автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп), визначено смугу руху N 2;
для легкових автотранспортних засобiв iндивiдуального користування, iнших транспортних засобiв iндивiдуального користування, що належать громадянам або юридичним особам, не знятих з облiку в державних органах за мiсцем постiйної (тимчасової) реєстрацiї, i якi не є об'єктом зовнiшньоторговельних угод i використовуються виключно для перемiщення через митний кордон особистих речей громадян та товарiв в обсягах, що не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, й перемiщуються через смугу спрощеного контролю "зелений коридор", визначено смуги руху N 3 - 4;
для транспортних засобiв, що належать особам, якi користуються митними пiльгами визначено смугу руху N 5;
для вантажних автомашин вантажопiдйомнiстю бiльше 3,5 тон, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та товарiв фiзичних осiб, визначено смуги руху N 6, 7, 8, 9, 10.
5. Особливостi здiйснення митного контролю за перемiщенням товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв залежно вiд напрямку їх перемiщення через державний кордон України
5.1. Ввезення зовнiшньоекономiчних вантажiв на митну територiю
5.1.1. У вiдповiдностi до спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України й Державної митної служби України вiд 11.06.2008 N 505/642 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобiльного сполучення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.08.2004 за N 753/15444, посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону надає дозвiл на в'їзд у пункт пропуску транспортним засобам учасникiв мiжнародного руху за наявностi реєстрацiйних номерiв, вiдмiнного розпiзнавального знака держави реєстрацiї та у технiчно справному станi.
5.1.2. Водiю транспортного засобу посадовою особою пiдроздiлу з охорони державного кордону видається контрольний талон проходження по "червоному коридору".
Транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни (павiльйону), у якiй розмiщуються посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону, посадова особа митницi.
Водiй подає для перевiрки такi документи:
паспортнi документи;
свiдоцтво про реєстрацiю транспортного засобу i посвiдчення водiя;
документи на право власностi та користування транспортним засобом;
товаросупровiднi документи.
Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, особисто подають паспортнi документи.
Посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону здiйснює перевiрку паспортних документiв у порядку встановленому чинним законодавством.
Посадова особа митницi вивчає товаросупровiднi документи, проставляє штамп "Пiд митним контролем" та вносить до електронного журналу такi вiдомостi:
напрямок перемiщення товару та транспортного засобу;
номер контрольного талона проходження по "червоному коридору";
реєстрацiйний номер транспортного засобу;
тип транспортного засобу;
країна реєстрацiї транспортного засобу;
найменування товару (у разi перемiщення консолiдованого вантажу робиться запис "консолiдований вантаж");
дата, час.
Посадова особа митницi, для органiзацiї внутрiшнього контролю за обiгом товаросупровiдних документiв щодо вантажiв, якi в'їжджають на митну територiю України й знаходяться у зонi митного контролю, складає в одному примiрнику Реєстр документiв за формою, визначеною додатком до цiєї Технологiчної схеми.
Реєстр документiв облiковується в окрему журналi посадовою особою ПМО, яка здiйснює функцiї Диспетчера зони митного контролю та разом з примiрниками товаросупровiдних документiв, вказаних в ньому передається начальнику ПМО, який здiйснює контроль за знаходженням транспортних засобiв та товарiв у зонi митного контролю до завершення їх митного оформлення. Вiдпрацьований Реєстр документiв долучається до оформлених архiвних документiв.
Реєстри документiв на транспортнi засоби та товари, що знаходяться в зонi митного контролю, i митне оформлення яких не завершено, передаються по змiнi начальником ПМО.
Транспортнi засоби направляються в зону митного контролю пiд навiси. Розмiщення вантажних автомашин на смугах руху пiд навiсами проводиться у вiдповiдностi до iнформацiйних знакiв.
5.1.3. Пiд час перевiрки документiв i митного контролю з метою виявлення можливих мiсць укриття порушникiв кордону, контрабанди зброї, вибухових речовин, наркотичних засобiв, матерiалiв i предметiв, заборонених до ввезення в Україну або вивезення з України, предметiв, що пiдлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню або перемiщуються з порушенням чинного митного законодавства, посадовими особами пiдроздiлу з охорони державного кордону та митницi здiйснюється вiзуальний огляд транспортного засобу.
З дозволу начальника ПМО, за погодженням iз старшим наряду пiдроздiлу з охорони державного кордону, проведення митного огляду може бути здiйснено на територiї ВМК ЗАТ "Автопорт-Чоп", за наявностi наступних пiдстав:
якщо прийнято рiшення про поглиблений митний огляд товарiв i транспортних засобiв;
за рiшенням посадової особи пiдроздiлу боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил щодо конкретного суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, а також пiд час проведення спецiальних заходiв, спрямованих на припинення порушень митних правил;
за наявностi повiдомлення органiв охорони державного кордону України та правоохоронних органiв митним органам про виявленi порушення митних правил.
При цьому iнiцiатором вказаної процедури забезпечується доставка транспортного засобу з вантажем до ВМК ЗАТ "Атопорт-Чоп" iз обов'язковим залученням посадових осiб вiддiлу митної варти.
5.1.4. На пiдставi результатiв аналiзу та оцiнки ризикiв посадовою особою пiдроздiлу з охорони державного кордону може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, з метою виявлення мiсць укриття порушникiв кордону, контрабанди зброї, вибухових речовин, наркотичних засобiв.
5.1.5. При проведеннi огляду транспортних засобiв та вантажiв посадова особа ПМО має право вимагати вiд перевiзникiв вiдкривати вантажнi примiщення для огляду товарiв, якi перемiщуються через митний кордон (при необхiдностi за участю представникiв iнших контрольних служб, у залежностi вiд характеру товарiв). До проведення митного контролю можуть залучатися посадовi особи служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил (далi - Служба БК та ПМП)та можуть використовуватися технiчнi засоби митного контролю.
5.1.6. Митний контроль починається з усного опитування водiя транспортного засобу за пунктами митної декларацiї.
5.1.7. Пiсля завершення огляду транспортного засобу та вантажу посадова особа ПМО особисто накладає митне забезпечення (пломбу) на вантажне примiщення транспортного засобу. На зворотi контрольного талону зазначається номер пломби й проставляє штамп "Пiд митним контролем". За результатами огляду складається Акт митного огляду. Перевiзник або уповноважена особа направляється до "Єдиного офiсу" для проведення документального оформлення товарiв та транспортних засобiв.
5.1.8. Посадовою особою ПМО, здiйснюється попереднiй документальний контроль, у вiдповiдностi до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України".
5.1.9. Якщо товари, транспортнi засоби та iншi предмети, що перемiщуються через державний кордон України, крiм митного, пiдлягають контролю iншими державними службами, то митне оформлення таких товарiв завершується тiльки пiсля здiйснення передбачених законодавством України необхiдних для зазначених товарiв видiв контролю. Результати такого контролю вiдображаються у виглядi вiдмiток державних iнспекторiв цих служб на товаросупровiдних та товаротранспортних документах.
