КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 20 серпня 2014 р. N 459


Питання Мiнiстерства економiки

(назва iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.09.2019р. N 838, вiд 31.05.2021р. N 547)

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 8 квiтня 2015 року N 387,
вiд 15 квiтня 2015 року N 224,
вiд 23 вересня 2015 року N 738,
вiд 30 вересня 2015 року N 768,
вiд 16 грудня 2015 року N 1170,
вiд 13 сiчня 2016 року N 4,
вiд 2 березня 2016 року N 146,
вiд 23 березня 2016 року N 225,
вiд 22 липня 2016 року N 455,
вiд 23 серпня 2016 року N 585,
вiд 31 серпня 2016 року N 568,
вiд 26 жовтня 2016 року N 765,
вiд 28 грудня 2016 року N 1011,
вiд 16 сiчня 2017 року N 76,
вiд 25 квiтня 2018 року N 323,
вiд 11 липня 2018 року N 554,
вiд 29 серпня 2018 року N 666,
вiд 29 серпня 2018 року N 702,
вiд 20 лютого 2019 року N 120,
вiд 24 квiтня 2019 року N 355,
вiд 8 травня 2019 року N 382,
вiд 11 вересня 2019 року N 838,
вiд 18 вересня 2019 року N 847,
вiд 16 жовтня 2019 року N 885,
вiд 4 грудня 2019 року N 1072,
вiд 12 лютого 2020 року N 95,
вiд 12 лютого 2020 року N 101,
вiд 19 лютого 2020 року N 108,
вiд 7 вересня 2020 року N 819,
вiд 23 грудня 2020 року N 1315,
вiд 17 лютого 2021 року N 124,
вiд 12 травня 2021 року N 471,
вiд 31 травня 2021 року N 547,
вiд 23 червня 2021 року N 738,
вiд 9 грудня 2021 року N 1276,
вiд 9 лютого 2022 року N 115

(Абзаци десятий та одинадцятий пункту 1, абзац двадцять третiй пiдпункту 1 та абзац п'ятий пiдпункту 2 пункту 3, пiдпункти 355 - 366 пункту 4 Положення, затвердженого цiєю постановою, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 вересня 2019 року N 838, набирають чинностi одночасно iз змiнами до законодавчих актiв в частинi перерозподiлу повноважень i функцiй центральних органiв виконавчої влади iз забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу, промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення)

(Дiю пiдпункту 358 пункту 4 Положення про Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України, затвердженого цiєю постановою, зупинено до 10 березня 2020 року згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 лютого 2020 року N 101)

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Положення про Мiнiстерство економiки України, що додається.

(пункт 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.09.2019р. N 838, вiд 31.05.2021р. N 547)

     2. Мiнiстерству економiчного розвитку i торгiвлi, Мiнiстерству закордонних справ, Мiнiстерству фiнансiв, Мiнiстерству юстицiї в мiсячний строк внести пропозицiї щодо утворення торгових представництв у складi закордонних дипломатичних установ України.

     3. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України згiдно з перелiком, що додається.

Прем'єр-мiнiстр України А. ЯЦЕНЮК

Iнд. 18

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 20 серпня 2014 р. N 459
(в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 17 лютого 2021 р. N 124)

ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство економiки України

(назва Положення iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31.05.2021р. N 547)

     1. Мiнiстерство економiки України (Мiнекономiки) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

(абзац перший пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31.05.2021р. N 547)

     Мiнекономiки є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує:

     формування та реалiзує державну полiтику економiчного, соцiального розвитку i торгiвлi, державну цiнову полiтику, державну полiтику у сферi технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi, управлiння об'єктами державної власностi, реалiзацiї майна (майнових прав, iнших активiв) або прав на нього на конкурентних засадах у формi аукцiонiв, зокрема електронних, та здiйснення контролю за її реалiзацiєю, iнтелектуальної власностi, публiчних закупiвель, а також державного замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв;

     формування та реалiзує державну iнвестицiйну полiтику, державну iнновацiйну полiтику в реальному секторi економiки, державну зовнiшньоекономiчну полiтику, державну полiтику у сферi розвитку пiдприємництва, державно-приватного партнерства;

(абзац четвертий пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     формування та реалiзує державну полiтику у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;

     абзац шостий пункту 1 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     абзац сьомий пункту 1 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     абзац восьмий пункту 1 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi державного матерiального резерву, державного експортного контролю;

     формування державної полiтики у сферi захисту прав споживачiв, державної полiтики з контролю за цiнами, державної регуляторної полiтики та державної полiтики з питань лiцензування, дозвiльної системи, нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi;

     реалiзацiю державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi;

     формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення;

     формування та реалiзацiю державної полiтики з питань залучення мiжнародної технiчної допомоги в частинi виконання вимог абзацу четвертого частини другої статтi 6 та абзацу третього частини четвертої статтi 14 Закону України "Про запобiгання корупцiї".

(пункт 1 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     2. Мiнекономiки у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.

     3. Основними завданнями Мiнекономiки є:

     1) забезпечення формування та реалiзацiя:

     державної полiтики економiчного i соцiального розвитку;

     державної цiнової полiтики;

     державної полiтики у сферi розвитку пiдприємництва;

     абзац п'ятий пiдпункту 1 пункту 3 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     державної полiтики у сферi технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi;

     державної полiтики у сферi публiчних закупiвель;

     державного замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв;

     державної полiтики у сферi управлiння об'єктами державної власностi, зокрема корпоративними правами держави;

     державної полiтики у сферi державно-приватного партнерства;

     державної iнвестицiйної полiтики, зокрема з управлiння державними iнвестицiями;

     державної полiтики щодо створення i функцiонування iндустрiальних паркiв;

     державної полiтики у сферi державного ринкового нагляду;

     державної полiтики у сферi торгiвлi та побутових послуг;

     державної полiтики з питань спiвробiтництва України з ЄС у сферi економiки, торгiвлi;

(абзац п'ятнадцятий пiдпункту 1 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     єдиної зовнiшньоекономiчної полiтики, полiтики iнтеграцiї нацiональної економiки у свiтову економiку, спiвробiтництва iз СОТ, захисту нацiонального виробника на внутрiшньому та зовнiшнiх ринках;

     державної полiтики у сферi iнтелектуальної власностi;

     державної iнновацiйної полiтики в реальному секторi економiки;

     державної полiтики у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;

     державної полiтики у сферi реалiзацiї майна (майнових прав, iнших активiв) або прав на нього на конкурентних засадах у формi аукцiонiв, зокрема електронних, та контролю за її реалiзацiєю;

     державної полiтики з питань залучення мiжнародної технiчної допомоги в частинi виконання вимог абзацу четвертого частини другої статтi 6 та абзацу третього частини четвертої статтi 14 Закону України "Про запобiгання корупцiї";

(пiдпункт 1 пункту 3 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     2) забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики:

     у сферi державного експортного контролю;

     у сферi державного матерiального резерву;

     у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення;

     абзац п'ятий пiдпункту 2 пункту 3 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     абзац шостий пiдпункту 2 пункту 3 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     у сферi працi, зайнятостi населення та трудової мiграцiї, соцiального дiалогу;

     3) забезпечення формування:

     державної регуляторної полiтики, державної полiтики з питань лiцензування, дозвiльної системи, нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi;

     державної полiтики у сферi захисту прав споживачiв;

     державної полiтики з контролю за цiнами;

     4) участь у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi надання адмiнiстративних послуг;

     5) реалiзацiя державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi;

     6) здiйснення управлiння об'єктами державної власностi, зокрема у сферах технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi, iнтелектуальної власностi, сiльського господарства.

     4. Мiнекономiки вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенцiї, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;

     2) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до його компетенцiї;

     3) здiйснює нормативно-правове регулювання питань, що належать до його компетенцiї;

     4) проводить аналiз стану та тенденцiй економiчного i соцiального розвитку України, секторiв та галузей економiки, розробляє пропозицiї щодо основних напрямiв розвитку та реформування економiки, досягнення Цiлей сталого розвитку, забезпечує пiдготовку вiдповiдних планiв i програм, здiйснює державне прогнозування економiчного i соцiального розвитку України, складає прогнознi зведенi нацiональнi рахунки для економiки в цiлому, зокрема таблицю "витрати - випуск" (мiжгалузевий баланс), забезпечує координацiю роботи органiв виконавчої влади iз зазначених питань, розробляє структуру прогнозних документiв економiчного i соцiального розвитку, методичнi рекомендацiї щодо їх пiдготовки, вiдповiдає за впровадження в практику сучасних технологiй прогнозування соцiально-економiчних процесiв;

     5) готує разом з iншими центральними та мiсцевими органами виконавчої влади, а також Нацiональним банком прогнози економiчного i соцiального розвитку України на середньо- та короткостроковий перiоди;

     6) визначає економiчнi засади демографiчного i соцiального розвитку, розробляє прогнози чисельностi населення України за статево-вiковою структурою, заробiтної плати та ринку працi;

     7) здiйснює органiзацiйно-методичне керiвництво i координацiю роботи з пiдготовки прогнозiв та програм економiчного i соцiального розвитку Автономної Республiки Крим, областей, районiв i мiст на середньо- та короткостроковий перiоди;

     8) проводить аналiз стану конкурентоспроможностi нацiональної економiки, визначає напрями дiяльностi i розробляє заходи щодо пiдвищення її рiвня;

     9) проводить аналiз впливу iнструментiв валютно-курсової, грошово-кредитної полiтики на розвиток економiки, розробляє пропозицiї щодо пiдвищення ефективностi їх використання для досягнення економiчного зростання;

     10) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, пропозицiї щодо вдосконалення бюджетного та податкового законодавства;

     11) бере участь у формуваннi та реалiзацiї в межах повноважень, передбачених законом, державної фiнансової, бюджетної та податкової полiтики, складеннi Бюджетної декларацiї;

     12) проводить економiчну оцiнку проекту Державного бюджету України на вiдповiдний бюджетний перiод та аналiз економiчних факторiв, що впливають на його виконання;

     13) проводить аналiз впливу ринку банкiвських послуг, валютного, фондового, страхового та iнших ринкiв фiнансових послуг на економiчний розвиток держави;

     14) реалiзує державну полiтику у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi, здiйснює державний контроль i координацiю дiяльностi державних органiв у зазначенiй сферi;

     15) проводить економiчний аналiз ефективностi пенсiйної системи;

     16) здiйснює органiзацiйно-методичне керiвництво i координацiю роботи, пов'язаної з розробленням i виконанням центральними та мiсцевими органами виконавчої влади державних цiльових програм, веде їх облiк, готує висновки стосовно доцiльностi їх затвердження та дострокового припинення їх виконання, проводить монiторинг виконання зазначених програм, бере участь у проведеннi оцiнки ефективностi використання бюджетних коштiв;

     17) формує державне замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв, здiйснює координацiю робiт державних замовникiв щодо його розмiщення та виконання;

     18) бере участь у:

     координацiї та розвитку транскордонного спiвробiтництва з питань, що належать до його компетенцiї;

     розробленнi стратегiї та механiзму реалiзацiї державної науково-технiчної полiтики;

     пiдготовцi пропозицiй щодо визначення обсягiв i цiльового спрямування бюджетного фiнансування iнновацiйної, наукової та науково-технiчної дiяльностi;

     розробленнi механiзму забезпечення економiчної безпеки держави, детiнiзацiї економiки та вiдповiдних заходiв;

     розробленнi та здiйсненнi заходiв з формування та реалiзацiї державної полiтики стосовно доходiв населення;

     розробленнi пропозицiй щодо розмiрiв соцiальних гарантiй, стандартiв i нормативiв;

     визначеннi економiчних засад державної полiтики та проведеннi аналiзу економiчної ситуацiї в соцiально-гуманiтарнiй сферi та оцiнки впливу заходiв державної полiтики у зазначенiй сферi на економiчний розвиток;

     проведеннi аналiзу економiчної складової державної мiграцiйної полiтики;

     формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi економiчної конкуренцiї i обмеження монополiзму, сприяє розвитку конкурентних вiдносин;

     19) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, проекти нормативно-правових актiв у сферi iнвестицiйної дiяльностi, зокрема з управлiння державними iнвестицiйними проектами;

     20) виконує функцiї нацiонального контактного пункту з питань сприяння наданню рекомендацiй (керiвних принципiв) для багатонацiональних пiдприємств у рамках Декларацiї Органiзацiї економiчного спiвробiтництва та розвитку (ОЕСР) про мiжнароднi iнвестицiї i багатонацiональнi пiдприємства;

     21) здiйснює державну реєстрацiю iнвестицiйних проектiв у прiоритетних галузях економiки;

     22) формує перелiк державних iнвестицiйних проектiв, вiдiбраних Мiжвiдомчою комiсiєю з питань державних iнвестицiйних проектiв, та розмiщує його на офiцiйному веб-сайтi Мiнекономiки;

     23) готує пропозицiї щодо розподiлу загального обсягу державних капiтальних вкладень на розроблення та реалiзацiю державних iнвестицiйних проектiв мiж головними розпорядниками бюджетних коштiв за результатами вiдбору державних iнвестицiйних проектiв, а також щодо їх перерозподiлу за результатами монiторингу стану розроблення (реалiзацiї) державних iнвестицiйних проектiв;

     24) встановлює порядок проведення монiторингу стану розроблення та реалiзацiї державних iнвестицiйних проектiв;

     25) проводить монiторинг, узагальнення та оприлюднення iнформацiї щодо стану розроблення та реалiзацiї державних iнвестицiйних проектiв в установленому порядку;

     26) веде Державний реєстр iнвестицiйних проектiв i Державний реєстр iнвестицiйних проектiв у прiоритетних галузях економiки;

     27) проводить монiторинг та аналiз ефективностi використання державної пiдтримки iнвестицiйної дiяльностi;

     28) готує пропозицiї на пiдставi даних Державного реєстру iнвестицiйних проектiв щодо обсягiв державних iнвестицiй для врахування їх пiд час розроблення проекту Державного бюджету України на вiдповiдний рiк;

     29) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, проведення оцiнки економiчної ефективностi iнвестицiйних проектiв, експертизи та вiдбору iнвестицiйних проектiв, що потребують державної пiдтримки;

     30) здiйснює оцiнку iнвестицiйного проекту iз значними iнвестицiями, пiдготовку висновкiв про доцiльнiсть реалiзацiї iнвестицiйного проекту iз значними iнвестицiями та укладення спецiального iнвестицiйного договору або про недоцiльнiсть реалiзацiї iнвестицiйного проекту iз значними iнвестицiями та вiдмову в укладеннi спецiального iнвестицiйного договору, а також проекту рiшення про укладення спецiального iнвестицiйного договору;

(пiдпункт 30 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     31) веде реєстр iнвестицiйних проектiв iз значними iнвестицiями;

(пiдпункт 31 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     32) здiйснює контроль та монiторинг виконання спецiальних iнвестицiйних договорiв;

(пiдпункт 32 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     33) пiдпункт 33 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     34) пiдпункт 34 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     35) веде Реєстр iндустрiальних паркiв;

     36) приймає рiшення про включення або вмотивовану вiдмову у включеннi iндустрiального парку до Реєстру iндустрiальних паркiв;

     37) затверджує форму типового договору про створення та функцiонування iндустрiального парку;

     38) звертається до органiв державної влади, пiдприємств, установ та органiзацiй щодо вирiшення питань, пов'язаних iз створенням та функцiонуванням iндустрiальних паркiв;

     39) забезпечує сприятливi умови для створення та функцiонування iндустрiальних паркiв;

     40) проводить монiторинг функцiонування iндустрiальних паркiв;

     41) забезпечує iнформацiйну та консультацiйну пiдтримку iнiцiаторiв створення i керуючих компанiй;

     42) iнформує ДПС, Держмитслужбу та вiдповiднi мiсцевi держадмiнiстрацiї про iнiцiаторiв створення, керуючi компанiї та учасникiв iндустрiальних паркiв у випадках, визначених Законом України "Про iндустрiальнi парки";

     43) здiйснює заходи, зокрема мiжнароднi, спрямованi на формування позитивного iнвестицiйного iмiджу;

     44) подає iнвестицiйнi проекти у прiоритетних галузях економiки для схвалення Кабiнетом Мiнiстрiв України з метою надання державної пiдтримки суб'єктам iнвестицiйної дiяльностi, якi реалiзують такi проекти;

     45) здiйснює контроль за виконанням Закону України "Про стимулювання iнвестицiйної дiяльностi у прiоритетних галузях економiки з метою створення нових робочих мiсць";

     46) погоджує титули будов (об'єктiв), фiнансування проектiв будiвництва яких здiйснюється iз залученням коштiв державного бюджету або коштiв пiдприємств державної власностi;

     47) проводить монiторинг ефективностi дiяльностi органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування у сферi державно-приватного партнерства;

     48) здiйснює методологiчне забезпечення проведення перевiрки виконання договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства;

     49) проводить монiторинг, узагальнення та оприлюднення в установленому порядку результатiв здiйснення державно-приватного партнерства, зокрема оцiнку та монiторинг загального рiвня ризикiв державного партнера в договорах, укладених у рамках державно-приватного партнерства;

     50) проводить монiторинг дотримання вимог законодавства у сферi державно-приватного партнерства, зокрема пiд час проведення конкурсiв з визначення приватного партнера;

     51) бере участь в органiзацiї навчання i пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв у сферi державно-приватного партнерства;

     52) веде облiк договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства, зокрема концесiйних договорiв;

     53) проводить монiторинг виконання договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства, зокрема концесiйних договорiв;

     54) розробляє та органiзовує виконання державних цiльових програм у промисловому секторi економiки;

     55) проводить аналiз стану конкурентоспроможностi та ресурсоефективностi галузей промисловостi, розробляє i координує здiйснення заходiв щодо пiдвищення їх рiвня;

     56) проводить аналiз ефективностi зовнiшньої торгiвлi промисловою продукцiєю з урахуванням кон'юнктурних змiн на свiтовому ринку, розробляє рекомендацiї для вiдповiдних галузей промисловостi щодо розвитку зовнiшньоекономiчних зв'язкiв;

     57) створює умови для розроблення та виробництва сучасної конкурентоспроможної продукцiї на основi використання нових високоефективних технологiй, устатковання, матерiалiв, iнформацiйного забезпечення;

     58) виконує в межах повноважень, передбачених законом, функцiї iз стандартизацiї у сферi метрологiї та метрологiчної дiяльностi, у промисловому секторi економiки, зокрема:

     перевiряє, переглядає та скасовує стандарти, кодекси усталеної практики та технiчнi умови, галузевi стандарти (ОСТ) та прирiвнянi до них iншi нормативнi документи колишнього Союзу Радянських Соцiалiстичних Республiк, галузевi стандарти України (ГСТУ) (далi - галузевi нормативнi документи);

     установлює процедури перевiрки, перегляду та скасування галузевих нормативних документiв;

     бере участь у роботi спецiалiзованих мiжнародних та регiональних органiзацiй, що здiйснюють стандартизацiю у вiдповiдних сферах дiяльностi, членом яких є чи з якими спiвпрацює на пiдставi правил таких органiзацiй або вiдповiдних договорiв;