5.1.10. У разi, коли товари не пропущенi контрольними службами на територiю України внаслiдок установлених законом заборон чи обмежень на їх ввезення в Україну або транзит через територiю України, їх затримання або повернення здiйснюється на пiдставi поданих до митницi документiв, оформлених вiдповiдними службами. Затриманий транспортний засiб iз товаром направляється на окремий майданчик, визначений для таких цiлей у пунктi пропуску (майданчик затриманих транспортних засобiв та вантажiв). У разi повернення за межi митної територiї України товарiв та транспортних засобiв акт, iз визначенням причин повернення транспортного засобу, iнiцiатором повернення передається органу охорони державного кордону й прикрiпляється до контрольного талону, що є пiдставою для погашення такого талону.
5.1.11. Виїзд транспортного засобу за межi пункту пропуску здiйснюється в супроводi посадових осiб пiдроздiлу митного оформлення, пiдроздiлу з охорони державного кордону та iнiцiатора повернення.
5.1.12. Пiсля завершення оформлення товарiв та транспортних засобiв iншими контрольними службами, товаросупровiднi документи у примiщеннi "єдиного офiсу" посадовими особами цих контрольних служб передаються посадовим особам митницi для проведення митного оформлення.
5.1.13. Закiнчення процедури митного оформлення транспортного засобу та товару засвiдчується проставленням у контрольному талонi проходження по "червоному коридору" особистої номерної печатки посадовою особою митницi, пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
5.1.14. Митний контроль та митне оформлення товарiв i транспортних засобiв здiйснюється iнспектором митницi з дотриманням вимог Митного кодексу України, наказiв Державної митної служби України вiд 08.12.1998 N 771 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.01.1999 за N 42/3335, вiд 21.11.2001 N 755 "Про затвердження Порядку реалiзацiї положень Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.12.2001 за N 1036/6227, вiд 28.02.2003 N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територiю України окремих видiв товарiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 03.06.2003 за N 424/7745, вiд 03.08.2004 N 564 "Про затвердження Порядку здiйснення контролю за доставкою в митницi призначення транзитних товарiв, що перемiщуються через територiю України на умовах Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки мiжнародного дорожнього перевезення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.08.2004 за N 1014/9613 та iнших нормативних актiв з питань митної справи.
У разi перемiщення таких товарiв як:
товари гуманiтарної допомоги, що ввозяться на митну територiю України (крiм тих, що ввозяться з метою транзиту);
несупроводжуваний багаж громадян - при ввезеннi його на митну територiю України, транзитi через територiю України;
товари, що ввозяться на митну територiю України й перемiщуються цiєю територiєю з будь-якою метою, у тому числi з метою транзиту, за укладеними в установленому порядку зовнiшньоекономiчними договорами (контрактами) у супроводжуваному багажi;
мiжнароднi поштовi вiдправлення,
їх митний контроль та митне оформлення проводиться вiдповiдно до Порядку здiйснення контролю за доставкою в митницi призначення перемiщуваних через митний кордон України товарiв окремих видiв, затвердженого наказом ДМСУ вiд 13.10.2005 N 969, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 17.11.2005 за N 1393/11673.
5.1.15. Пiсля завершення документального митного оформлення транспортного засобу й товару, посадова особа ПМО вносить до програмно-iнформацiйного комплексу "Iнспектор-2006", зокрема до модулю "Диспетчер зони митного контролю" та дiючих журналiв облiку необхiднi вiдомостi про транспортний засiб та товар для формування статистичної iнформацiї вантажних перевезень. Документи, що були пiдставою для пропуску товарiв та транспортних засобiв на митну територiю України (товаротранспортних, товаросупровiдних документiв, вiдривних аркушiв книжок МДП тощо) залишаються у справах митницi.
У разi неможливостi вилучення оригiналiв документiв у справах митницi залишаються їх ксерокопiї, завiренi вiдбитком особистої номерної печатки iнспектора, який здiйснював митне оформлення. Архiвнi теки формуються працiвниками, якi здiйснювали митне оформлення.
5.2. Вивезення зовнiшньоекономiчних вантажiв за межi митної територiї України
5.2.1. У вiдповiдностi до спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України й Державної митної служби України вiд 11.06.2008 N 505/642 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобiльного сполучення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.08.2004 за N 753/15444, посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону надає дозвiл на в'їзд у пункт пропуску транспортних засобiв у порядку, визначеному п. 5.1.1. Технологiчної схеми.
5.2.2. Водiю транспортного засобу посадовою особою пiдроздiлу з охорони державного кордону видається контрольний талон проходження по "червоному коридору".
Посадова особа митницi вивчає товаросупровiднi документи та вносить до функцiонального модуля "Диспетчер зони митного контролю" вiдомостi вiдповiдно до реквiзитiв вказаного програмно iнформацiйного комплексу.
Перемiщення транспортного засобу по територiї митного поста здiйснюється виключно з дозволу митницi.
5.2.3. Транспортнi засоби направляються в зону митного контролю пiд навiси. Розмiщення вантажних автомашин на смугах руху пiд навiсами проводиться у вiдповiдностi до iнформацiйних знакiв.
5.2.4. Посадовi особи ПМО, якi згiдно з розподiлом на робочу змiну включенi до складу оглядової групи проводять аналiз товаросупровiдних документiв. У разi прийняття рiшення за результатами аналiзу й оцiнки ризикiв про проведення огляду транспортних засобiв та вантажiв на контрольному талонi проставляють вiдмiтки про необхiднiсть проведення такої форми митного контролю.
5.2.5. При проведеннi огляду транспортних засобiв та вантажiв посадова особа ПМО має право вимагати вiд перевiзникiв вiдкривати вантажнi примiщення для огляду товарiв, якi перемiщуються через митний кордон (при необхiдностi за участю представникiв iнших контрольних служб, у залежностi вiд характеру товарiв). До проведення митного контролю можуть залучатися посадовi особи Служби БК та ПМП та можуть використовуватися технiчнi засоби митного контролю.
5.2.6. Митний контроль починається з усного опитування водiя транспортного засобу за пунктами митної декларацiї.
5.2.7. Пiсля завершення огляду транспортного засобу та вантажу посадова особа ПМО особисто накладає митне забезпечення (пломбу) на вантажне примiщення транспортного засобу. На зворотi контрольного талону зазначається номер пломби й проставляє штамп "Пiд митним контролем". За результатами митного огляду складається Акт митного огляду. Перевiзник або уповноважена особа направляються до "Єдиного офiсу" для проведення документального оформлення товарiв та транспортних засобiв.
5.2.8. Пiсля завершення огляду транспортних засобiв, що слiдують без вантажу, посадова особа ПМО на зворотi контрольного талону проставляє штамп "Пiд митним контролем".
Акт митного огляду складається також у випадку використання технiчних засобiв митного контролю.
5.2.9. Посадова особа ПМО, яка здiйснює документальне митне оформлення товарiв та транспортних засобiв, приймає вiд перевiзника або експедитора поданi ними товаросупровiднi документи, визначенi п. 3.2. цiєї Технологiчної схеми, а також iншi необхiднi для проведення митного контролю документи.