     видає i розповсюджує галузевi нормативнi документи, каталоги галузевих нормативних документiв, документи спецiалiзованих мiжнародних та регiональних органiзацiй, що здiйснюють стандартизацiю у вiдповiдних сферах дiяльностi, членом яких є чи з якими спiвпрацює на пiдставi правил таких органiзацiй або вiдповiдних договорiв, а також делегує зазначенi повноваження iншим особам;

     замовляє послуги з виконання робiт щодо перевiрки галузевих нормативних документiв i розроблення пропозицiй щодо внесення до них змiн та їх скасування;

     оприлюднює iнформацiю про скасованi галузевi нормативнi документи та змiни до них вiдповiдно до встановлених процедур;

     розмiщує на офiцiйному веб-сайтi тексти галузевих нормативних документiв, обов'язковiсть застосування яких установлена нормативно-правовими актами, з безоплатним доступом до них;

     59) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, управлiння у сферi наукової та iнновацiйної дiяльностi у реальному секторi економiки, зокрема:

     визначає напрями розвитку наукового i науково-технiчного потенцiалу галузей промисловостi, спрямовує i контролює дiяльнiсть пiдпорядкованих йому наукових органiзацiй;

     формує програми науково-технiчного розвитку вiдповiдних галузей промисловостi та органiзовує їх виконання;

     виступає замовником та органiзовує проведення державної наукової та науково-технiчної експертизи;

     60) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi iнтелектуальної власностi;

     61) визначає прiоритетнi напрями розвитку сфери iнтелектуальної власностi;

     62) взаємодiє та координує iз центральними органами виконавчої влади, iншими органами державної влади у процесi формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi iнтелектуальної власностi, а також з метою посилення захисту прав iнтелектуальної власностi;

     63) розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавства у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi;

     64) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi та представляє iнтереси України в зазначенiй сферi в мiжнародних органiзацiях вiдповiдно до законодавства;

     65) укладає вiдповiдно до законодавства мiжнароднi договори про спiвробiтництво у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi;

     66) забезпечує виконання мiжнародних програм та реалiзацiю проектiв у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi вiдповiдно до мiжнародних договорiв;

     67) забезпечує виконання зобов'язань, що випливають iз членства України в мiжнародних органiзацiях у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi;

     68) здiйснює координацiю дiяльностi Нацiонального органу iнтелектуальної власностi у сферi iнтелектуальної власностi;

     69) здiйснює контроль за дотриманням Нацiональним органом iнтелектуальної власностi законодавства у сферi iнтелектуальної власностi, використанням надходжень вiд справляння зборiв за дiї, пов'язанi з охороною прав на об'єкти iнтелектуальної власностi;

     70) забезпечує реєстрацiю та акредитацiю органiзацiй колективного управлiння, ведення реєстру органiзацiй колективного управлiння, здiйснює нагляд за їх дiяльнiстю;

     71) органiзовує розроблення нормативiв i таблиць розмiру мiнiмальної винагороди та її розподiлу мiж авторами та iншими суб'єктами авторського права i (або) сумiжних прав, подає їх для затвердження в установленому порядку;

     72) здiйснює заходи, пов'язанi iз забезпеченням вiдтворювачiв, iмпортерiв та експортерiв примiрникiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi i сумiжних прав, контрольними марками, та ведення Єдиного реєстру одержувачiв контрольних марок;

     73) забезпечує присвоєння спецiальних iдентифiкацiйних кодiв, що пiдлягають нанесенню на диски для лазерних систем зчитування, матрицi;

     74) здiйснює державний нагляд (контроль) за дотриманням суб'єктами господарювання незалежно вiд форми власностi вимог Законiв України "Про авторське право i сумiжнi права", "Про розповсюдження примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних" i "Про особливостi державного регулювання дiяльностi суб'єктiв господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, iмпортом дискiв для лазерних систем зчитування";

     75) надає адмiнiстративнi послуги у сферi iнтелектуальної власностi;

     76) здiйснює заходи щодо реалiзацiї державної iнновацiйної полiтики в реальному секторi економiки;

     77) органiзовує та координує iнновацiйну дiяльнiсть у реальному секторi економiки;

     78) забезпечує розвиток iнновацiйної системи;

     79) забезпечує спiвробiтництво України з ЄС у сферi iнновацiйної дiяльностi в реальному секторi економiки;

     80) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, повноваження суб'єкта нормування в будiвництвi;

     81) бере участь вiдповiдно до законодавства в державному регулюваннi цiн (тарифiв) на продукцiю, товари i послуги, здiйснює координацiю дiяльностi центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади iз зазначених питань;

     82) здiйснює разом з iншими центральними органами виконавчої влади прогнозування iндексiв споживчих цiн та iндексiв цiн виробникiв промислової продукцiї;

     83) встановлює (затверджує) та погоджує цiни (тарифи) у випадках, передбачених законодавством;

     84) здiйснює методологiчне забезпечення роботи органiв державного контролю за цiнами (тарифами);

     85) вносить пропозицiї щодо перелiку товарiв, цiни на якi пiдлягають державному спостереженню у сферi цiноутворення;

     86) розробляє i затверджує нормативно-правовi акти, необхiднi для регулювання державної полiтики у сферi публiчних закупiвель;

     87) аналiзує функцiонування системи публiчних закупiвель;

     88) здiйснює щороку пiдготовку та подання до Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Рахункової палати звiту, що мiстить аналiз функцiонування системи публiчних закупiвель (щодо кiлькiсних i вартiсних показникiв публiчних закупiвель у розрiзi процедур i предметiв публiчних закупiвель, рiвня конкуренцiї, кiлькостi скарг) та узагальнену iнформацiю про результати здiйснення контролю у сферi публiчних закупiвель;

     89) узагальнює практику здiйснення публiчних закупiвель, зокрема мiжнародну, та вивчає, узагальнює, поширює свiтовий досвiд з питань публiчних закупiвель;

     90) забезпечує функцiонування веб-порталу з питань публiчних закупiвель та iнформацiйного ресурсу, а також здiйснює наповнення такого ресурсу;

     91) взаємодiє з громадськiстю з питань удосконалення системи публiчних закупiвель та органiзовує наради i семiнари з питань публiчних закупiвель;

     92) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi публiчних закупiвель;

     93) надає узагальненi вiдповiдi рекомендацiйного характеру щодо застосування законодавства у сферi публiчних закупiвель;

     94) надає безоплатнi консультацiї рекомендацiйного характеру з питань публiчних закупiвель на iнформацiйному ресурсi;

     95) здiйснює спiвробiтництво з органами державної влади та громадськими органiзацiями щодо запобiгання проявам корупцiї у сферi публiчних закупiвель;

     96) iнформує громадськiсть про полiтику та правила здiйснення публiчних закупiвель;

     97) здiйснює авторизацiю електронних майданчикiв та приймає рiшення про вiдключення авторизованих електронних майданчикiв вiд електронної системи закупiвель;

     98) розглядає звернення щодо визначення та/або утворення централiзованих закупiвельних органiзацiй;

     99) розробляє разом з iншими органами методологiї щодо особливостей здiйснення публiчних закупiвель у рiзних сферах та оприлюднює їх на iнформацiйному ресурсi;

     100) готує висновки щодо економiчної доцiльностi та можливого обсягу видiлення коштiв з резервного фонду державного бюджету та проекти вiдповiдних рiшень Кабiнету Мiнiстрiв України;

     101) встановлює порядок розроблення номенклатури матерiальних цiнностей державного резерву i норм їх накопичення, зокрема незнижуваного запасу;

     102) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проекти рiшень з питань передачi об'єктiв права державної та комунальної власностi, здiйснює методичне керiвництво дiяльнiстю органiв виконавчої влади iз зазначених питань;

     103) розробляє разом iз заiнтересованими центральними органами виконавчої влади в установленому порядку пропозицiї щодо критерiїв вiднесення пiдприємств до тих, що мають стратегiчне значення для економiки та безпеки держави, формує пропозицiї щодо перелiку таких пiдприємств;

     104) бере участь у формуваннi та реалiзацiї державної дивiдендної полiтики;

     105) здiйснює пiдготовку пропозицiй щодо прийняття Кабiнетом Мiнiстрiв України рiшень з питань:

     передачi повноважень з управлiння корпоративними правами держави уповноваженим органам управлiння та господарським структурам;

     доцiльностi придбання державою пакетiв акцiй (часток) господарських товариств, утворених у процесi приватизацiї (корпоратизацiї), в iнших власникiв та акцiй додаткової емiсiї в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України;

     106) здiйснює контроль за виконанням суб'єктами управлiння функцiй з управлiння об'єктами державної власностi шляхом проведення єдиного монiторингу ефективностi управлiння об'єктами державної власностi;

     107) формує та веде реєстр укладених контрактiв iз керiвниками суб'єктiв господарювання державного сектору економiки;

     108) здiйснює методологiчне та в межах повноважень, передбачених законом, нормативно-правове забезпечення з питань управлiння об'єктами державної власностi, зокрема щодо:

     спiльної дiяльностi, де однiєю iз сторiн є пiдприємства державного сектору економiки;

     управлiння корпоративними правами держави, зокрема забезпечення її представництва в органах управлiння господарських товариств, у статутному капiталi яких є корпоративнi права держави;

     оцiнки ефективностi управлiння об'єктами державної власностi;

     єдиного монiторингу ефективностi управлiння об'єктами державної власностi, зокрема корпоративними правами держави;

     109) визначає критерiї ефективностi управлiння корпоративними правами держави;

     110) формує за пропозицiєю суб'єктiв управлiння перелiк об'єктiв права державної власностi, що не пiдлягають приватизацiї;

     111) формує за пропозицiєю уповноважених органiв управлiння перелiки державних пiдприємств, що пiдлягають корпоратизацiї, та затверджує графiки її проведення;

     112) здiйснює в установленому порядку повноваження щодо погодження фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi, що є суб'єктами природних монополiй, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн. гривень, а також суб'єктiв господарювання, уповноваженим органом управлiння яких є Кабiнет Мiнiстрiв України;