5.2.10. Митний контроль та митне оформлення товарiв i транспортних засобiв проводиться iнспектором митницi з дотриманням вимог наказiв Державної митної служби України вiд 08.12.1998 N 771 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.01.1999 за N 42/3335, вiд 21.11.2001 N 755 "Про затвердження Порядку реалiзацiї положень Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.12.2001 за N 1036/6227, вiд 03.08.2004 N 564 "Про затвердження Порядку здiйснення контролю за доставкою в митницi призначення транзитних товарiв, що перемiщуються через територiю України на умовах Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки мiжнародного дорожнього перевезення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.08.2004 за N 1014/9613.
У разi перемiщення несупроводжуваного багажу громадян при вивезеннi його за межi митної територiї України митний контроль та митне оформлення проводиться вiдповiдно до Порядку здiйснення контролю за доставкою в митницi призначення перемiщуваних через митний кордон України товарiв окремих видiв, затвердженого наказом ДМСУ вiд 13.10.2005 N 969, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 17.11.2005 за N 1393/11673.
5.2.11. Пiсля завершення документального оформлення товаросупровiднi документи посадовими особами ПМО передаються перевiзниковi або уповноваженiй особi. На контрольному талонi посадова особа ПМО проставляє штамп "Пiд митним контролем".
5.2.12. У разi прийняття рiшення на етапi документального оформлення про проведення митного огляду товарiв та транспортних засобiв така форма митного контролю проводиться з дозволу посадової особи ПМО. Штамп "Пiд митним контролем" на контрольному талонi не проставляється.
5.2.13. Закiнчення процедури митного оформлення транспортного засобу та товару засвiдчується проставленням у контрольному талонi проходження по "червоному коридору" особистої номерної печатки посадовою особою митного органу, пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
5.2.14. У справах митницi залишаються оригiнали документiв, що були пiдставою для пропуску товару та транспортного засобу за межi митної територiї України, примiрники Актiв про проведення митного огляду транспортних засобiв та вантажiв. У разi неможливостi вилучення оригiналiв документiв у справах митницi залишаються їх ксерокопiї, завiренi вiдбитком особистої номерної печатки посадової особи ПМО, яка здiйснювала митне оформлення. Архiвнi теки формуються в кiнцi кожної змiни працiвниками, якi здiйснювали митне оформлення й пропуск товарiв та транспортних засобiв. Вiдомостi про транспортнi засоби та вантажi iнспектором ПМО заносяться у дiючi журнали облiку та до програмно-iнформацiйного комплексу. Вилученi документи контролю за доставкою вантажiв (ВМД, ПТП, вiдривнi аркушi книжок МДП) за реєстром що змiнно передаються до вiддiлу контролю за перемiщенням товарiв.
5.2.15. Транспортнi засоби, затриманi митницею для вирiшення питання про їх пропуск через митний кордон України знаходяться на окремо визначеному майданчику, на якому дiє режим зони митного контролю.
Iнформацiя про вiдповiднi транспортнi засоби вноситься до модулю "Диспетчер зони митного контролю".
5.2.16. Начальники ПМО забезпечують до кiнця робочої змiни завершення митних процедур за всiма транспортними засобами та вантажами (за винятком затриманих у встановленому законодавством порядку), направленими у зону митного контролю поста.
5.3. Перемiщення зовнiшньоекономiчних вантажiв транзитом через митну територiю України
5.3.1. Митний контроль таких товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв здiйснюється згiдно iз Законом України вiд 20.10.1999 N 1172-XIV "Про транзит вантажiв" та з цiєю Технологiчною схемою.
5.3.2. Порядок й послiдовнiсть митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв проводиться iнспектором митницi на пiдставi та з дотриманням вимог Митного кодексу України, наказiв Державної митної служби України вiд 08.12.1998 N 771 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.01.1999 за N 42/3335, вiд 21.11.2001 N 755 "Про затвердження Порядку реалiзацiї положень Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.12.2001 за N 1036/6227, вiд 03.08.2004 N 564 "Про затвердження Порядку здiйснення контролю за доставкою в митницi призначення транзитних товарiв, що перемiщуються через територiю України на умовах Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки мiжнародного дорожнього перевезення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.08.2004 за N 1014/9613, вiд 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719 та iнших нормативних актiв з питань митної справи.
5.3.3. За наявностi обґрунтованих причин посадова особа ПМО на будь-якому етапi митного контролю може вiдмовити в митному оформленнi чи пропуску автомобiльних транспортних засобiв i товарiв через митний кордон. У цьому разi заiнтересованiй особi обов'язково видається картка вiдмови в митному оформленнi iз зазначенням причин (п.9. Порядку здiйснення митного контролю автомобiльних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989). Картка вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi чи пропуску товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України оформляється вiдповiдно до Порядку оформлення й використання Картки вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi чи пропуску товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України, затвердженому наказом Держмитслужби України вiд 12.12.2005 N 1227, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 156211842.
6. Особливостi проведення митного контролю речей, товарiв (предметiв) громадян
6.1.У вiдповiдностi до положень ст. 42 Митного кодексу України пiд час проведення митного контролю митнi органи самостiйно визначають форму та обсяг контролю, достатнi для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку, контроль за дотриманням яких покладено на митнi органи.
6.2. Митне оформлення речей, товарiв (предметiв) громадян проводиться в спецiально визначених мiсцях у зонi митного контролю.
6.3. У вiдповiдностi до вимог ст. 63 Митного кодексу України, з дозволу митного органу може здiйснюватися навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування товарiв, митне оформлення яких не закiнчено, змiна iдентифiкацiйних знакiв чи маркування на цих товарах або їх упаковцi, а також замiна транспортного засобу. Зазначенi операцiї здiйснюються за рахунок власникiв товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, або уповноважених ними осiб.
Митнi органи з власної iнiцiативи або з iнiцiативи правоохоронних органiв мають право вимагати вiд осiб, якi перемiщують товари i транспортнi засоби через митний кордон України, проведення операцiй, передбачених частиною першою ст. 63 Митного кодексу України. У таких випадках витрати на проведення зазначених операцiй вiдшкодовуються органом, з iнiцiативи якого вони проводилися. У разi якщо в результатi цих операцiй будуть виявленi порушення законодавства України, витрати на проведення операцiй вiдшкодовуються власниками товарiв, транспортних засобiв або уповноваженими ними особами.
Користування та розпорядження товарами i транспортними засобами, митне оформлення яких не закiнчено, забороняються, крiм випадкiв, передбачених цим Кодексом та iншими законами України.
6.4. При здiйсненнi контролю речей з використанням технiчних засобiв митного контролю, пасажир повинен бути попереджений про необхiднiсть вилучення з ручної поклажi не проявленої кiно-, фотоплiвки у зв'язку з можливiстю її пошкодження.
У разi виникнення у посадової особи митницi необхiдностi розкриття ручної поклажi власноручно - вказане проводиться з дотриманням норм технiки безпеки та вжиттям заходiв, що максимально зменшують можливi пошкодження речей, предметiв, упаковок.