     113) узагальнює та аналiзує iнформацiю суб'єктiв управлiння про:

     затвердження (погодження) фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;

     виконання показникiв фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;

     114) затверджує форму та методичнi рекомендацiї щодо розроблення фiнансового плану державного комерцiйного та казенного пiдприємства, господарського товариства, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;

     115) готує пропозицiї щодо визначення прiоритетiв i видiв пiдтримки суб'єктiв малого i середнього пiдприємництва;

     116) розробляє проекти державних програм розвитку малого i середнього пiдприємництва, забезпечує їх виконання з урахуванням загальнодержавних прiоритетiв та проведення монiторингу виконання;

     117) вносить пропозицiї щодо визначення основних фiнансових, економiчних, соцiальних та iнших показникiв розвитку малого i середнього пiдприємництва;

     118) формує єдину iнформацiйну систему для забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi розвитку малого i середнього пiдприємництва;

     119) сприяє дiяльностi громадських об'єднань, що представляють iнтереси суб'єктiв малого i середнього пiдприємництва;

     120) забезпечує пропагування i популяризацiю пiдприємницької дiяльностi;

     121) забезпечує представництво в мiжнародних органiзацiях, налагоджує спiвпрацю з органами влади iноземних держав щодо розвитку малого i середнього пiдприємництва;

     122) готує i публiкує щороку в засобах масової iнформацiї звiти про стан розвитку малого i середнього пiдприємництва в Українi та його державну пiдтримку, проводить оцiнку фiнансових, економiчних, соцiальних та iнших показникiв розвитку малого i середнього пiдприємництва та рiвня ефективностi державної пiдтримки;

     123) здiйснює методологiчне забезпечення дiяльностi органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування та сприяє розробленню i здiйсненню ними заходiв щодо розвитку малого i середнього пiдприємництва, зокрема виконання регiональних та мiсцевих програм розвитку малого i середнього пiдприємництва;

     124) сприяє формуванню iнфраструктури пiдтримки малого i середнього пiдприємництва;

     125) забезпечує координацiю та здiйснення контролю за дiяльнiстю Українського фонду пiдтримки пiдприємництва;

     126) аналiзує позицiї України в мiжнародних рейтингах умов ведення бiзнесу, забезпечує мiжгалузеву координацiю з питань покращення умов ведення бiзнесу, готує i подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо удосконалення законодавства в зазначенiй сферi;

     127) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi стандартизацiї;

     128) погоджує програму робiт з нацiональної стандартизацiї;

     129) вживає заходiв до адаптацiї законодавства України у сферi стандартизацiї до законодавства ЄС;

     130) узагальнює практику застосування законодавства у сферi стандартизацiї, розробляє пропозицiї щодо його вдосконалення та вносить на розгляд в установленому порядку проекти законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України;

     131) погоджує розробленi нацiональним органом стандартизацiї нацiональнi стандарти (змiни до них) щодо:

     процедур розроблення, прийняття, перевiрки, перегляду, скасування та вiдновлення дiї нацiональних стандартiв, кодексiв усталеної практики та змiн до них;

     критерiїв, форми i процедур розгляду пропозицiй щодо проведення робiт з нацiональної стандартизацiї;

     процедур утворення, дiяльностi та припинення дiяльностi технiчних комiтетiв стандартизацiї;

     132) затверджує нацiональнi класифiкатори, змiни до них та процедури їх розроблення;

     133) затверджує правила формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв;

     134) представляє iнтереси України в мiжурядових органiзацiях стандартизацiї, укладає мiжнароднi договори України про спiвробiтництво та проведення робiт у сферi стандартизацiї з такими органiзацiями та вiдповiдними урядовими i мiжурядовими органами iнших держав згiдно iз Законом України "Про мiжнароднi договори України";

     135) здiйснює контроль за дотриманням нацiональним органом стандартизацiї процедур у сферi стандартизацiї вiдповiдно до принципiв, норм i вимог, установлених законодавством;

     136) вживає обґрунтованих заходiв до прийняття i дотримання суб'єктами стандартизацiї Кодексу доброчинної практики з розробки, прийняття та застосування стандартiв вiдповiдно до Угоди про технiчнi бар'єри в торгiвлi, що є додатком до Марракеської угоди про заснування Свiтової органiзацiї торгiвлi вiд 15 квiтня 1994 року;

     137) затверджує Статут нацiонального органу стандартизацiї та змiни до нього;

     138) iнформує та надає роз'яснення щодо реалiзацiї державної полiтики у сферi стандартизацiї;

     139) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, спiвробiтництво у сферi стандартизацiї з вiдповiдними органами iнших держав;

     140) визначає прiоритетнi напрями розвитку у сферi стандартизацiї;

     141) затверджує Положення про керiвну раду нацiонального органу стандартизацiї та її склад;

     142) затверджує положення про комiсiю з апеляцiй, її склад та порядок розгляду апеляцiй;

     143) здiйснює органiзацiйне, iнформацiйне та матерiально-технiчне забезпечення дiяльностi комiсiї з апеляцiй, утвореної вiдповiдно до статтi 14 Закону України "Про стандартизацiю";

     144) затверджує методику визначення трудомiсткостi та вартостi робiт з нацiональної стандартизацiї;

     145) розглядає щорiчний звiт про дiяльнiсть нацiонального органу стандартизацiї;

     146) утворює нацiональний орган України з акредитацiї та нацiональний орган стандартизацiї;

     147) призначає на посаду i звiльняє з посади керiвника нацiонального органу України з акредитацiї;

     148) призначає на посаду i звiльняє з посади керiвника нацiонального органу стандартизацiї;

     149) проводить монiторинг нацiонального органу України з акредитацiї з метою забезпечення виконання ним на постiйнiй основi вимог та обов'язкiв, установлених Законом України "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi", з урахуванням результатiв взаємного оцiнювання;

     150) вживає вiдповiдних коригувальних заходiв або забезпечує вжиття таких заходiв нацiональним органом України з акредитацiї в разi, коли зазначений орган не вiдповiдає вимогам або не виконує обов'язкiв, встановлених Законом України "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi";

     151) затверджує положення про нацiональний орган України з акредитацiї;

     152) затверджує положення про Раду з акредитацiї та її склад;

     153) встановлює опис та правила застосування нацiонального знака акредитацiї;

     154) затверджує методику визначення вартостi робiт з акредитацiї органiв з оцiнки вiдповiдностi та монiторингу за вiдповiднiстю акредитованих нацiональним органом України з акредитацiї органiв з оцiнки вiдповiдностi вимогам акредитацiї;

     155) визначає прiоритетнi напрями розвитку технiчного регулювання в Українi;

     156) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi технiчного регулювання;

     157) координує дiяльнiсть з розроблення та перегляду технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi;

     158) формує та затверджує в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку план розроблення технiчних регламентiв на один або кiлька календарних рокiв та змiни до нього i розмiщує їх на своєму офiцiйному веб-сайтi;

     159) погоджує проекти технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi та змiни до них, розробленi центральними органами виконавчої влади, СБУ, на яких покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi;

     160) здiйснює методичне забезпечення дiяльностi з розроблення та перегляду технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi;

     161) визначає порядок формування та ведення бази даних про технiчнi регламенти, бази даних, одержаних вiд призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, та реєстру призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй;

     162) формує та веде базу даних про технiчнi регламенти, вiдомостi з якої розмiщує в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку на своєму офiцiйному веб-сайтi, базу даних, одержаних вiд призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, та реєстр призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй;

     163) готує в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку висновок щодо наявностi чи вiдсутностi невiдкладних обставин, якi вимагають термiнового прийняття технiчного регламенту чи процедури оцiнки вiдповiдностi або внесення змiн до них згiдно iз статтею 18 Закону України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi";

     164) формує, затверджує, оновлює та розмiщує на своєму офiцiйному веб-сайтi в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку перелiк нацiональних стандартiв, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi органiв з оцiнки вiдповiдностi спецiальним вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй;

     165) виконує визначенi законом функцiї органу, що призначає органи з оцiнки вiдповiдностi, розширює чи скорочує сферу їх призначення, зупиняє, анулює або поновлює їх призначення, органiзовує проведення центральними органами виконавчої влади, СБУ, на яких покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi, оцiнювання органiв з оцiнки вiдповiдностi, якi претендують на призначення, стосовно їх вiдповiдностi вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi чи визнаних незалежних органiзацiй та проводить iз залученням центральних органiв виконавчої влади, СБУ, на яких покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi, монiторинг призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй стосовно їх вiдповiдностi вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi чи визнаних незалежних органiзацiй i виконання ними своїх обов'язкiв, установлених Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" та вiдповiдними технiчними регламентами;

     166) встановлює порядок передачi та зберiгання комплектiв документацiї, пов'язаної з виконанням призначеними органами з оцiнки вiдповiдностi i визнаними незалежними органiзацiями завдань з оцiнки вiдповiдностi вимогам технiчних регламентiв, у разi скорочення сфери призначення, зупинення дiї або анулювання свiдоцтва про призначення органу з оцiнки вiдповiдностi для виконання як третьою стороною певних завдань з оцiнки вiдповiдностi, визначених у вiдповiдному технiчному регламентi, свiдоцтва про призначення органу з оцiнки вiдповiдностi для виконання як третьою стороною завдань у процесi оцiнки та перевiрки стабiльностi показникiв будiвельної продукцiї та свiдоцтва про призначення визнаної незалежної органiзацiї для затвердження технологiчних процесiв виконання нерознiмних з'єднань та/або персоналу, який виконує нерознiмнi з'єднання, та/або персоналу, який проводить неруйнiвний контроль, згiдно з технiчним регламентом щодо обладнання, що працює пiд тиском;