6.5. Прикордонний та митний контроль рейсових автобусiв, автобусiв з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями здiйснюється, як правило, без виходу пасажирiв.
6.6. У випадку виникнення конфлiктної ситуацiї з громадянами при проведеннi митного оформлення, посадова особа ПМО повинна негайно iнформувати про це начальника ПМО та письмово зафiксувати цей факт у окремому журналi.
7. Оформлення речей, товарiв та iнших предметiв, що ввозяться громадянами на митну територiю України
7.1. Для здiйснення прикордонного та митного контролю транспортних засобiв у пунктi пропуску визначаються окремi смуги руху.
7.2. "Червоний коридор" - для транспортних засобiв:
що здiйснюють мiжнароднi перевезення товарiв у рамках зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi:
що здiйснюють перевезення товарiв фiзичних осiб, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, в обсягах, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню;
що використовуються (можуть використовуватися) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми;
вантажних i вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв;
легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватися) для перевезення товарiв.
7.3. "Зелений коридор" - для легкових автотранспортних засобiв, що належать громадянам або юридичним особам, iнших транспортних засобiв, якi не визначенi в пiдпунктах "червоного коридору" та " окремої смуги руху", не знятi з облiку, не є об'єктом зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) i використовуються виключно для перемiщення через митний кордон особистих речей громадян та товарiв в обсягах, що не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та/або оподаткуванню.
7.4. "Окрема смуга руху" - мiсце здiйснення прикордонного контролю i митного контролю та митного оформлення автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi - туристичних груп), що визначається з урахуванням iснуючої iнфраструктури пункту пропуску.
7.5. Смуга руху для транспортних засобiв, що належать особам, якi користуються митними пiльгами.
Вибiр смуги руху здiйснюється особою (водiєм чи пасажиром), виходячи з вимог законодавства щодо декларування та оподаткування транспортних засобiв, товарiв, у тому числi валютних цiнностей.
7.6. З метою визначення напрямку руху та порядку проходження прикордонного та митного контролю пункт пропуску облаштовується:
вiдповiдними єдиними iнформацiйними стендами Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України;
дорожньою розмiткою та знаками, що визначають напрямок руху та роз'яснюють порядок проходження контролю;
iнженерними пристроями для розмежування руху за напрямками та смугами.
7.7. Вибiр особою (водiєм чи пасажиром) смуги руху "зелений коридор" означає вибiр форми декларування товарiв, транспортних засобiв та особистих речей шляхом учинення вiдповiдних дiй.
7.8. Транспортний засiб здiйснює зупинку один раз на лiнiї паспортного контролю. Перевiрка документiв та митний контроль проводяться без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу.
Перевiрка документiв здiйснюється посадовою особою пiдроздiлу з охорони державного кордону.
7.9. Митний контроль здiйснюється посадовою особою митницi шляхом вiзуального огляду транспортного засобу, перевiрки документiв, що пiдтверджують право власностi на транспортний засiб (або користування ним), реєстрацiйних (технiчних) документiв, документiв, що пiдтверджують постiйне мiсце проживання особи, а також внесення до вiдповiдного електронного журналу таких вiдомостей:
марка, модель;
П.I.Б та мiсце проживання водiя;
реєстрацiйний номер транспортного засобу (у разi наявностi вiдповiдних технiчних засобiв контролю заноситься автоматично за результатами сканування або коригування);
VIN - код транспортного засобу.
7.10. У разi ввезення громадянином-нерезидентом транспортного засобу, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, посадова особа митницi iнформує його про необхiднiсть ознайомлення з умовами тимчасового ввезення транспортних засобiв (транзиту) на митну територiю України, вiдомостi про якi розмiщенi на iнформацiйних стендах, розташованих перед зоною митного контролю та безпосередньо у цiй зонi, зокрема про:
необхiднiсть обов'язкової реєстрацiї транспортних засобiв в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (для транспортних засобiв за кодами 87.01 - 87.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два мiсяцi);
необхiднiсть обов'язкового вивезення транспортного засобу за межi України в строк, визначений законодавством, або оформлення цього транспортного засобу з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України в порядку, установленому законодавством України;
вiдповiдальнiсть за порушення визначених законодавством умов тимчасового ввезення (транзиту) на митну територiю України транспортних засобiв, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, визначену Митним кодексом України.
Громадянин-нерезидент, який тимчасово ввозить транспортний засiб, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, не надає письмового зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу.
Митне оформлення транспортних засобiв, що тимчасово ввозяться на митну територiю України громадянами України, якi перебувають на тимчасовому консульському облiку у консульськiй установi України, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi здiйснюється у вiдповiдностi до вимог Порядку оформлення письмового зобов'язання про зворотне вивезення транспортних засобiв з використанням програмно-iнформацiйного забезпечення, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 05.08.2010 N 876.
7.11. Представники органу охорони державного кордону та митницi взаємодiють мiж собою з метою забезпечення виконання законодавства України особами, якi ввозять в Україну транспортнi засоби.
У разi отримання iнформацiї щодо факту невивезення громадянином-нерезидентом ранiше ввезеного на митну територiю України транспортного засобу, вповноважена посадова особа митницi вживає заходiв для з'ясування причин i обставин невивезення цього транспортного засобу а також вивчає питання щодо можливої наявностi ознак порушень митних правил.
7.12. Пiд час проведення перевiрки документiв i митного контролю з метою виявлення можливих мiсць укриття порушникiв кордону, контрабанди зброї, вибухових речовин, наркотикiв, матерiалiв i предметiв, заборонених до ввезення в Україну або вивезення з України, предметiв, що пiдлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню або перемiщуються з порушенням чинного митного законодавства, посадовими особами пiдроздiлу з охорони державного кордону та митницi здiйснюється вiзуальний огляд транспортного засобу.
7.13. На пiдставi результатiв аналiзу та оцiнки ризикiв, за iнiцiативою посадової особи пiдроздiлу з охорони державного кордону чи митницi, транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку i перенаправлений зi смуги руху "зелений коридор" на смугу руху "червоний коридор" або в мiсце здiйснення митного контролю та митного оформлення для проведення митного огляду.
7.14. При проведеннi прикордонного та митного контролю на "червоному коридорi" транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни (павiльйону), у якiй розмiщуються посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону, посадова особа митницi, що здiйснює функцiї диспетчера ЗМК.
Водiй подає для перевiрки такi документи:
паспортнi документи;
свiдоцтво про реєстрацiю транспортного засобу i посвiдчення водiя;
документи на право власностi та користування транспортним засобом;
товаросупровiднi документи.
Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, особисто подають паспортнi документи.
Посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону здiйснює перевiрку паспортних документiв.
Посадова особа митницi вивчає товаросупровiднi документи, проставляє штамп "Пiд митним контролем" та вносить до функцiонального модуля "Диспетчер зони митного контролю" вiдомостi, вiдповiдно до реквiзитiв вказаного програмно iнформацiйного комплексу, зокрема:
напрямок перемiщення товару та транспортного засобу;
номер контрольного талона проходження по "червоному коридору";
реєстрацiйний номер транспортного засобу;
тип транспортного засобу;
країна реєстрацiї транспортного засобу;
найменування товару (у разi перемiщення консолiдованого вантажу робиться запис "консолiдований вантаж");
дата, час.
7.15. Пiд час перевiрки документiв i митного контролю з метою виявлення можливих мiсць укриття порушникiв кордону, контрабанди зброї, вибухових речовин, наркотичних засобiв, матерiалiв i предметiв, заборонених до ввезення в Україну або вивезення з України, предметiв, що пiдлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню або перемiщуються з порушенням чинного митного законодавства, посадовими особами пiдроздiлу з охорони державного кордону та митницi здiйснюється вiзуальний огляд транспортного засобу.
7.16. На пiдставi результатiв аналiзу та оцiнки ризикiв посадовою особою пiдроздiлу з охорони державного кордону може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, з метою виявлення мiсць укриття порушникiв кордону, контрабанди зброї, вибухових речовин, наркотичних засобiв.
7.17. Товари (предмети), що ввозяться громадянами на територiю України пiдлягають митному оформленню пiсля повного завершення прикордонного контролю та iнших, встановлених законодавством України необхiдних для цього товару видiв контролю, зазначених у частинi першiй статтi 27 Митного кодексу України.
Вiдмiтки про завершення необхiдних видiв контролю (крiм прикордонного) проставляються на товаросупровiдних документах, а у разi їх вiдсутностi такi вiдмiтки проставляються на митнiй декларацiї або на зворотному боцi вантажної митної декларацiї форми МД-2.
7.18. Митний контроль починається з усного опитування громадянина згiдно з вимогами постанови Кабмiну України вiд 15.07.1997 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв". Пiсля завершення усного опитування, при наявностi заповненої громадянином в одному примiрнику, згiдно п. 1.6 Порядку заповнення митної декларацiї при перемiщеннi громадянами предметiв через митний кордон України, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 04.06.2008 N 604, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 10.07.2008 за N 629/15320, митної декларацiї, посадова особа ПМО завiряє її особистою номерною печаткою та своїм пiдписом i зберiгає у себе до повного завершення митного контролю.
7.19. Пропуск на митну територiю України предметiв (товарiв) здiйснюється згiдно з правилами, дiючими на момент пред'явлення їх до митного контролю.
У разi ввезення товарiв та iнших предметiв, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню, та перемiщення яких через кордон здiйснюється за дозвiльними документами компетентних контролюючих органiв, оформлення проводиться вiдповiдно до вимог чинного законодавства України, на пiдставi дозволiв.
7.20. Протягом усiєї процедури митного контролю речi, товари (предмети) та їх власник (уповноважена особа) знаходяться в зонi митного контролю.
7.21. При ввезеннi громадянами в Україну товарiв та iнших предметiв в обсягах, що пiдлягають оподаткуванню, пiсля завершення iнших видiв контролю (при необхiдностi), проводиться їх митний огляд, за результатами якого складається акт за формою, передбаченою наказом Держмитслужби вiд 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719.
7.22. Пiсля закiнчення перевiрки поданих громадянами документiв, огляду товарiв та iнших предметiв посадовою особою ПМО проводиться нарахування та стягнення передбачених законодавством митних платежiв.
7.23. При проведеннi нарахувань звертається особлива увага на правильнiсть визначення митної вартостi товарiв та iнших предметiв. При цьому посадова особа ПМО керується цiновою iнформацiєю, що офiцiйно надiслана для використання в роботi Держмитслужбою та вiддiлом контролю митної вартостi та класифiкацiї товарiв.
При сплатi митних платежiв посадовою особою ПМО оформляється квитанцiя згiдно з вимогами, встановленими Iнструкцiєю по заповненню та використанню унiфiкованої митної квитанцiї МД-1, затвердженою наказом Державної митної служби України вiд 04.01.2005 N 1, зареєстрованою в Мiнiстерствi юстицiї України 20.01.2005 за N 66/10346.
7.24. У разi, коли при митному оформленнi товару на основi поданих громадянином документiв неможливо достовiрно визначити митну вартiсть, або виникають спiрнi питання щодо класифiкацiї (кодування) товарiв начальник ПМО подає вiдповiдний запит до вiддiлу контролю митної вартостi та класифiкацiї товарiв Чопської митницi.
7.25. Пiсля отримання висновку зазначеного вiддiлу про митну вартiсть та коду товару, посадова особа ПМО самостiйно приймає рiшення по нарахуванню митних платежiв.
7.26. Пiсля сплати власником товарiв нарахованих платежiв, посадова особа ПМО видає йому другий примiрник унiфiкованої митної квитанцiї форми МД-1.
7.27. Оподаткування товарiв, якi безпосередньо ввозяться (пересилаються) громадянами в супроводжуваному (несупроводжуваному) багажi, пересилаються в мiжнародних поштових вiдправленнях, надходять на адресу громадян у мiжнародних експрес-вiдправленнях або у вантажних вiдправленнях, сумарна митна вартiсть яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, здiйснюється за умови оформлення вантажної митної декларацiї (IМ - 40Г) та митного оформлення в порядку, передбаченому для суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi у разi здiйснення операцiй з iмпорту, з поданням дозволiв (лiцензiй) та сертифiкатiв вiдповiдностi чи свiдоцтв про визнання iноземного сертифiката, у випадках, установлених законодавством для суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
8. Оформлення товарiв, речей та iнших предметiв, що вивозяться громадянами за межi митної територiї України
8.1. Пропуск громадян та транспортних засобiв у пункт пропуску здiйснюється посадовими особами пiдроздiлу з охорони державного кордону з видачею контрольних талонiв у залежностi вiд вибору смуги руху автотранспорту на виїзд з України.
8.2. При прибуттi громадян у зону митного контролю на вiдповiднiй смузi руху автотранспорту посадова особа ПМО, яка здiйснює митний контроль на данiй дiлянцi, у разi необхiдностi або за вимогою громадян видає їм бланки митних декларацiй.
8.3. Товари (предмети), що вивозяться громадянами за межi митної територiї України, пiдлягають митному контролю пiсля завершення iнших видiв контролю (крiм прикордонного).
8.4. Митний контроль та митне оформлення товарiв та iнших предметiв, що вивозяться громадянами за межi митної територiї України здiйснюються вiдповiдно до вимог ст.ст. 250, 251 Митного кодексу України та розпочинаються з усного опитування громадян згiдно з вимогами постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.1997 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв".
У разi вивезення товарiв та iнших предметiв, що пiдлягають обов'язковому декларуванню, та перемiщення яких через кордон здiйснюється за дозвiльними документами контролюючих органiв, зазначених у частинi першiй статтi 27 Митного кодексу України, оформлення здiйснюється на пiдставi вiдповiдних дозволiв.