(пiдпункт 166 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.05.2021р. N 471)

     167) затверджує положення про апеляцiйну комiсiю щодо розгляду апеляцiй на рiшення призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, її склад та порядок розгляду нею апеляцiй;

     168) затверджує типове положення про секторальну (мiжсекторальну) групу призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, утворює, лiквiдовує секторальнi (мiжсекторальнi) групи призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй i визначає технiчнi регламенти та/або передбаченi ними процедури оцiнки вiдповiдностi, що належать до сфери вiдповiдальностi зазначених груп, покладає виконання функцiй технiчних секретарiатiв таких груп на призначенi органи з оцiнки вiдповiдностi i визнанi незалежнi органiзацiї;

     169) виконує вiдповiдно до закону функцiї технiчного регулювання у визначенiй законодавством сферi дiяльностi;

     1691) здiйснює визначенi Законом України "Про надання будiвельної продукцiї на ринку" функцiї органу, що призначає органи з визначення технiчної прийнятностi, розширює сферу їх призначення, анулює їх свiдоцтва про призначення, органiзовує проведення Мiнрегiоном оцiнювання заявникiв, якi претендують на призначення органом з визначення технiчної прийнятностi, щодо їх вiдповiдностi вимогам до органiв з визначення технiчної прийнятностi, встановленим абзацами другим - четвертим частини першої статтi 30 цього Закону, та проводить iз залученням Мiнрегiону монiторинг органiв з визначення технiчної прийнятностi щодо їх вiдповiдностi вимогам до органiв з визначення технiчної прийнятностi, встановленим статтею 30 цього Закону, та виконання ними своїх обов'язкiв вiдповiдно до цього Закону;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 1691 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.05.2021р. N 471)

     170) готує пропозицiї щодо укладення мiжнародних договорiв України про взаємне визнання результатiв оцiнки вiдповiдностi та з iнших питань технiчного регулювання;

     171) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi технiчного регулювання з вiдповiдними органами iнших держав;

     172) бере участь у роботi вiдповiдних мiжнародних, регiональних органiзацiй iз захисту прав споживачiв, стандартизацiї, метрологiї, оцiнки вiдповiдностi;

     173) здiйснює державне управлiння забезпеченням єдностi вимiрювань в Українi;

     174) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi метрологiї та метрологiчної дiяльностi;

     175) органiзовує проведення фундаментальних дослiджень у сферi метрологiї;

     176) забезпечує функцiонування нацiональної еталонної бази та готує пропозицiї щодо її вдосконалення;

     177) розробляє або бере участь у розробленнi державних наукових i науково-технiчних програм з питань забезпечення єдностi вимiрювань;

     178) розробляє державнi науково-технiчнi програми щодо створення та вдосконалення державних еталонiв;

     179) координує дiяльнiсть щодо забезпечення функцiонування та розвитку метрологiчної системи України;

     180) надає еталонам статус нацiональних еталонiв та позбавляє цього статусу;

     181) реєструє нацiональнi еталони;

     182) визначає вчених - зберiгачiв нацiональних еталонiв;

     183) здiйснює уповноваження на проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї;

     184) проводить монiторинг вiдповiдностi уповноважених наукових метрологiчних центрiв, метрологiчних центрiв i повiрочних лабораторiй вимогам Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть" та встановленим критерiям;

     185) приймає рiшення про анулювання свiдоцтва про уповноваження на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї та застосовуються у сферi законодавчо регульованої метрологiї;

     186) звертається до адмiнiстративного суду з позовом про застосування заходу реагування у видi анулювання свiдоцтва про уповноваження на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї та застосовуються у сферi законодавчо регульованої метрологiї з пiдстав, визначених законодавством;

     187) розглядає звернення щодо анулювання свiдоцтва про уповноваження на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї та застосовуються у сферi законодавчо регульованої метрологiї, якi надаються Держпродспоживслужбою;

     188) затверджує положення про науковi метрологiчнi центри;

     189) встановлює визначення основних одиниць Мiжнародної системи одиниць (SI), назви та визначення похiдних одиниць SI, десяткових кратних i частинних вiд одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначення та правила застосування одиниць вимiрювання i правила написання назв та позначень одиниць вимiрювання i символiв величин;

     190) встановлює порядок зберiгання та застосування нацiональних еталонiв i контролює додержання правил та умов їх зберiгання i застосування;

     191) затверджує типове положення про метрологiчнi служби центральних органiв виконавчої влади, iнших державних органiв, органiв управлiння об'єднань пiдприємств, пiдприємств, установ та органiзацiй, якi виконують роботи у сферi законодавчо регульованої метрологiї;

     192) встановлює порядок ведення реєстру затверджених типiв засобiв вимiрювальної технiки;

     193) встановлює мiжповiрочнi iнтервали для законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки за категорiями;

     194) встановлює порядок проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї, та оформлення її результатiв, а також норми часу, необхiдного для проведення повiрки таких засобiв;

     195) визначає вимоги, яким повиннi вiдповiдати науковi метрологiчнi центри, метрологiчнi центри та повiрочнi лабораторiї, якi уповноважуються або уповноваженi на проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї, з метою досягнення їх вiдповiдностi встановленим критерiям;

     196) встановлює порядок калiбрування вторинних та робочих еталонiв;

     197) формує та веде базу даних про науковi метрологiчнi центри, метрологiчнi центри i повiрочнi лабораторiї, уповноваженi на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї;

     198) розмiщує на своєму офiцiйному веб-сайтi посилання на документи, що мiстять технiчнi специфiкацiї, прийнятi Мiжнародною органiзацiєю законодавчої метрологiї (нормативнi документи Мiжнародної органiзацiї законодавчої метрологiї), та перелiки частин зазначених нормативних документiв, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi засобiв вимiрювальної технiки суттєвим вимогам технiчного регламенту щодо засобiв вимiрювальної технiки, на якi поширюються такi частини нормативних документiв;

     199) проводить оцiнку ринкового нагляду, подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України висновки, рекомендацiї та пропозицiї щодо вдосконалення органiзацiї ринкового нагляду, розробленi за результатами такої оцiнки;

     200) забезпечує функцiонування нацiональної iнформацiйної системи державного ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповiщення про продукцiю, що становить серйозний ризик;

     201) координує дiяльнiсть з доступу України до мiжнародних, регiональних та iноземних систем повiдомлення про продукцiю, що становить серйозний ризик;

     202) розробляє в установленому порядку пропозицiї щодо адаптацiї нормативно-правових актiв до мiжнародних, зокрема європейських, правил, якi визначають вимоги до торговельної дiяльностi та дiяльностi у сферi побутових послуг;

     203) розробляє та затверджує правила торгiвлi окремими групами товарiв, надання побутових послуг, роботи закладiв ресторанного господарства, здiйснення рiзних видiв i форм торгiвлi, граничнi розмiри списання втрати товарiв на пiдприємствах торгiвлi та ресторанного господарства, а також порядок їх застосування, державнi соцiальнi нормативи у сферi торговельної дiяльностi i побутових послуг;

     204) забезпечує i координує в межах повноважень, передбачених законом, виконання Українською Стороною зобов'язань за мiжнародними договорами України з ЄС, бере участь у переговорах, спрямованих на забезпечення розвитку договiрних вiдносин з ЄС, здiйснює захист прав та iнтересiв України пiд час вирiшення спорiв щодо положень роздiлу IV Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, крiм спорiв iз питань, пов'язаних з торгiвлею енергоносiями;

     205) забезпечує координацiю мiжвiдомчої роботи з питань iмплементацiї торговельно-економiчних положень Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони;

     206) бере в установленому порядку участь у забезпеченнi функцiонування двостороннiх органiв формату Україна - ЄС;

     207) забезпечує координацiю роботи української частини спiльних iнституцiйних органiв з питань торговельного i торговельно-економiчного спiвробiтництва Україна - ЄС, утворених у рамках мiжнародних договорiв, а також секторальних дiалогiв, зокрема Дiалогу високого рiвня Україна - ЄС з горизонтальних питань та окремих секторiв промисловостi;

     208) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади, пов'язану з виконанням Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, в економiчнiй, секторальнiй сферi, а також взаємодiю таких органiв з питань створення та функцiонування зони вiльної торгiвлi, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення механiзму взаємодiї центральних органiв виконавчої влади з iнституцiями ЄС;

(пiдпункт 208 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     209) сприяє мiсцевим органам виконавчої влади та органам мiсцевого самоврядування у налагодженнi зв'язкiв з європейськими регiональними органiзацiями та їх участi в європейських регiональних програмах, залученню українських пiдприємств, установ та органiзацiй до участi в галузевих програмах ЄС;

     210) проводить постiйний монiторинг розвитку зовнiшньоекономiчних зв'язкiв, аналiзує ефективнiсть експорту та iмпорту товарiв (робiт, послуг), розробляє i забезпечує здiйснення заходiв щодо розвитку та вдосконалення структури експорту та iмпорту товарiв (робiт, послуг), розробляє рекомендацiї для вiдповiдних галузей економiки з урахуванням кон'юнктурних змiн на свiтовому ринку;

     211) координує роботу iз запровадження та реалiзацiї механiзму державної пiдтримки експорту та забезпечує iнформацiйну та консультацiйну пiдтримку експортерiв;

     212) розробляє пропозицiї щодо запровадження нових форм економiчного спiвробiтництва з iноземними державами та полiпшення торговельно-економiчних вiдносин з ними;

(пiдпункт 212 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     213) здiйснює загальну координацiю дiяльностi української частини двостороннiх комiсiй, рад, комiтетiв, координацiйних рад та iнших мiжурядових органiв з питань економiчного спiвробiтництва;

     214) здiйснює загальну координацiю торговельно-економiчного спiвробiтництва з Продовольчою та сiльськогосподарською органiзацiєю ООН (ФАО) та Мiжнародною радою по зерну;

     215) здiйснює протокольно-органiзацiйне забезпечення пiдготовки i проведення спiльних засiдань мiжурядових комiсiй з питань торговельно-економiчного та науково-технiчного спiвробiтництва, iнших двостороннiх i багатостороннiх мiжурядових заходiв з аналогiчної проблематики, що проводяться в Українi, забезпечує i координує пiдготовку та проведення засiдань комiтетiв, пiдкомiтетiв та робочих груп, утворених з iноземними державами;

(пiдпункт 215 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     216) виконує функцiї секретарiатiв українських частин спiльних мiжурядових комiсiй з питань спiвробiтництва в межах, визначених нормативно-правовими актами України та мiжнародними договорами України;

     217) проводить аналiз дiяльностi СОТ, прiоритетiв i шляхiв розвитку спiвробiтництва України в рамках СОТ та з членами СОТ, вирiшення проблемних питань спiвробiтництва України в рамках СОТ, їх впливу на торговельну полiтику України та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України узагальненi пропозицiї щодо iнституцiонального формату участi України в СОТ;

     218) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади з питань виконання зобов'язань України, взятих у рамках вступу до СОТ, приведення законодавства України у вiдповiднiсть з угодами СОТ, проводить експертизу проектiв нормативно-правових актiв на вiдповiднiсть угодам СОТ та зобов'язанням України як члена СОТ, проводить монiторинг виконання Україною та iншими членами СОТ положень угод СОТ;

     219) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади з питань участi у багатостороннiх торговельних переговорах СОТ, двостороннiх та багатостороннiх переговорах у рамках робочих груп з розгляду заявок держав, що вступають до СОТ, засiданнях органiв СОТ;

     220) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади щодо оброблення запитiв СОТ i членiв СОТ та їх iнформування, а також спiвробiтництво з вiдповiдними комiтетами СОТ;

     221) здiйснює координацiю проведення переговорiв мiж Україною та iншими державами щодо укладення угод про вiльну торгiвлю, а також пiдготовки економiчних обґрунтувань стосовно таких угод;

     222) здiйснює контроль за додержанням суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi вимог нацiонального законодавства та положень мiжнародних договорiв України;

     223) готує пропозицiї щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;

     224) забезпечує реалiзацiю єдиної митно-тарифної полiтики, готує пропозицiї щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань митно-тарифного регулювання;

     225) здiйснює вiдповiдно до законодавства лiцензування експорту, iмпорту товарiв та надає iншi адмiнiстративнi послуги у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi у випадках, визначених нацiональним законодавством, та на виконання положень мiжнародних договорiв України;

     226) проводить в установленому порядку реєстрацiю представництв iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi;

     227) вносить пропозицiї щодо застосування Україною заходiв у вiдповiдь на дискримiнацiйнi та/або недружнi дiї щодо України вiдповiдно до Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть";

     228) забезпечує в установленому порядку захист економiчних прав i законних iнтересiв України, її суб'єктiв господарювання;

     229) веде облiк iноземних компанiй, якi застосовують до України обмежувальну дiлову практику або несумлiнно виконують зобов'язання перед Україною та українськими партнерами;

     230) проводить монiторинг застосування органами iноземних держав, митними союзами або економiчними угрупованнями антидемпiнгових, компенсацiйних та спецiальних захисних заходiв до товарiв походженням з України, вживає заходiв з метою захисту iнтересiв суб'єктiв господарювання України в антидемпiнгових, антисубсидицiйних та спецiальних захисних розслiдуваннях, що проводяться iноземними державами щодо української продукцiї;

     231) проводить в установленому порядку розслiдування з метою встановлення фактiв дискримiнацiйних та/або недружнiх дiй з боку iнших держав, митних союзiв чи економiчних угруповань щодо законних прав та iнтересiв суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi України;

     232) проводить в установленому порядку антидемпiнговi, антисубсидицiйнi та спецiальнi розслiдування;

     233) забезпечує в установленому порядку захист прав та iнтересiв України в рамках СОТ та мiжнародних договорiв України, зокрема пiд час врегулювання суперечок у торговельно-економiчнiй сферi з питань, що належать до його компетенцiї;

     234) проводить аналiз стану розрахункiв за зовнiшньоекономiчними операцiями та розробляє пропозицiї щодо вдосконалення механiзму проведення зазначених розрахункiв i порядку здiйснення контролю за ними;

     235) контролює в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення експортно-iмпортних операцiй за участю iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi, зареєстрованих у державах з пiльговим режимом оподаткування;

     236) видає в установленому порядку висновки щодо продовження граничних строкiв розрахункiв за окремими операцiями з експорту та iмпорту товарiв, установлених Нацiональним банком;

     237) забезпечує взаємодiю центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади щодо розвитку двостороннього спiвробiтництва з iноземними державами в економiчнiй сферi;

     238) опрацьовує проектнi пропозицiї щодо iнiцiювання iнвестицiйних проектiв економiчного i соцiального розвитку України, що пiдтримуються мiжнародними фiнансовими органiзацiями;

     239) здiйснює органiзацiйне та аналiтичне забезпечення дiяльностi заступника керуючого вiд України - члена Ради керуючих Свiтового банку;

     240) подає пропозицiї щодо формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi надання адмiнiстративних послуг;

     241) бере участь у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi iнформатизацiї, розвитку електронного урядування, побудови сучасного iнформацiйного суспiльства в державi, забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, впровадження сучасних iнформацiйно-комунiкацiйних технологiй, створення системи нацiональних iнформацiйних ресурсiв;

     242) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної економiчної полiтики у сферi безпеки та оборони, бере участь у розробленнi та реалiзацiї державних цiльових програм у зазначенiй сферi, проводить монiторинг ефективностi їх виконання, виступає замовником з державного оборонного замовлення;

     243) здiйснює методологiчне та методичне забезпечення мобiлiзацiйної пiдготовки нацiональної економiки та координацiю планування, методологiчне забезпечення розроблення проектiв мобiлiзацiйних планiв та програм мобiлiзацiйної пiдготовки в органах виконавчої влади, iнших державних органах;

     244) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проект мобiлiзацiйного плану нацiональної економiки на особливий перiод;

     245) узагальнює потреби Збройних Сил, iнших утворених вiдповiдно до законiв України вiйськових формувань, а також правоохоронних органiв спецiального призначення, Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї та Держспецтрансслужби;

     246) розробляє з урахуванням економiчних можливостей держави для центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, iнших державних органiв мобiлiзацiйнi завдання (замовлення) щодо виробництва продукцiї, виконання робiт, надання послуг, створення спецiальних формувань в особливий перiод для задоволення потреб Збройних Сил, iнших вiйськових формувань i правоохоронних органiв спецiального призначення;

     247) координує роботу iз створення, розвитку, утримання, передачi, лiквiдацiї та реалiзацiї мобiлiзацiйних потужностей;

     248) координує роботу iз створення мобiлiзацiйного резерву матерiально-технiчних i сировинних ресурсiв;

     249) органiзовує бронювання на перiод мобiлiзацiї та на воєнний час вiйськовозобов'язаних, якi працюють в органах державної влади, iнших державних органах, органах мiсцевого самоврядування i на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, яким встановлено мобiлiзацiйнi завдання (замовлення);

     250) визначає потреби (обсяги) центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади у фiнансуваннi заходiв з мобiлiзацiйної пiдготовки для їх включення до проекту Державного бюджету України на вiдповiдний рiк, готує пропозицiї щодо розподiлу затверджених видаткiв на мобiлiзацiйну пiдготовку нацiональної економiки мiж головними розпорядниками бюджетних коштiв, що задiянi у здiйсненнi зазначених заходiв;

     251) здiйснює контроль за станом мобiлiзацiйної готовностi нацiональної економiки та пiдприємств, установ i органiзацiй, яким встановленi мобiлiзацiйнi завдання (замовлення);

     252) забезпечує виконання завдань i заходiв, спрямованих на забезпечення розвитку економiчного спiвробiтництва з державами - членами Органiзацiї Пiвнiчноатлантичного договору;

     253) забезпечує встановлення державного контролю за провадженням дiяльностi, пов'язаної з мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання;

     254) утворює, лiквiдує, реорганiзовує пiдприємства, установи та органiзацiї, заснованi на державнiй власностi, уповноваженим органом управлiння яких є Мiнекономiки, затверджує їх статути (положення), здiйснює контроль за їх дотриманням, в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв;

     255) iнiцiює утворення державних господарських об'єднань у реальному секторi економiки, вносить Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо призначення на посаду та звiльнення з посади їх керiвникiв;

     256) утворює в установленому порядку державнi холдинговi компанiї в реальному секторi економiки, до статутного капiталу яких передається державне майно, затверджує їх статути (положення), в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв;

     257) проводить у випадках, передбачених законодавством, корпоратизацiю державних пiдприємств, якi належать до сфери його управлiння;

     258) визначає повноважних представникiв держави в органах управлiння господарських товариств, корпоративнi права держави яких перебувають в його управлiннi, забезпечує їх обрання (призначення), надає доручення для голосування з питань порядку денного загальних зборiв та засiдань наглядових рад;

     259) приймає рiшення про подальше використання державного майна, що належить до сфери його управлiння та не увiйшло до статутного капiталу господарських товариств, утворених у процесi корпоратизацiї;

     260) приймає у випадках, передбачених законодавством, рiшення про передачу об'єктiв державної власностi, що перебувають у сферi його управлiння, в комунальну власнiсть, до сфери управлiння iнших органiв, уповноважених управляти об'єктами державної власностi, передачу об'єктiв державної власностi вiд одного пiдприємства iншому;

     261) приймає в установленому порядку рiшення про списання та вiдчуження об'єктiв державної власностi, що перебувають у сферi його управлiння;

     262) виконує в межах повноважень, передбачених законом, iншi передбаченi законом функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери його управлiння;

     263) органiзовує та координує в межах повноважень, передбачених законом, пiдготовку, перепiдготовку i пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв у сферi економiки, пiдприємництва, промисловостi та торгiвлi;

     264) виступає в установленому порядку замовником фундаментальних наукових дослiджень, прикладних наукових дослiджень i науково-технiчних (експериментальних) розробок, прикладних соцiологiчних дослiджень з питань, що належать до його компетенцiї;

     265) здiйснює в установленому порядку контроль за витрачанням бюджетних коштiв пiдприємствами, установами та органiзацiями, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки;

     266) здiйснює внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит у Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

     267) спрямовує, координує та контролює в установленому порядку дiяльнiсть вiдповiдних структурних пiдроздiлiв мiсцевих держадмiнiстрацiй з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;

     268) бере участь у пiдготовцi та забезпечує роботу нацiональних експозицiй України на всесвiтнiх та мiжнародних виставках i ярмарках, зокрема з розвитку експорту;

     269) бере участь у пiдготовцi та проведеннi конференцiй, симпозiумiв, семiнарiв, мiжнародних i нацiональних виставок та iнших заходiв з економiчних питань, проводить iнформацiйну i консультацiйну роботу з питань пiдготовки та проведення таких заходiв;

     270) подає в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо затвердження щорiчних планiв участi вiтчизняних пiдприємств, установ та органiзацiй у мiжнародних виставках за кордоном з частковим фiнансуванням витрат на їх проведення за рахунок коштiв державного бюджету;

     271) вносить в установленому порядку пропозицiї щодо участi України у дiяльностi вiдповiдних мiжнародних органiзацiй, а також щодо призначення представникiв України в таких органiзацiях та визначення нацiональних координаторiв iз спiвробiтництва з ними;

     272) iнформує та надає роз'яснення щодо реалiзацiї державної полiтики у сферi економiчного розвитку i торгiвлi;

     273) забезпечує здiйснення в межах повноважень, передбачених законом, соцiального дiалогу на галузевому рiвнi, зокрема укладення галузевих (мiжгалузевих) угод;

     274) забезпечує оперативне оприлюднення iнформацiї про дiяльнiсть Мiнекономiки;

     275) бере участь в реалiзацiї державної полiтики у сферi цивiльного захисту, зокрема створює функцiональну пiдсистему цивiльного захисту, органiзовує управлiння та дiяльнiсть функцiональної пiдсистеми в єдинiй державнiй системi цивiльного захисту, забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, вирiшення питань у сферi захисту населення i територiй;

     276) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Мiнекономiки, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;

     277) замовляє розроблення нацiональних стандартiв та кодексiв усталеної практики;

     278) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, розвиток виробництва i використання альтернативних видiв палива та вiдновлюваних джерел енергiї;

     279) виступає державним замовником науково-дослiдних робiт у визначених сферах, фiнансує та координує їх проведення, сприяє впровадженню у виробництво сучасних розробок та прогресивного досвiду;

     280) готує пропозицiї щодо укладення i денонсацiї мiжнародних договорiв, забезпечує виконання зобов'язань України за мiжнародними договорами з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;

     281) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, та в порядку, визначеному законодавством, спiвробiтництво з державами-донорами та мiжнародними органiзацiями з питань залучення мiжнародної технiчної допомоги;

     2811) визначає перелiк донорiв, якi протягом останнiх двох рокiв до дня завершення строку повноважень Голови Нацiонального агентства з питань запобiгання корупцiї або до дня дострокового припинення його повноважень надавали Українi мiжнародну технiчну допомогу у сферi запобiгання i протидiї корупцiї, та перелiк донорiв, якi протягом останнiх двох рокiв до проведення оцiнки ефективностi дiяльностi Нацiонального агентства з питань запобiгання корупцiї надавали Українi мiжнародну технiчну допомогу у сферi запобiгання i протидiї корупцiї;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 2811 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.06.2021р. N 738)

     282) бере у межах повноважень, передбачених законом, участь у дiяльностi мiжнародних органiзацiй, зокрема в роботi комiтетiв СОТ;

     283) аналiзує стан ринку працi, готує пропозицiї щодо регулювання ринку працi та зайнятостi населення;

     284) розробляє та вносить в установленому порядку пропозицiї щодо зайнятостi населення, зокрема надання громадянам додаткових гарантiй у сприяннi працевлаштуванню, щодо попиту та пропонування робочої сили на ринку працi, соцiального захисту вiд безробiття, професiйного навчання, регулювання трудової мiграцiї громадян України;

     285) здiйснює в установленому порядку повiдомну реєстрацiю галузевих (мiжгалузевих) i територiальних (обласних та республiканської) колективних угод;

     286) здiйснює лiцензування дiяльностi з посередництва у працевлаштуваннi за кордоном та контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вiдповiдних лiцензiйних умов;

     287) розробляє та вносить в установленому порядку пропозицiї щодо визначення розмiру мiнiмальної заробiтної плати, робочого часу та часу вiдпочинку, умов оплати працi працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що фiнансуються чи дотуються з державного бюджету, грошового забезпечення вiйськовослужбовцiв, осiб рядового i начальницького складу вiдповiдно до закону;

     288) розробляє i затверджує мiжгалузевi квалiфiкацiйнi характеристики посад керiвникiв, професiоналiв, фахiвцiв, технiчних службовцiв та професiй робiтникiв, включених до Довiдника квалiфiкацiйних характеристик професiй працiвникiв, погоджує галузевi квалiфiкацiйнi характеристики; розробляє в установленому порядку Класифiкатор професiй та готує пропозицiї щодо внесення до нього змiн; готує пропозицiї щодо органiзацiї та нормування працi; розробляє i затверджує мiжгалузевi норми працi;

     289) проводить монiторинг у сферi оплати та нормування працi;

     290) здiйснює державний нагляд у сферi загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття у частинi забезпечення вiдповiдностi законодавству рiшень правлiнь Фонду загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття, погоджує структуру органiв цього фонду, граничну чисельнiсть працiвникiв, схему посадових окладiв, видатки на адмiнiстративно-господарськi витрати фонду;

     291) подає в установленому порядку Кабiнету Мiнiстрiв України для затвердження проект бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття;

     292) проводить аналiз виконання державних соцiальних гарантiй, якi передбачають надання соцiального захисту, що включає матерiальне забезпечення громадян у разi хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатностi, втрати годувальника, безробiття з незалежних вiд них обставин, а також у старостi та в iнших випадках, передбачених законом;

     293) координує дiяльнiсть центральних органiв виконавчої влади з формування та забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi соцiального дiалогу, з питань колективно-договiрного регулювання трудових i соцiально-економiчних вiдносин, взаємодiї з Нацiональною тристоронньою соцiально-економiчною радою;

     294) виступає в установленому порядку замовником науково-дослiдних робiт з визначення класифiкацiї професiй i методики розроблення професiйних стандартiв, зайнятостi населення та трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;

     295) подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо визначення адмiнiстратора електронної торгової системи;

     296) забезпечує органiзацiю роботи комiсiї з розгляду скарг та пiдготовки пропозицiй, що є постiйно дiючим колегiальним органом, який утворюється з метою розгляду скарг та пропозицiй стосовно органiзацiї i проведення аукцiонiв, зокрема електронних аукцiонiв (вiдкритих торгiв (аукцiонiв), та прийняття рiшень за результатами розгляду таких скарг та пропозицiй;

     297) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проект рiшення щодо затвердження Порядку передачi в оренду державного та комунального майна з урахуванням особливостей передачi його в оренду;

     298) затверджує типовий договiр мiж орендодавцем та оператором електронного майданчика;

     299) подає в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо затвердження порядку подання та розгляду скарг та пропозицiй щодо органiзацiї та проведення електронних аукцiонiв (вiдкритих торгiв (аукцiонiв), формування, функцiонування та повноважень комiсiї з розгляду скарг та пiдготовки пропозицiй;

     300) здiйснює контроль за дотриманням встановленого порядку реалiзацiї майна (майнових прав, iнших активiв) або прав на нього на конкурентних засадах у формi аукцiонiв, зокрема електронних;

     301) пiдпункт 301 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     302) пiдпункт 302 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     303) пiдпункт 303 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     304) пiдпункт 304 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     305) пiдпункт 305 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     306) пiдпункт 306 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     307) пiдпункт 307 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     308) пiдпункт 308 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     309) пiдпункт 309 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     310) пiдпункт 310 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     311) пiдпункт 311 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     312) пiдпункт 312 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     313) пiдпункт 313 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     314) пiдпункт 314 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     315) пiдпункт 315 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2021р. N 1276)

     316) пiдпункт 316 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     317) пiдпункт 317 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     318) пiдпункт 318 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     319) пiдпункт 319 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     320) пiдпункт 320 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     321) пiдпункт 321 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     322) пiдпункт 322 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     322) пiдпункт 322 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     324) пiдпункт 324 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     325) пiдпункт 325 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     326) пiдпункт 326 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     327) пiдпункт 327 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     328) пiдпункт 328 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     329) пiдпункт 329 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     330) пiдпункт 330 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     331) пiдпункт 331 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     332) пiдпункт 332 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     333) пiдпункт 333 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     334) пiдпункт 334 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     335) пiдпункт 335 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     336) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     5. Мiнекономiки з метою органiзацiї своєї дiяльностi:

     1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

     2) здiйснює добiр кадрiв в апарат Мiнекономiки та на керiвнi посади пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв i працiвникiв апарату Мiнекономiки;

     3) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;

     4) забезпечує ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;

     5) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, здiйснення контролю за її збереженням в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, захист iнформацiї з обмеженим доступом, а також технiчний захист iнформацiї, здiйснення контролю за її збереженням;

     6) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;

     7) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, залучення громадян до участi в управлiннi державними справами, ефективну взаємодiю з iнститутами громадянського суспiльства, здiйснення громадського контролю за дiяльнiстю Мiнекономiки, врахування громадської думки пiд час формування та реалiзацiї державної полiтики з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;

     8) забезпечує стiйке функцiонування системи управлiння щодо формування, ведення та використання страхового фонду документацiї;

     9) забезпечує в установленому порядку самопредставництво iнтересiв Мiнекономiки в судах України та iнших державних органах, яке здiйснюється без окремого доручення керiвника державними службовцями структурних пiдроздiлiв Мiнекономiки вiдповiдно до положення про такi структурнi пiдроздiли;

     10) забезпечує представництво iнтересiв Мiнекономiки в судах України та iнших органах.

     6. Мiнекономiки для виконання покладених на нього завдань має право:

     1) залучати в установленому порядку спецiалiстiв центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до його компетенцiї;

     2) отримувати безоплатно вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування необхiднi для виконання покладених на нього завдань iнформацiю, документи i матерiали, зокрема вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, у тому числi стосовно результатiв дiяльностi оборонно-промислового комплексу;

     3) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари та iншi публiчнi заходи з питань, що належать до його компетенцiї;

     4) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами.

     7. Мiнекономiки здiйснює свої повноваження безпосередньо та через торговi представництва у складi закордонних дипломатичних установ.

     8. Мiнекономiки у процесi виконання покладених на нього завдань взаємодiє в установленому порядку з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також з пiдприємствами, установами та органiзацiями.

     9. Мiнекономiки в межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, постанов Верховної Ради України та актiв Президента України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує та контролює їх виконання.

     Накази Мiнекономiки, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".

     Нормативно-правовi акти Мiнекономiки пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.

     Накази Мiнекономiки, виданi в межах повноважень, передбачених законом, є обов'язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими держадмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.

     10. Мiнекономiки очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України.

     Мiнiстр має першого заступника, заступникiв (зокрема заступника - Торгового представника України, особливостi повноважень якого визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України), якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра.

     11. Мiнiстр:

     1) очолює Мiнекономiки, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;

     2) спрямовує i координує здiйснення iншими центральними органами виконавчої влади заходiв з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;

     3) спрямовує i координує дiяльнiсть визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України центральних органiв виконавчої влади, зокрема:

     забезпечує формування державної полiтики у вiдповiднiй сферi та контролює її реалiзацiю центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     погоджує та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України розробленi центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;

     визначає прiоритетнi напрями роботи центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани роботи таких центральних органiв виконавчої влади;

     погоджує структуру апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     видає обов'язковi до виконання центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, накази та доручення з питань, що належать до компетенцiї таких органiв;

     погоджує призначення на посаду i звiльнення з посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     погоджує призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     доручає керiвникам центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, скасувати акти їх територiальних органiв повнiстю чи в окремiй частинi, а в разi вiдмови - скасовує акти територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо скасування актiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх заступникiв;

     iнiцiює питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх територiальних органiв та їх заступникiв, а також керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння таких органiв;

     iнiцiює питання щодо проведення службового розслiдування стосовно керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх заступникiв, iнших державних службовцiв i працiвникiв апарату та їх територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння таких органiв;

     приймає рiшення щодо проведення перевiрки дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх територiальних органiв;

     заслуховує звiти про виконання покладених на центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, завдань та планiв їх роботи;

     визначає структурнi пiдроздiли апарату Мiнекономiки, що вiдповiдають за взаємодiю з центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     визначає посадових осiб Мiнекономiки, якi включаються до складу колегiй центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     визначає порядок обмiну iнформацiєю мiж Мiнекономiки та центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, перiодичнiсть її подання;

     вирiшує iншi питання, пов'язанi iз спрямуванням i координацiєю дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     4) визначає прiоритети роботи Мiнекономiки та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Мiнекономiки, звiти про їх виконання;

     5) в межах компетенцiї органiзовує та контролює виконання Мiнекономiки Конституцiї України, законiв України, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України;

     6) подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти законiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Мiнекономiки;

     7) представляє в установленому порядку проекти законiв України, розробником яких є Мiнекономiки та центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, i доповiдає з iнших питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки, пiд час їх розгляду на пленарних засiданнях Верховної Ради України;

     8) проводить переговори i пiдписує мiжнароднi договори України в межах наданих йому повноважень;

     9) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiнекономiки, визначає персональний склад патронатної служби Мiнiстра;

     10) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретарю Мiнекономiки;

     11) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки, приймає рiшення про їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi, вносить подання про представлення в установленому порядку працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки, до вiдзначення державними нагородами України;

     12) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi першого заступника та заступникiв Мiнiстра, державного секретаря Мiнекономiки;

     13) визначає обов'язки першого заступника, заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;

     14) дає обов'язковi для виконання працiвниками апарату Мiнекономiки доручення;

     15) приймає рiшення щодо розподiлу бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнекономiки;

     16) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

(пiдпункт 16 пункту 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115)

     17) представляє Мiнекономiки у публiчно-правових вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi та за її межами;

     18) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;

     19) пiдписує накази Мiнекономiки;

     20) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     12. Повноваження керiвника державної служби у Мiнекономiки здiйснює державний секретар Мiнекономiки.

     Державний секретар Мiнекономiки є вищою посадовою особою з числа державних службовцiв Мiнекономiки. Державний секретар пiдзвiтний i пiдконтрольний Мiнiстру.

     Державний секретар Мiнекономiки призначається на посаду Кабiнетом Мiнiстрiв України строком на п'ять рокiв з правом повторного призначення.

     13. Державний секретар Мiнекономiки вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) органiзовує роботу апарату Мiнекономiки;

     2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiнекономiки та подає їх на розгляд Мiнiстру;

     3) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiнекономiки Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнекономiки та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;

     4) готує та подає Мiнiстру для затвердження плани роботи Мiнекономiки, звiтує про їх виконання;

     5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiнекономiки;

     6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на Мiнекономiки завдань;

     7) призначає на посаду та звiльняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiнекономiки, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

     8) приймає на роботу та звiльняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiнекономiки, приймає рiшення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

     9) погоджує у передбачених законом випадках призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй;

     10) призначає на посаду та звiльняє з посади працiвникiв патронатної служби Мiнiстра за його поданням;

     11) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiнекономiки;

     12) представляє Мiнекономiки як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;

     13) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов'язковi до виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiнекономiки доручення;

     14) з питань, що належать до його повноважень, видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;

     15) вносить подання щодо представлення в установленому порядку державних службовцiв та iнших працiвникiв апарату Мiнекономiки до вiдзначення державними нагородами України.

     14. На час вiдсутностi державного секретаря Мiнекономiки чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнекономiки вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiнекономiки.

     15. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки, обговорення найважливiших напрямiв його дiяльностi у Мiнекономiки може утворюватися колегiя.

     Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу Мiнекономiки.

     Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у Мiнекономiки можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.

     Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.

     16. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв апарату Мiнекономiки затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Структура апарату Мiнекономiки затверджується Мiнiстром.

     Штатний розпис апарату, кошторис Мiнекономiки затверджуються державним секретарем Мiнекономiки за погодженням з Мiнфiном.

     17. Мiнекономiки є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства.

(Положення iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387, вiд 15.04.2015р. N 224, вiд 23.09.2015р. N 738, вiд 30.09.2015р. N 768, вiд 16.12.2015р. N 1170, вiд 13.01.2016р. N 4, вiд 02.03.2016р. N 146, вiд 23.03.2016р. N 225, 22.07.2016р. N 455, вiд 23.08.2016р. N 585, вiд 31.08.2016р. N 568, вiд 26.10.2016р. N 765, вiд 28.12.2016р. N 1011, вiд 16.01.2017р. N 76, вiд 25.04.2018р. N 323, вiд 11.07.2018р. N 554, вiд 29.08.2018р. N 666, вiд 29.08.2018р. N 702, вiд 20.02.2019р. N 120, вiд 24.04.2019р. N 355, вiд 08.05.2019р. N 382, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.09.2019р. N 838, iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.09.2019р. N 847, вiд 16.10.2019р. N 885, вiд 04.12.2019р. N 1072, вiд 12.02.2020р. N 95, вiд 12.02.2020р. N 95, вiд 12.02.2020р. N 101, вiд 19.02.2020р. N 108, вiд 07.09.2020р. N 819, вiд 23.12.2020р. N 1315, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.02.2021р. N 124)

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 20 серпня 2014 р. N 459

ПЕРЕЛIК
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, що втратили чиннiсть

     1. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 листопада 2006 р. N 1538 "Про затвердження Положення про Мiнiстерство промислової полiтики України" (Офiцiйний вiсник України, 2006 р., N 45, ст. 2996).

     2. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 травня 2007 р. N 777 "Про затвердження Положення про Мiнiстерство економiки України" (Офiцiйний вiсник України, 2007 р., N 39, ст. 1563).

     3. Пункти 5 i 22 змiн, що вносяться до положень про центральнi органи виконавчої влади, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 лютого 2008 р. N 101 (Офiцiйний вiсник України, 2008 р., N 16, ст. 416).

     4. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 вересня 2009 р. N 984 "Про внесення змiн до Положення про Мiнiстерство економiки України" (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 72, ст. 2480).

     5. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 листопада 2009 р. N 1314 "Про доповнення пункту 4 Положення про Мiнiстерство економiки України" (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 95, ст. 3262).

     6. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 лютого 2010 р. N 101 "Про доповнення пункту 11 Положення про Мiнiстерство економiки України" (Офiцiйний вiсник України, 2010 р., N 9, ст. 443).

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.