Вiдмiтки про завершення необхiдних видiв контролю проставляються на товаросупровiдних документах, а у разi їх вiдсутностi на митнiй декларацiї або на зворотному боцi вантажної митної декларацiї форми МД-2, МД-3.
8.5. Протягом усiєї процедури митного контролю речi, товари (предмети) та їх власник (уповноважена особа) знаходяться в зонi митного контролю. Присутнiсть стороннiх осiб, за винятком визначених чинним законодавством, при цьому не допускається.
8.6. Пiсля завершення митного контролю речей, товарiв (предметiв) громадян, посадова особа ПМО повертає громадянину митну декларацiю та iншi оформленi документи й направляє його на паспортний контроль.
8.7. У разi тимчасового вивезення громадянами з України товарiв та iнших предметiв пiд письмове зобов'язання про зворотне ввезення, посадовi особи ПМО надають громадянам вичерпнi роз'яснення правил тимчасового вивезення товарiв та iнших предметiв й вiдповiдальнiсть за порушення зобов'язання про зворотне ввезення таких.
8.8. При заявленi громадянином товарiв у режим тимчасового вивезення посадовi особи ПМО керуються вимогами частини другої ст. 207 Митного кодексу України, згiдно з якою митнi органи не допускають товари до перемiщення в режимi тимчасового ввезення (вивезення), якщо вiдсутня можливiсть встановити надiйнiсть їх iдентифiкацiї, а також у разi вiдсутностi гарантiй їх повернення.
8.9. Контроль за дотриманням громадянами митного режиму тимчасового вивезення покладається на посадових осiб органiзацiйно-аналiтичного сектора митного поста "Тиса".
8.10. У разi перемiщення окремих видiв товарiв, передбачених Порядком здiйснення контролю за доставкою в митницi призначення перемiщуваних через митний кордон України товарiв окремих видiв, затвердженого наказом ДМСУ вiд 13.10.2005 N 969, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 17.11.2005 за N 1393/11673, митний контроль та митне оформлення цих товарiв здiйснюються з урахуванням особливостей, передбачених зазначеним наказом.
8.11. При виявленнi порушення громадянами термiнiв зобов'язання про зворотне вивезення товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, що тимчасово ввозилися в Україну, чи транзиту, посадовою особою ПМО, якою було виявлено таке порушення, складається протокол про порушення митних правил вiдповiдно до вимог Митного кодексу України.
9. Дiї посадових осiб ПМО при виявленнi прихованих вiд митного контролю товарiв та iнших предметiв, а також предметiв, що можуть бути в подальшому вiднесенi до предметiв контрабанди
9.1. При виявленнi фактiв приховування вiд митного контролю товарiв та iнших предметiв, що можуть бути в подальшому вiднесенi до предметiв контрабанди, посадовi особи ПМО зобов'язанi:
негайно доповiсти начальниковi ПМО, який викликає чергового дiзнавача;
до приходу дiзнавача, вжити заходiв щодо збереження виявлених предметiв правопорушення у тому виглядi, в якому вони були виявленi, та iнших матерiалiв, що можуть бути речовими доказами у справi.
9.2. При запровадженнi протоколу про порушення митних правил посадова особа митницi, яка виявила порушення, керується ст. 363 Митного кодексу України.
9.3. При виявленнi осiб, щодо яких надiйшли орiєнтування, посадова особа ПМО зобов'язана негайно повiдомити про це начальника ПМО та вжити заходи, передбаченi iнiцiатором орiєнтування.
10. Здiйснення перевiрки порядку проходження прикордонного та митного контролю транспортними засобами
10.1. Для перевiрки порядку проходження прикордонного та митного контролю транспортними засобами в пунктi пропуску використовуються контрольнi талони за встановленими формами:
контрольний талон для проходження по "зеленому коридору" транспортного засобу без причепа та без товарiв, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню;
контрольний талон проходження по "червоному коридору".
10.2. Начальник ПМО в пунктi пропуску, перед початком змiни, забезпечує передачу старшому змiни прикордонних нарядiв необхiдної кiлькостi контрольних талонiв обох типiв.
Облiк контрольних талонiв, виданих прикордонним нарядам, здiйснює старший змiни пiдроздiлу митного оформлення в журналi облiку контрольних талонiв, виданих уповноваженим посадовим особам органiв охорони державного кордону.
10.3. Залежно вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг для руху пiд час прибуття автомобiльного транспортного засобу на в'їзд до пункту пропуску посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону видає водiю транспортного засобу, залежно вiд обраної ним смуги руху, контрольний талон, у якому проставляє номер транспортного засобу, його тип та марку i кiлькiсть осiб, якi прямують у транспортному засобi.
10.4. Пiсля здiйснення необхiдних процедур з перевiрки документiв та митного оформлення посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону проставляє на талонi вiдмiтку "В'їзд" або "Виїзд", а посадова особа ПМО - вiдбиток особистої номерної печатки.
10.5. У разi виведення транспортного засобу iз "зеленого коридору" на транспортний засiб посадовою особою митницi оформлюється контрольний талон проходження по "червоному коридору".
Контрольний талон для проходження по "зеленому коридору" долучається як невiд'ємна частина до цього талона.
10.6. Контрольний талон при виїздi з пункту пропуску здається водiєм визначенiй посадовiй особi пiдроздiлу з охорони державного кордону.
10.7. Дозвiл на виїзд за межi територiї пункту пропуску транспортних засобiв посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону надає за наявностi у водiя контрольного талона з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.
10.8. За вiдсутностi у водiя контрольного талона з вiдповiдними вiдмiтками транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються, повертаються у зону митного контролю та передаються старшому змiни пiдроздiлу митного оформлення для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або прийняття iншого рiшення вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
10.9. У разi повернення в Україну або за її межi транспортного засобу вiдповiдними органами державної влади, якi здiйснюють iншi визначенi законодавством види контролю в пунктах пропуску, iнiцiатором повернення видається представнику органу охорони державного кордону письмове обґрунтування з визначенням причини повернення транспортного засобу. Зазначений документ прикрiплюється до контрольного талона на транспортний засiб i є пiдставою для погашення такого талона.
Виїзд транспортного засобу за межi пункту пропуску здiйснюється в супроводi посадових осiб пiдроздiлу митного оформлення, пiдроздiлу з охорони державного кордону та iнiцiатора повернення.
10.10. По закiнченнi змiни контрольнi талони, оформленi за змiну, старшим змiни прикордонних нарядiв та керiвником пiдроздiлу митного оформлення (його заступником або старшим оперативної змiни) перераховуються та архiвуються шляхом помiщення в окремий конверт iз зазначенням на ньому кiлькостi талонiв, перiоду змiни, дати архiвування, П. I. Б посадової особи, яка здiйснила перерахування та архiвування, пiсля чого пiдписується звiт про пропущенi транспортнi засоби, що прослiдували на в'їзд (виїзд) в Україну (з України) по смузi руху "червоний коридор".
Звiт пiдписується у двох примiрниках, один надходить у справи органiв охорони державного кордону, другий - у митний орган, де зберiгаються протягом 3 рокiв.
Контрольнi талони зберiгаються у справах митного органу:
Контрольний талон для проходження по "зеленому коридору" та смузi руху для автобусiв протягом 1 року;
Контрольний талон проходження по "червоному коридору" протягом 3 рокiв разом iз документами, на пiдставi яких було здiйснено пропуск товарiв та транспортних засобiв через державний кордон України.
10.11. У разi виявлення факту розбiжностi даних щодо оформлених транспортних засобiв старший змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митного органу доповiдають вiдповiднiй посадовi особi для прийняття вiдповiдного рiшення щодо подальших дiй.
Факт розбiжностей даних фiксується в узагальненому звiтi з поясненням причини таких розбiжностей.
10.12. Iнформацiя про в'їзд, виїзд та завершення митного контролю транспортних засобiв передається з модуля "Диспетчер зони митного контролю" в Центральну базу даних ЄАIС Держмитслужби безпосередньо пiсля реєстрацiї їх в'їзду в зону митного контролю та виїзду з неї.
11. Порядок реалiзацiї модулю "Диспетчер зони митного контролю" програмно - iнформацiйного комплексу "Iнспектор-2006"
11.1. Облiк транспортних засобiв, що знаходяться на територiї пункту пропуску, базується на функцiональному модулi "Диспетчер зони митного контролю" програмно-iнформацiйного комплексу "Iнспектор-2006".
11.2. Зазначене програмне забезпечення використовується з метою регулювання транспортних засобiв за напрямками руху, отримання оперативної iнформацiї щодо мiсцезнаходження транспортних засобiв та вантажiв, часу перебування їх у зонi митного контролю, формування реєстрiв транспортних засобiв, що знаходяться пiд митним контролем пiд час передачi змiн пiдроздiлами.
11.3. Iнформацiя про транспортнi засоби, що знаходяться в пунктi пропуску, подається щоденно начальником ПМО керiвництву митного поста.
11.4. Порядок ведення облiку транспортних засобiв у пунктi пропуску:
11.4.1. Iнспектор ПМО, який згiдно з нарядом виконує обов'язки диспетчера вносить в програмне забезпечення вiдомостi про кожний транспортний засiб, який в'їжджає на територiю пункту пропуску.
11.4.2. Транспортнi засоби, якi слiдують в режимi "Iмпорт" та перемiщують вантажi, на якi, на момент в'їзду в пункт пропуску, вiдсутня iнформацiя про номер попередньої декларацiї, попереднього повiдомлення, заносяться до функцiонального модуля "Диспетчер зони митного контролю" як затриманi, iз зазначенням причини - вiдсутнiсть попереднього повiдомлення, попередньої декларацiї.
11.4.3. У випадку затримання транспортного засобу та вантажу посадовими особами служб, що здiйснюють контрольнi функцiї у пунктi пропуску, посадовою особою ПМО, яка виконує функцiї диспетчера, до вiдповiдного модуля "Диспетчер зони митного контролю" вноситься iнформацiя "затримано" та зазначається причина затримання.
11.5. Порядок формування вiдомостей про транспортнi засоби, що знаходяться в пунктi пропуску.
11.5.1. Iнспектор ПМО, який виконує обов'язки диспетчера, у кiнцi робочої змiни друкує реєстри з функцiонального модуля "Диспетчер зони митного контролю" про всi транспортнi засоби, що знаходяться в пунктi пропуску.
11.5.2. Перший примiрник передається начальнику ПМО. На пiдставi другого примiрника здiйснюється передача транспортних засобiв, що знаходяться на майданчику накопичення та затриманих транспортних засобiв диспетчеру нової змiни. Факт прийому передачi фiксується особистими пiдписами в графах реєстру "здав" - "прийняв", пiсля чого вiн пiдшивається в окрему теку.
12. Оформлення вантажних автомашин, повернутих угорськими митною та прикордонною службами
12.1. При прибуттi на митний пост "Тиса" вантажних автомашин не пропущених на митну територiю Угорщини, iнспектор ПМО, який згiдно з нарядом на робочу виконує функцiї диспетчера:
з'ясовує причину повернення товару та автотранспорту;
уточнює можливiсть повторного виїзду на територiю Угорщини;
у загальному порядку заносить вiдомостi про транспортний засiб та вантаж до функцiонального модуля "Диспетчер зони митного контролю".
12.2. У випадку, коли транспортний засiб не може виїхати за межi митної територiї України (незадовiльний його технiчний стан, вiдмова одержувача вiд вантажу, вiдмова iноземних митних органiв у пропуску вантажу та транспортного засобу), такий транспортний засiб розмiщується на майданчику затриманих транспортних засобiв та вантажiв або, у вiдповiдностi до дiючого законодавства, направляється в митницю вiдправлення вантажу.
12.3. Повторне вiдправлення транспортного засобу за межi митної територiї безпосередньо з пункту пропуску здiйснюється через дiлянку оформлення транспортних засобiв на виїзд з України за погодженням iз СМАП "Чоп".
12.4. Iнспектор ПМО, дiлянки "експорт", заносить до окремих журналiв, в тому числi й електронних, вiдомостi про такi транспортнi засоби та товари.
У роздiлi "Примiтка" вчиняється запис "Повторний пропуск повернутого товару".
13. Здiйснення спiльного огляду транспортного засобу та товарiв
13.1. Якщо посадова особа пiдроздiлу з охорони державного кордону iнiцiювала проведення спiльного огляду транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв та речей, до ПМО подається заява за встановленою формою про необхiднiсть проведення спiльного огляду транспортного засобу та товарiв iз зазначенням пiдстав для здiйснення такого огляду.
13.2. Начальник ПМО приймає рiшення щодо проведення спiльного огляду та визначає посадову особу для його проведення. Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням положень статей 55, 56, 63 Митного кодексу України.
13.3. За результатами огляду iнiцiатором огляду складається акт спiльного огляду транспортного засобу, товарiв, iнших предметiв та речей за встановленою формою.
Акт спiльного огляду складається в трьох примiрниках:
перший i другий примiрники акта залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi;
третiй примiрник видається уповноваженiй особi.
Усi примiрники акта спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи.
Акт спiльного огляду зберiгається у справах митного органу протягом 3 рокiв разом з документами, на пiдставi яких було здiйснено пропуск товарiв та транспортних засобiв через державний кордон України.
13.4. Пiд час здiйснення спiльного огляду завданнями представникiв спiльних груп є:
для посадових осiб пiдроздiлiв охорони державного кордону:
пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;
виявлення зброї, наркотичних та вибухових речовин;
контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
для посадових осiб митних органiв:
визначення товарiв, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та/або оподаткуванню, потреби в проведеннi iнших видiв контролю;
пошук i затримання товарiв, що перемiщуються з порушенням законодавства.
13.5. Якщо є пiдстави вважати, що товари i транспортнi засоби перемiщуються через державний кордон України з порушенням законодавства з питань державного кордону, начальник митницi або його заступник (за поданням органу охорони державного кордону) може прийняти рiшення щодо спiльного переогляду транспортних засобiв.
Такими пiдставами можуть бути: оперативна iнформацiя про намiр або здiйснення злочину, зовнiшнi ознаки порушення цiлiсностi вантажного вiдсiку транспортного засобу, результати використання службових собак або технiчних засобiв контролю.
Iнiцiатором проведення спiльного переогляду може бути старший змiни прикордонних нарядiв.
Для проведення спiльного переогляду iнiцiатор надає письмову iнформацiю начальнику митницi або його заступнику за встановленою формою.
13.6. Начальник митницi або його заступник пiсля отримання iнформацiї протягом однiєї години приймає рiшення про проведення спiльного переогляду транспортного засобу та товарiв. У разi позитивного рiшення, яке оформлюється вiдповiдною резолюцiєю на письмовiй iнформацiї; спiльний переогляд здiйснюється за участю працiвникiв митницi з урахуванням норм та вимог статей 55, 56, 63 Митного кодексу України.
За результатами переогляду складається акт про переогляд оформлених митними органами транспортних засобiв, товарiв, iнших предметiв та речей за встановленою формою.
14. Забезпечення режиму зони митного контролю
14.1. З метою забезпечення здiйснення митними органами митного контролю за товарами та транспортними засобами, що перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил, у мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Чоп" на митному кордонi України вiдповiдно до ст.ст. 48, 49 Митного кодексу України створена та дiє зона митного контролю, що позначена вiдповiдними iнформацiйними знаками.
14.2. У вiдповiдностi до п. 10. Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.02 N 1947 (далi - Порядок), доступ у зони митного контролю дозволяється тiльки посадовим особам митних органiв, якi безпосередньо беруть участь у здiйсненнi митних процедур. Iншi посадовi особи митних органiв та iнших органiв державної влади, якi здiйснюють передбаченi статтею 27 Митного кодексу України види контролю пiд час перемiщення товарiв та транспортних засобiв через митний кордон України, допускаються у цi зони в порядку, визначеному Держмитслужбою.
Доступ у зони митного контролю та перебування у них посадових осiб правоохоронних органiв i органiв прокуратури дозволяється у випадках та у порядку, передбачених законом.
14.3. Згiдно з п. 11. Порядку, посадовi особи, яким дозволяється доступ у зони у зони митного контролю, можуть перебувати в них тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi службовi особи не повиннi мати при собi цiнностей та предметiв, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством.
14.4. Доступ у зони митного контролю дозволяється тiльки посадовим особам митних органiв, якi безпосередньо беруть участь у здiйсненнi митних процедур. Iншi посадовi особи митних органiв та iнших органiв державної влади, якi здiйснюють передбаченi статтею 27 Митного кодексу України види контролю пiд час перемiщення товарiв та транспортних засобiв через митний кордон України, допускаються у цi зони в порядку, визначеному Держмитслужбою.
Громадяни, якi перетинають державний кордон, допускаються у зони митного контролю за дiйсними документами на право в'їзду на територiю України або виїзду з України.
Доступ у зони митного контролю та перебування у них посадових осiб правоохоронних органiв i органiв прокуратури дозволяється у випадках та у порядку, передбачених законом.
Декларанти допускаються у зони митного контролю на час здiйснення митних процедур щодо товарiв i транспортних засобiв, якi пред'являються ними для митного оформлення.
Проведення господарських робiт у зонi митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, перемiщення через межi та в межах цiєї зони товарiв, транспортних засобiв i громадян, у тому числi посадових осiб органiв державної влади, якi не перетинають митний кордон України, допускається тiльки з дозволу керiвника або заступника керiвника вiдповiдного митного органу за погодженням з Прикордонними вiйськами i пiд контролем посадових осiб цього органу, крiм випадкiв, передбачених законами.
Порядок допуску у зони митного контролю iнших осiб визначається митним органом, у зонi дiяльностi якого вона створена.
15. Прикiнцевi положення
15.1. Перед початком роботи кожної змiни проводиться нарада за участю старшого змiни прикордонних нарядiв, представникiв старших змiн пiдроздiлу митного оформлення й iнших контрольних органiв (служб), на якiй обговорюються питання:
пiдбиваються пiдсумки роботи попередньої змiни та розв'язуються проблемнi питання, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють вiдповiднi види державного контролю в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення;
здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли вiд вiдповiдних контрольних органiв (служб);
визначаються можливi об'єкти контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними органами (службами);
доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
визначається склад спiльних груп i режим їх роботи.
Пiсля наради старший змiни прикордонних нарядiв i старший змiни пiдроздiлу митного оформлення обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi перебувають на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом).
15.2. Перед початком змiни всi посадовi особи контрольних служб отримують у своїх старших змiн перепустки з фотокарткою встановленої форми (представницькi картки), якi виготовляються i надаються представникам контрольних органiв (служб), що здiйснюють свою дiяльнiсть у пунктах пропуску, вiдповiдним органом охорони державного кордону. Протягом часу перебування у пунктi пропуску така перепустка має бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи контрольного органу (служби). Пiсля закiнчення змiни перепустки здаються старшим змiн.
15.3. Перебування посадової особи контрольної служби в пунктi пропуску без перепустки є порушенням правил режиму в пунктi пропуску. Особа, яка припустила такого порушення, несе вiдповiдальнiсть, передбачену законодавством.
15.4. Не допускається розмiщення в пунктi пропуску гербiв, прапорiв, iнших символiв органiзацiй, пiдприємств та установ, що не належать до державної символiки України.
15.5. Iнформацiйнi матерiали, що розмiщуються у пунктi пропуску, в обов'язковому порядку повиннi мiстити iнформацiю, потрiбну для перетинання державного кордону України громадянами та особами без громадянства, зокрема щодо їх прав та обов'язкiв пiд час перебування у пунктi пропуску та проходження того чи iншого виду контролю. Iнформацiйнi стенди щодо порядку
перетинання державного кордону України мають бути викладенi державною мовою, мовою сумiжної держави та англiйською мовою.
15.6. Особистий транспорт посадових осiб усiх контрольних органiв (служб) може розмiщуватися на спецiально обладнаних майданчиках пункту пропуску в разi їх наявностi, а коли їх немає - за межами пункту пропуску.
Начальник митного поста "Тиса" | В.I.Таркановський |
Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю та роботи митних посередникiв | З.З.Гадар |
Додаток до п.5.1.2 Технологiчної схеми |
Реєстр документiв N ___
Марка та реєстрацiйний номер транспортного
засобу _______________________________
Дата та час в'їзду у зону митного контролю
____.____.20____ р._______________________
N пп | Назва та номер документу | Кiлькiсть аркушiв |
1 | CMR | |
2 | INVOICE | |
3 | CARNETTIR | |
4 | ||
5 |
Документи до контролю подав | ____________________________________________ |
П.I.Б. та пiдпис водiя, перевiзника, експедитора або власника товару |
Документи прийняв | ____________________________________________________ |
(ПМК та пiдпис iнспектора, диспетчера) |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |