КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 17 лютого 2021 р. | N 124 |
---|
Деякi питання дiяльностi центральних органiв
виконавчої влади
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 24 травня 2021 року N 539,
вiд 9 грудня 2021 року N 1276,
вiд 9 лютого 2022 року N 115,
вiд 7 липня 2022 року N 772,
вiд 17 сiчня 2023 року N 36
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Положення про Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України, що додається.
2. Внести до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України змiни, що додаються.
3. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України згiдно з перелiком, що додається.
4. Взяти до вiдома, що Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства розмiщується за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 24.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 81
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 124 |
ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство аграрної полiтики та
продовольства України
1. Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України (Мiнагрополiтики) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Мiнагрополiтики є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує:
формування та реалiзує державну аграрну полiтику, державну полiтику у сферах сiльського господарства та з питань продовольчої безпеки держави, охорони прав на сорти рослин, тваринництва, рослинництва, розвитку сiльських територiй, садiвництва, виноградарства, виноробства, хмелярства, харчової i переробної промисловостi (далi - сфери агропромислового виробництва), технiчну полiтику у сферi агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу, сiльського розвитку, розвитку фермерства, сiльськогосподарської кооперацiї, сiльськогосподарської дорадчої дiяльностi, монiторингу та родючостi ґрунтiв на землях сiльськогосподарського призначення, насiнництва та розсадництва;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферах рибного господарства та рибної промисловостi, охорони, використання та вiдтворення водних бiоресурсiв, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, у сферi топографо-геодезичної i картографiчної дiяльностi, земельних вiдносин, землеустрою, у сферi Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексi в частинi дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усiх категорiй i форм власностi, родючостi ґрунтiв;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi нацiональної iнфраструктури геопросторових даних;
формування державної полiтики у сферi нагляду (контролю) у системi iнженерно-технiчного забезпечення та iнновацiйного розвитку агропромислового комплексу;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi мелiорацiї земель та експлуатацiї державних водогосподарських об'єктiв комплексного призначення, мiжгосподарських зрошувальних i осушувальних систем;
(пункт 1 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.05.2021р. N 539) |
формування та реалiзує державну полiтику у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї;
(пункт 1 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115) |
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi безпечностi та окремих показникiв якостi харчових продуктiв, карантину та захисту рослин;
(пункт 1 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115) |
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi ветеринарної медицини.
(пункт 1 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115) |
2. Мiнагрополiтики у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.
3. Основними завданнями Мiнагрополiтики є:
1) забезпечення формування та реалiзацiя державної аграрної полiтики, державної полiтики у сферах агропромислового виробництва, технiчної полiтики у сферi агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу, державної полiтики сiльського розвитку, розвитку фермерства, сiльськогосподарської кооперацiї, сiльськогосподарської дорадчої дiяльностi, монiторингу та родючостi ґрунтiв на землях сiльськогосподарського призначення, насiнництва та розсадництва, державної полiтики у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї;
(пiдпункт 1 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115) |
2) забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферах рибного господарства та рибної промисловостi, охорони, використання та вiдтворення водних бiоресурсiв, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, у сферi топографо-геодезичної i картографiчної дiяльностi, земельних вiдносин, землеустрою, у сферi Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексi в частинi дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усiх категорiй i форм власностi, родючостi ґрунтiв, державної полiтики у сферi безпечностi та окремих показникiв якостi харчових продуктiв, карантину та захисту рослин, державної полiтики у сферi ветеринарної медицини;
(пiдпункт 2 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115) |
3) забезпечення формування державної полiтики:
у сферi нагляду (контролю) у системi iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
у сферi розвитку нацiональної iнфраструктури геопросторових даних;
4) формування та реалiзацiя державної полiтики у сферi агропромислового комплексу та сiльського розвитку, зокрема розвитку фермерських господарств, сiльськогосподарської кооперацiї, сiльськогосподарської дорадчої дiяльностi.
4. Мiнагрополiтики вiдповiдно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;
2) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до його компетенцiї;
21) здiйснює пiдготовку та подання Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiй щодо застосування, скасування та внесення змiн до спецiальних економiчних та iнших обмежувальних заходiв (санкцiй), що вносяться Кабiнетом Мiнiстрiв України на розгляд Ради нацiональної безпеки i оборони України вiдповiдно до Закону України "Про санкцiї", та бере участь у формуваннi, реалiзацiї та монiторингу ефективностi державної санкцiйної полiтики з питань, що належать до його компетенцiї;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 21 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.07.2022р. N 772) |
3) здiйснює нормативно-правове регулювання питань, що належать до його компетенцiї;
4) погоджує проекти законiв, iнших актiв законодавства, якi надходять на погодження вiд iнших мiнiстерств, центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, готує в межах повноважень, передбачених законом, висновки, зауваження i пропозицiї до проектiв законiв, iнших актiв законодавства, якi подаються на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України, та проектiв законiв, внесених на розгляд Верховної Ради України iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи;
5) готує у межах повноважень, передбачених законом, зауваження i пропозицiї до прийнятих Верховною Радою України законiв, що надiйшли на пiдпис Президентовi України;
6) визначає прiоритетнi напрями розвитку аграрної полiтики;
7) планує заходи, необхiднi для реалiзацiї державної полiтики з питань, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики;
8) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, управлiння державними пiдприємствами, установами та органiзацiями, а також корпоративними правами держави;
9) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, дотримання i органiзацiю виконання зобов'язань, узятих Україною за мiжнародними договорами, укладає мiжнароднi договори України, забезпечує здiйснення мiжнародного спiвробiтництва, вивчення, узагальнення i поширення мiжнародного досвiду;
10) бере участь у здiйсненнi заходiв щодо адаптацiї законодавства України до законодавства ЄС;
11) органiзовує роботу iз залучення мiжнародної фiнансової та технiчної допомоги, грантiв та iнших мiжнародних програм у визначених сферах;
12) проводить аналiз дiяльностi сфер агропромислового виробництва, визначає прiоритети, стратегiю та прогнозує їх розвиток, зокрема проводить аналiз стану племiнної справи у тваринництвi;
13) здiйснює методологiчне забезпечення та складає загальнодержавнi баланси попиту i пропонування основних видiв сiльськогосподарської продукцiї та продуктiв її переробки; координує роботу iз складення мiжрегiональних балансiв попиту i пропонування основних видiв сiльськогосподарської продукцiї та продуктiв її переробки, проводить їх монiторинг;
14) здiйснює розрахунок та проводить монiторинг iндикаторiв продовольчої безпеки;
15) вживає заходiв, спрямованих на технiко-технологiчне переоснащення сфер агропромислового виробництва, сприяє розвитку машинобудування для агропромислового комплексу, енергозбереження, координацiї iнновацiйних проектiв, зокрема:
розробляє галузевi комплекснi програми технологiчного оновлення пiдприємств як складовi програм розвитку окремих галузей економiки та забезпечує їх виконання;
сприяє створенню конкурентоспроможних, iмпортозамiнних технологiй та їх складових;
забезпечує формування баз даних про технологiї та/або їх складовi, майновi права, зокрема про майновi права iнтелектуальної власностi, якi належать пiдприємствам, науковим установам, органiзацiям, що належать до сфери управлiння Мiнагрополiтики, та доступ до них осiб, заiнтересованих у використаннi певної технологiї та/або її складових;
подає уповноваженому органу з питань реалiзацiї державної полiтики у сферi трансферу технологiй iнформацiю про завершенi технологiї, зокрема створенi або придбанi за бюджетнi кошти, про технологiї, створенi або придбанi пiдприємствами державної форми власностi, а також про технологiї, що пропонуються для реєстрацiї суб'єктами трансферу технологiй (власниками технологiй), для включення їх до реєстру та про переданi технологiї, створенi за бюджетнi кошти пiдприємствами, науковими установами, органiзацiями, що належать до сфери управлiння Мiнагрополiтики;
забезпечує додержання вимог мiжнародних договорiв України щодо запобiгання техногенному ризику, поширенню потенцiйно небезпечних технологiй та щодо екологiчної безпеки технологiй;
сприяє залученню iнвестицiй до виконання галузевих комплексних програм технологiчного оновлення пiдприємств;
готує та подає уповноваженому органу з питань реалiзацiї державної полiтики у сферi трансферу технологiй пропозицiї щодо найбiльш ефективних шляхiв використання та/або трансферу технологiй та їх складових, насамперед вiтчизняного походження;
подає уповноваженому органу з питань реалiзацiї державної полiтики у сферi трансферу технологiй клопотання про необхiднiсть пiдтримання патентування технологiй та/або їх складових за межами України;
бере участь у пiдготовцi проектiв договорiв про трансфер технологiй;
забезпечує своєчасне подання уповноваженому органу з питань реалiзацiї державної полiтики у сферi трансферу технологiй звiтiв про патентно-кон'юнктурнi, науковi дослiдження, конструкторськi, проектнi, випробувальнi роботи, пов'язанi iз створенням i використанням технологiй та їх складових, патентуванням та лiцензуванням прав на них, про виплату винагороди їх авторам;
здiйснює контроль за передачею майнових прав на технологiї та їх складовi, створенi за рахунок бюджетних коштiв, пiдприємствам, науковим установам, органiзацiям, якi у своїй дiяльностi будуть використовувати такi технологiї вiдповiдно до укладеного договору;
здiйснює контроль за виплатою пiдприємствами, науковими установами, органiзацiями, якi у своїй дiяльностi будуть використовувати технологiї та/або їх складовi, винагороди авторам технологiй та/або їх складових вiдповiдно до укладеного з ними договору в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України;
здiйснює контроль за веденням облiку технологiй та/або їх складових у складi майна пiдприємств, наукових установ, органiзацiй, яким переданi права на технологiї та/або їх складовi, зокрема нематерiальних активiв, якi є складовими технологiй;
формує перелiк технiчних засобiв та технологiй їх технiчного обслуговування, нових технологiй виробництва, зберiгання i переробки сiльськогосподарської продукцiї, що пiдлягають державним приймальним випробуванням та оцiнцi вiдповiдностi стандартам, технiчним завданням, технiчним умовам;
розробляє проект стратегiї державної технiчної полiтики у сферi агропромислового комплексу;
визначає перелiк технiчних засобiв для агропромислового комплексу, що пiдлягають обов'язковим державним приймальним випробуванням та пiдтвердженню вiдповiдностi за показниками призначення;
розробляє проекти державних цiльових програм розвитку системи iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
переглядає та узгоджує вихiднi вимоги до створюваних нових технiчних засобiв, зокрема тих, що забезпечують екологiчну безпеку та безпеку працi пiд час їх використання;
визначає основнi напрями удосконалення ринку технiчних засобiв i технологiй, формування вторинного ринку за принципами економiчної заiнтересованостi;
здiйснює нормативно-правове забезпечення у сферi iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
здiйснює ведення Державного реєстру технiчних засобiв для агропромислового комплексу;
сприяє створенню та дiяльностi суб'єктiв господарювання з розроблення та виготовлення технiчних засобiв для iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
здiйснює функцiї державного замовника науково-дослiдних i дослiдно-конструкторських розробок, що провадяться за рахунок державних коштiв;
вживає заходiв щодо виконання державних цiльових програм розвитку системи iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
вживає заходiв щодо виконання стратегiї державної технiчної полiтики в агропромисловому комплексi;
утворює вiдповiдно до закону органи з оцiнки вiдповiдностi;
визначає за результатами державних випробувань доцiльнiсть освоєння нових зразкiв технiчних засобiв для агропромислового комплексу i забезпечує ведення їх Державного реєстру;
забезпечує створення i розвиток єдиного iнформацiйного простору у сферi iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
здiйснює органiзацiйно-економiчнi заходи, спрямованi на пiдвищення експортного потенцiалу та розвиток мiжнародного спiвробiтництва у сферi iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
бере участь в органiзацiї пiдготовки та перепiдготовки iнженерно-технiчних кадрiв та кадрiв масових професiй для агропромислового комплексу;
сприяє гарантованому забезпеченню сiльськогосподарських товаровиробникiв пально-мастильними матерiалами;
забезпечує додержання вимог мiжнародних договорiв України щодо запобiгання техногенному ризику, поширенню потенцiйно небезпечних технологiй та щодо екологiчної безпеки технологiй;
спрямовує, координує та контролює в установленому порядку дiяльнiсть вiдповiдних структурних пiдроздiлiв мiсцевих держадмiнiстрацiй з питань агропромислового комплексу;
вживає заходiв, спрямованих на технiко-технологiчне переоснащення сфер агропромислового виробництва, сприяє розвитку машинобудування для агропромислового комплексу, енергозбереження, координацiї iнновацiйних проектiв;
16) забезпечує державну пiдтримку суб'єктiв господарювання в агропромисловому комплексi, зокрема фермерських господарств, сiльськогосподарської кооперацiї, сiльськогосподарської дорадчої дiяльностi, виробникiв органiчної сiльськогосподарської продукцiї, вносить вiдомостi про виробникiв сiльськогосподарської продукцiї до Державного аграрного реєстру;
(пiдпункт 16 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2021р. N 1276) |
17) готує пропозицiї щодо формування та розвитку ринкових механiзмiв i принципiв забезпечення пiдприємств агропромислового комплексу технiчними засобами, обладнанням, зокрема для виробництва бiопалива, запасними частинами, пально-мастильними матерiалами та iншими енергоресурсами;
18) у межах повноважень, передбачених законом, перевiряє, переглядає та скасовує галузевi нормативнi документи у сферi стандартизацiї;
19) здiйснює вiдповiдно до закону функцiї технiчного регулювання у визначенiй законодавством сферi, замовляє розроблення нацiональних стандартiв та кодексiв усталеної практики;
20) здiйснює державний перепис виноградникiв, органiзовує та проводить списання виноградникiв усiх форм власностi, якi закладенi за рахунок державних коштiв, з обов'язковим вiдновленням площ виноградних насаджень;
21) визначає з видiленням у натурi зони виробництва винограду;
22) здiйснює заходи щодо економiчного стимулювання виробникiв харчової продукцiї, задоволення потреб населення у продуктах харчування та насичення продовольчого ринку харчовими продуктами;
221) в умовах воєнного стану органiзовує закупiвлю зерна для надання гуманiтарної допомоги державам Африки та Азiї;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 221 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.01.2023р. N 36) |
23) здiйснює державне управлiння та регулювання у сферi насiнництва та розсадництва;
24) затверджує форми документацiї на насiння i садивний матерiал, технологiчнi i методичнi вимоги у сферi насiнництва та розсадництва щодо збереження сортових якостей, бiологiчних i урожайних властивостей сорту та посiвних якостей насiння, розробляє державнi програми розвитку селекцiї, насiнництва та розсадництва та органiзовує виконання таких програм;
25) уповноважує пiдприємства, установи, органiзацiї чи їх пiдроздiли, акредитованi нацiональним органом з акредитацiї, на провадження дiяльностi з оцiнки вiдповiдностi у сферi насiнництва та розсадництва;
26) здiйснює контроль дiяльностi органу з оцiнки вiдповiдностi щодо виконання функцiй, на якi його уповноважено у сферi насiнництва та розсадництва;
27) сприяє розвитку iнновацiйної дiяльностi в галузi сортовивчення i охорони прав на сорти рослин;
28) забезпечує проведення державної реєстрацiї заявок, прав на сорти рослин, сортiв i пiдтримувачiв сортiв рослин;
29) органiзовує перевiрку збереженостi сортiв рослин;
30) органiзовує iнформацiйну та видавничу дiяльнiсть у сферi охорони прав на сорти рослин;
31) органiзовує науково-дослiднi роботи у сферi охорони прав на сорти рослин;
32) забезпечує:
проведення породовипробувань та апробацiї селекцiйних досягнень;
опублiкування офiцiйних вiдомостей про поданi заявки на сорти рослин, виданi патенти на сорти рослин i свiдоцтва про авторство на сорти рослин, видання Каталогу сортiв рослин, придатних для поширення в Українi;
ведення реєстру складських документiв на зерно та реєстру зерна, прийнятого на зберiгання;
33) розробляє i здiйснює заходи щодо розвитку iнфраструктури аграрного та продовольчого ринку, зокрема бiржового, оптових ринкiв сiльськогосподарської продукцiї, сiльськогосподарських обслуговуючих кооперативiв, кредитних спiлок, страхових компанiй, виставок, ярмаркiв тощо;
34) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здiйснення державного нагляду (контролю) у визначених законом сферах;
35) забезпечує:
розроблення, затвердження, перевiрку, перегляд, внесення змiн, скасування стандартiв у сферi землеустрою та охорони земель;
здiйснення землеустрою, а також розроблення та виконання загальнодержавних i регiональних програм з питань землеустрою, вiдтворення родючостi ґрунтiв;
розроблення рекомендацiй та заходiв щодо забезпечення родючостi ґрунтiв i застосування агрохiмiкатiв, а також механiзмiв економiчного стимулювання здiйснення заходiв щодо використання та охорони земель i пiдвищення родючостi ґрунтiв;
органiзацiю, здiйснення пiдготовки та атестацiї осiб на отримання свiдоцтв аудиторiв iз сертифiкацiї (агрономiв-iнспекторiв), видачу та скасування свiдоцтва аудитора iз сертифiкацiї (агронома-iнспектора), пiдвищення квалiфiкацiї аудиторiв iз сертифiкацiї (агрономiв-iнспекторiв);
визначення сортових та посiвних якостей насiння i сортових та товарних якостей садивного матерiалу;
ведення Реєстру суб'єктiв насiнництва та розсадництва, Реєстру аудиторiв iз сертифiкацiї (агрономiв-iнспекторiв), Реєстру органiв з оцiнки вiдповiдностi, Реєстру сертифiкатiв на насiння та/або садивний матерiал, а також забезпечує вiдкритiсть та загальнодоступнiсть зазначених реєстрiв;
видачу та скасування вiдповiдних сертифiкатiв у сферi насiнництва та розсадництва;
виконання зобов'язань, що випливають iз членства України у Радi Мiжнародного союзу з охорони нових сортiв рослин, Мiжнароднiй асоцiацiї з контролю за якiстю насiння, Органiзацiї економiчного спiвробiтництва та розвитку, щодо впровадження Насiннєвих схем ОЕСР;
розвиток наукового та матерiально-технiчного потенцiалу у сферi охорони прав на сорти рослин;
36) здiйснює:
видачу дозвiльних документiв, сертифiкатiв, лiцензiй, передбачених законодавством;
реєстрацiю насадження технiчних i столових сортiв винограду в господарствах усiх форм власностi;
державну науково-технiчну експертизу сортiв рослин як об'єктiв iнтелектуальної власностi;
координацiю дiяльностi пiдприємств, установ, органiзацiй, пов'язаної з визначенням сортових i посiвних якостей насiння та сортових i товарних якостей садивного матерiалу, проведенням науково-технiчної експертизи у сферi охорони прав на сорти рослин;
органiзацiйно-технiчне забезпечення дiяльностi представника та заступника представника України у Радi Мiжнародного союзу з охорони нових сортiв рослин;
сприяння функцiонуванню та розвитку ринку сортiв рослин як об'єктiв iнтелектуальної власностi, налагодженню спiвробiтництва у сферi охорони прав на сорти рослин з мiжнародними органiзацiями, суб'єктами господарювання, iноземними фiзичними та юридичними особами;
уповноваження пiдприємств, установ або органiзацiй на виконання окремих повноважень у сферi охорони прав на сорти рослин щодо проведення державної науково-технiчної експертизи сортiв рослин;
державну реєстрацiю суб'єктiв племiнної справи у тваринництвi, племiнних i пiдконтрольних тварин та селекцiйних досягнень у тваринництвi;
бонiтування тварин та ведення племiнного облiку;
сертифiкацiю племiнних (генетичних) ресурсiв, присвоєння вiдповiдного статусу суб'єктам племiнної справи у тваринництвi;
у межах повноважень, передбачених законом, державне управлiння у сферi iдентифiкацiї та реєстрацiї тварин;
37) визначає:
процедури присвоєння вiдповiдного статусу суб'єктам племiнної справи у тваринництвi;
породностi тварин iмпортованих племiнних (генетичних) ресурсiв;
38) веде:
галузевий фонд нормативних документiв у сферi стандартизацiї;
Державний аграрний реєстр;
реєстри сiльськогосподарських дорадникiв, експертiв-дорадникiв та дорадчих служб;
Державний реєстр заявок на сорти рослин (Реєстр заявок), Державний реєстр прав власникiв сортiв рослин (Реєстр патентiв), Державний реєстр сортiв рослин, придатних для поширення в Українi (Реєстр сортiв);
Реєстр представникiв з питань iнтелектуальної власностi на сорти рослин;
державнi книги племiнних тварин, Державний реєстр суб'єктiв племiнної справи у тваринництвi та Державний реєстр селекцiйних досягнень у тваринництвi;
39) видає сертифiкат на право надання сiльськогосподарських дорадчих послуг;
40) видає патенти на сорти рослин i свiдоцтва про авторство на сорти рослин, свiдоцтва про державну реєстрацiю сорту рослин;
41) органiзовує:
роботу з пiдготовки i перепiдготовки кадрiв державної системи охорони прав на сорти рослин;
пiсляреєстрацiйне вивчення сортiв, розмноження нових i перспективних сортiв рослин;
забезпечення функцiонування єдиної системи селекцiї;
проведення перепiдготовки фахiвцiв, якi виконують роботи з племiнної справи;
розроблення квалiфiкацiйних вимог до працiвникiв, якi виконують спецiальнi роботи, пов'язанi iз племiнними (генетичними) ресурсами;
42) приймає рiшення про виникнення прав на сорт або про вiдмову у виникненнi прав на сорт;
43) забезпечує органiзацiю приймання заявок на сорти рослин, проведення їх експертизи, приймає рiшення про виникнення прав на сорт або про вiдмову у виникненнi прав на сорт;
44) встановлює:
порядок здiйснення iдентифiкацiї та реєстрацiї тварин;
порядок оформлення i видачi iдентифiкацiйних документiв;
порядок ведення Єдиного державного реєстру тварин та користування його даними;
порядок реєстрацiї господарств;
порядок перемiщення тварин;
порядок подачi даних для внесення до Єдиного державного реєстру тварин;
45) розробляє технологiчнi вимоги до проведення спецiальних робiт з племiнної справи;
46) розробляє порядок присвоєння вiдповiдного статусу суб'єктам племiнної справи у тваринництвi;
47) забезпечує пiдготовку фiнансово-економiчних розрахункiв для здiйснення пiдтримки пiдприємств з племiнної справи у тваринництвi;
48) розробляє технiчнi регламенти, стандарти та iншi нормативнi документи вiдповiдно до компетенцiї;
49) розробляє вимоги до якостi племiнних (генетичних) ресурсiв;
50) розробляє вимоги i порядок визначення племiнної цiнностi плiдникiв за походженням, власною продуктивнiстю, якiстю потомства та проводить випробування плiдникiв за якiстю потомства;
51) визначає склад iнформацiї, що подається для внесення до Єдиного державного реєстру тварин;
52) органiзовує роботу, спрямовану на розвиток насiнництва, розсадництва, племiнної справи у тваринництвi, проведення комплексної оцiнки (бонiтування) сiльськогосподарських тварин;
53) забезпечує здiйснення заходiв, спрямованих на адаптацiю сiльськогосподарського виробництва до змiн клiмату, запобiгання змiнi клiмату та шкiдливому впливу сiльськогосподарського виробництва на навколишнє природне середовище;
54) формує перелiк технiчних засобiв та технологiй їх технiчного обслуговування, нових технологiй виробництва, зберiгання i переробки сiльськогосподарської продукцiї, що пiдлягають державним приймальним випробуванням та оцiнцi вiдповiдностi стандартам, технiчним завданням, технiчним умовам;
55) забезпечує здiйснення заходiв, спрямованих на iнновацiйно-iнвестицiйний розвиток сфер агропромислового виробництва, сприяє реалiзацiї iнвестицiйних проектiв в аграрному секторi;
56) сприяє пiдвищенню енергоефективностi пiдприємств агропромислового комплексу та розвитку сировинної бази для виробництва бiопалива;
57) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, розвиток виробництва i використання альтернативних видiв палива та вiдновлюваних джерел енергiї;
58) органiзовує та здiйснює координацiю робiт, пов'язаних iз забезпеченням єдностi вимiрювань;
59) органiзовує розроблення загальнодержавних i регiональних програм вiдтворення родючостi ґрунтiв на землях сiльськогосподарського призначення, виступає у межах повноважень, передбачених законом, замовником виконання робiт з районування (зонування) земель сiльськогосподарського призначення;
60) готує рiчний план робiт iз стандартизацiї (тематичний план наукових розробок у сферi стандартизацiї) згiдно з паспортом вiдповiдної бюджетної програми;
61) затверджує положення про метрологiчну службу Мiнагрополiтики;
62) бере участь у:
формуваннi та реалiзацiї бюджетної, цiнової, кредитної, лiзингової, iнновацiйної, iнвестицiйної, страхової, гендерної полiтики, полiтики у сферi iнформатизацiї та технiчного захисту iнформацiї, надання послуг сiльського туризму;
розробленнi та здiйсненнi заходiв з нарощення експортного потенцiалу сфер агропромислового виробництва, вiдновлення традицiйних та освоєння нових ринкiв збуту продукцiї;
розробленнi положень про державнi книги племiнних тварин, Державний реєстр суб'єктiв племiнної справи у тваринництвi, Державний реєстр селекцiйних досягнень у тваринництвi;
розробленнi порядкiв ведення племiнного облiку, бонiтування, апробацiї, проведення генетичної експертизи походження та аномалiй тварини;
експертнiй оцiнцi племiнних (генетичних) ресурсiв;
проведеннi атестацiї осiб, якi здiйснюють тренiнг, випробування та є суддями з випробування племiнних коней верхових, рисистих i ваговозних порiд, i присвоєннi їм квалiфiкацiйних звань;
здiйсненнi заходiв, спрямованих на iнновацiйно-iнвестицiйний розвиток у сферах агропромислового виробництва та мелiорацiї земель, сприяннi реалiзацiї iнвестицiйних проектiв в аграрному секторi;
абзац дев'ятий пiдпункту 62 пункту 4 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.05.2021р. N 539) |
розробленнi та здiйсненнi заходiв з нарощення експортного потенцiалу у сферi агропромислового виробництва, вiдновлення традицiйних та освоєння нових ринкiв збуту сiльськогосподарської продукцiї;
63) розробляє та забезпечує виконання державних цiльових, галузевих та iнших програм розвитку сфер агропромислового виробництва, комплексного сiльського розвитку, удосконалення системи управлiння агропромисловим комплексом;
64) здiйснює державне регулювання у сферi сiльськогосподарської дорадчої дiяльностi, координує дiяльнiсть саморегулiвної органiзацiї, яка об'єднує суб'єктiв сiльськогосподарської дорадчої дiяльностi;
65) забезпечує формування державного резервного насiннєвого фонду, здiйснює контроль за ефективним його використанням, сприяє розвитку ринку насiння та садивного матерiалу;
66) провадить виставкову та ярмаркову дiяльнiсть у сферах агропромислового виробництва;
67) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики у сферi освiти, науки, професiйної пiдготовки кадрiв для агропромислового виробництва;
68) виступає державним замовником науково-дослiдних робiт у визначених сферах, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики, фiнансує та координує їх проведення, сприяє впровадженню у виробництво сучасних розробок та прогресивного досвiду;
69) здiйснює у межах повноважень, передбачених законом, координацiю дiяльностi наукових та науково-дослiдних установ, що належать до сфери його управлiння, визначає та затверджує прiоритети розвитку аграрної науки;
70) бере участь у формуваннi та реалiзацiї полiтики у сферi розвитку аграрних кластерiв;
71) забезпечує впровадження в практику iнновацiйних технологiй в галузi агропромислового комплексу;
72) координує здiйснення заходiв з розроблення проектiв (програм) мiжнародної технiчної допомоги, зокрема iнструментiв i механiзму зовнiшньої допомоги, проводить монiторинг виконання та дотримання умов реалiзацiї таких проектiв (програм);
73) здiйснює контроль за дiяльнiстю оптових ринкiв сiльськогосподарської продукцiї;
74) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, проведення монiторингу аграрного та продовольчого ринку;
75) готує пропозицiї щодо укладення i денонсацiї мiжнародних договорiв, забезпечує виконання зобов'язань України за мiжнародними договорами з питань, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики;
76) здiйснює у межах повноважень, передбачених законом, та в порядку, визначеному законодавством, спiвробiтництво з державами-донорами та мiжнародними органiзацiями з питань залучення мiжнародної технiчної допомоги в агропромисловий комплекс України;
77) бере у межах повноважень, передбачених законом, участь у дiяльностi мiжнародних органiзацiй, зокрема в роботi комiтетiв СОТ;
78) здiйснює у межах повноважень, передбачених законом, заходи щодо iнтеграцiї до ЄС, зокрема з адаптацiї законодавства, та забезпечує галузеве спiвробiтництво;
79) органiзовує у межах повноважень, передбачених законом, здiйснення комплексу заходiв з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiї у сферах агропромислового сектору економiки;
80) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, вирiшення питань у сферi захисту населення i територiй, здiйснення заходiв цивiльного захисту;
81) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Мiнагрополiтики, пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;
82) забезпечує проведення соцiального дiалогу на галузевому рiвнi;
83) затверджує Положення про органiзацiю взаємного обмiну iнформацiєю про стан земельних вiдносин мiж суб'єктами iнформацiйної взаємодiї (монiторинг земельних вiдносин), здiйснює органiзацiю та забезпечує проведення монiторингу земельних вiдносин;
84) забезпечує нормативно-правове регулювання, а саме: розробляє проекти нормативно-правових актiв; видає нормативно-правовi акти в межах повноважень, передбачених законом, у сферi здiйснення державного нагляду (контролю) в галузi охорони, використання та вiдтворення водних бiоресурсiв у виключнiй (морськiй) економiчнiй зонi України, територiальному морi, внутрiшнiх водоймах України та у водах за межами юрисдикцiї України щодо рибальських суден, що плавають пiд Державним Прапором України, вiдповiдно до мiжнародних договорiв України, а також з питань здiйснення контролю за дотриманням правил рибальства, дотриманням лiмiтiв i нормативiв використання водних бiоресурсiв, дотриманням правил використання об'єктiв тваринного свiту в частинi водних бiоресурсiв, достовiрнiстю подання суб'єктами рибного господарства, пов'язаними з добуванням i використанням водних бiоресурсiв, звiтних даних про обсяги використання водних бiоресурсiв;
85) у сферi рибного господарства та рибної промисловостi:
бере участь у формуваннi державної полiтики в галузi освiти, професiйної пiдготовки кадрiв для рибного господарства;
затверджує:
- правила пожежної безпеки на суднах флоту рибної промисловостi, а також правила пожежної безпеки пiд час проведення вогневих робiт на суднах, якi ремонтуються або будуються на суднобудiвних та судноремонтних пiдприємствах;
- порядок реєстрацiї рибальських суден;
- методику розрахунку збиткiв, завданих рибному господарству внаслiдок порушення правил рибальства та охорони водних бiоресурсiв;
- перелiк категорiй посад працiвникiв рибного господарства;
- систему управлiння охороною працi в рибному господарствi;
- спецiальнi правила експлуатацiї та облiку, iнструкцiї i положення про комiсiю з проведення технiчного нагляду за суднами рибної промисловостi, що не пiдлягають нагляду класифiкацiйного товариства;
- типовий табель забезпечення постачання суден флоту рибної промисловостi;
- порядок штучного розведення (вiдтворення), вирощування водних бiоресурсiв та їх використання, iнструкцiю про порядок здiйснення штучного розведення, вирощування водних бiоресурсiв та їх використання у спецiальних товарних рибних господарствах;
- лiмiти спецiального використання водних бiоресурсiв та квот добування;
- положення про безпечне укомплектування екiпажами морських суден флоту рибної промисловостi;
- положення про iнспекцiю державного портового нагляду морських рибних портiв України;
- положення про капiтана морського рибного порту;
- правила та режими рибальства, добування (вилучення, вилову) та вiдтворення водних бiоресурсiв;
- положення про встановлення вiдповiдностi системи управлiння безпекою компанiй та суден флоту рибної промисловостi вимогам Мiжнародного кодексу з управлiння безпечною експлуатацiєю суден i попередженням забруднення 1993 року;
- порядок нарахування та внесення платежiв за спецiальне використання водних бiоресурсiв;
- порядок носiння форменого одягу та формених знакiв розрiзнення працiвникiв рибного господарства;
- положення про сертифiкацiю персоналу суден флоту рибної промисловостi;
- порядок оформлення приходу з рейсу та виходу в рейс суден флоту рибної промисловостi капiтанами морських рибних портiв України;
- нормативи екологiчної безпеки водних об'єктiв, що використовуються для потреб рибного господарства за погодженням з Мiндовкiлля;
- спецiальнi форми статистичної звiтностi в галузi рибного господарства;
- положення про громадських iнспекторiв рибоохорони;
- перелiк видiв водних бiоресурсiв, щодо яких встановлюються лiмiти промислового вилучення, та обсяги лiмiтiв;
- порядок штучного розведення (вiдтворення), вирощування водних бiоресурсiв та їх використання;
- програми науково-технiчного розвитку аквакультури;
- методику визначення розмiру плати за використання на умовах оренди частини рибогосподарського водного об'єкта, рибогосподарської технологiчної водойми;
- порядок розроблення та форму паспорта рибогосподарської технологiчної водойми;
- порядок здiйснення рибогосподарської мелiорацiї;
- форми звiтностi у сферi аквакультури згiдно з мiжнародними стандартами та нормами;
- порядок формування та використання генофондних колекцiй та ремонтно-маточних стад об'єктiв аквакультури;
приймає iншi нормативно-правовi акти у зазначенiй сферi, зокрема на виконання мiжнародно-правових зобов'язань України, вiдповiдно до законiв;
86) у сферi безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства:
затверджує:
- правила експлуатацiї риболовних суден;
- статут служби на риболовних суднах;
встановлює:
- форму та правила ведення списку осiб суднового екiпажу (суднова роль), суднового i машинного журналiв на риболовних суднах;
- мiнiмальний склад екiпажу, за наявностi якого допускається вихiд риболовного судна в море;
погоджує правила контролю за суднами з метою забезпечення безпеки мореплавства;
87) визначає уповноваженi установи (органiзацiї) та селекцiйнi центри з визначення племiнної цiнностi плiдникiв за походженням, власною продуктивнiстю та якiстю потомства;
88) бере участь у розробленнi вимог i порядку визначення уповноважених установ (органiзацiй) та селекцiйних центрiв;
89) подає пропозицiї у сферi нацiональної iнфраструктури та рiчний звiт про функцiонування та розвиток нацiональної iнфраструктури геопросторових даних до Ради з нацiональної iнфраструктури геопросторових даних та Кабiнету Мiнiстрiв України;
90) затверджує:
проект на садiння виноградникiв для виноробства;
порядок ведення та форми виробничого облiку вин, технологiчну документацiю на виробництво вин, погоджує в установленому ним порядку використання зарубiжної технологiчної документацiї, визначає перелiк необхiдних для цього документiв, строки i процедуру їх подання;
правила виробництва i зберiгання тихих вин;
правила виробництва i зберiгання iгристих та шампанських вин;
правила виробництва коньякiв України;
порядок дiяльностi Центральної галузевої дегустацiйної комiсiї виноробної промисловостi та/або дегустацiйної комiсiї профiльної наукової установи, та/або дегустацiйної комiсiї галузевої громадської спiлки;
технологiчнi iнструкцiї на виробництво вин шампанських, iгристих та тихих, коньякiв України;
положення про найменування нових марок вина;
вина контрольованих найменувань за походженням за поданням виноробних пiдприємств;
901) забезпечує у сферi мелiорацiї земель та експлуатацiї державних водогосподарських об'єктiв комплексного призначення, мiжгосподарських зрошувальних i осушувальних систем нормативно-правове регулювання, а саме розробляє проекти нормативно-правових актiв, видає нормативно-правовi акти в межах повноважень, передбачених законом, з питань:
визначення порядкiв, правил, умов, нормативiв, норм у сферi розвитку мелiорацiї земель, проведення аналiзу практики їх застосування;
екологiчно безпечного зрошення, осушення, управлiння поливами та водовiдведенням;
правил та режимiв експлуатацiї загальнодержавних i мiжгосподарських мелiоративних систем, забезпечує їх дотримання;
здiйснення контролю за дотриманням режимiв роботи каналiв;
проведення монiторингу технiчного стану мелiоративних систем та гiдротехнiчних споруд пiдприємств, установ та органiзацiй;
проведення галузевої експертизи проектно-кошторисної документацiї на будiвництво (реконструкцiю) окремих об'єктiв iнженерної iнфраструктури мелiоративних систем;
забезпечення експлуатацiї державних водогосподарських об'єктiв комплексного призначення, мiжгосподарських зрошувальних i осушувальних систем, а також з проведення планово-запобiжних ремонтiв мелiоративних систем i споруд;
щодо основних напрямiв розвитку мелiорацiї земель та використання мелiорованих угiдь;
затвердження нормативної документацiї з проектування, будiвництва та експлуатацiї водогосподарських об'єктiв i мелiоративних систем;
виконання прикладних науково-дослiдних робiт у сферi мелiорацiї земель;
пiдготовки державних цiльових програм щодо мелiорацiї земель на коротко- та середньостроковий перiоди;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 901 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.05.2021р. N 539) |
902) органiзовує наукову, науково-технiчну, iнвестицiйну, iнформацiйну, видавничу дiяльнiсть, сприяє створенню i впровадженню сучасних iнформацiйних технологiй та комп'ютерних мереж у сферi мелiорацiї земель та експлуатацiї державних водогосподарських об'єктiв комплексного призначення, мiжгосподарських зрошувальних i осушувальних систем;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 902 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.05.2021р. N 539) |
903) розробляє та бере участь у виконаннi державних цiльових програм з питань мелiорацiї земель та експлуатацiї державних водогосподарських об'єктiв комплексного призначення, мiжгосподарських зрошувальних i осушувальних систем;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 903 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.05.2021р. N 539) |
904) спрямовує та координує дiяльнiсть державних органiв ветеринарної медицини щодо забезпечення ветеринарно-санiтарного та епiзоотичного благополуччя, додержання порядку здiйснення державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду;
905) затверджує:
порядок проведення передзабiйного та пiслязабiйного огляду державним ветеринарним iнспектором або уповноваженим ветеринаром;
правила забою тварин;
порядок проведення державної реєстрацiї потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторiв ринку та надання iнформацiї з нього заiнтересованим суб'єктам;
форми актiв державного контролю, що застосовуються державними iнспекторами та державними ветеринарними iнспекторами пiд час iнспектування та аудиту, а також форми актiв вiдбору зразкiв;
методи контролю зоонозiв;
довгостроковий план державного контролю;
вимоги щодо ввезення (пересилання) на митну територiю України харчових продуктiв тваринного походження, кормiв, сiна, соломи, а також побiчних продуктiв тваринного походження та продуктiв їх оброблення, переробки;
порядок визначення та застосування перiодичностi документальних перевiрок, перевiрок вiдповiдностi, фiзичних перевiрок, лабораторних дослiджень (випробувань) вантажiв, якi ввозяться (пересилаються) на митну територiю України вiдповiдно до вимог роздiлу VII Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин";
граничнi норми (обсяги) вiдбору зразкiв;
порядок вiдбору зразкiв та їх перевезення (пересилання) до уповноважених лабораторiй для цiлей державного контролю;
порядок отримання статусу та провадження дiяльностi офiцiйних ветеринарних лiкарiв та уповноважених ветеринарiв;
порядок проведення практичної пiдготовки державних ветеринарних iнспекторiв та визначення її обсягу;
методи (методики) вiдбору зразкiв;
вимоги до передзабiйного та пiслязабiйного огляду тварин, зокрема забитих за межами бiйнi;
порядок визначення боєнь та потужностей з переробки диких тварин, на яких присутнiсть державного ветеринарного iнспектора не вимагається;
порядок уповноваження працiвникiв бiйнi на виконання обов'язкiв помiчника державного ветеринарного iнспектора у межах державного контролю свiжого м'яса птицi та зайцеподiбних вiдповiдно до певних умов, а також позбавлення їх такого уповноваження у разi невиконання уповноваженими працiвниками бiйнi функцiї помiчника державного ветеринарного iнспектора;
вимоги до змiсту, форми та порядку надання iнформацiї про харчовий ланцюг;
перелiк продуктiв (iз зазначенням їх коду згiдно з УКТЗЕД, назви та за необхiдностi iнших характеристик), якi пiдлягають державному контролю на призначених прикордонних iнспекцiйних постах;
правила поводження з продуктами, ввезеними (пересланими) на митну територiю України як торговельнi (виставковi) зразки або об'єкти наукових дослiджень;
порядок перевантаження продуктiв на iнший транспортний засiб;
порядок ведення реєстру митних складiв, складiв у вiльних митних зонах, призначених для зберiгання продуктiв, якi не вiдповiдають законодавству;
порядок знищення, особливого поводження та змiни призначеного використання вантажiв, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, якi не вiдповiдають законодавству;
перелiк харчових продуктiв нетваринного походження та кормiв нетваринного походження (iз зазначенням їх коду згiдно з УКТЗЕД, назви та за необхiдностi iнших характеристик), вантажi з якими при ввезеннi (пересиланнi) на митну територiю України пiдлягають посиленому державному контролю;
форму протоколу про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", законодавства про харчовi продукти та корми;
порядок адмiнiстративного (досудового) оскарження постанови у справi про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", законодавства про харчовi продукти та корми;
вимоги щодо ввезення на митну територiю України живих тварин та їх репродуктивного матерiалу;
порядок визначення ветеринарно-санiтарного статусу країн-експортерiв та їх окремих територiй (зони/компартмента);
порядок формування та ведення Державного реєстру потужностей з виробництва та обiгу кормiв;
методичнi настанови щодо застосування законодавства про корми, якi розробленi об'єднаннями операторiв ринку;
перелiк матерiалiв, реалiзацiя та використання яких для потреб годiвлi тварин є обмеженими чи забороненими;
перелiк речовин, наявнiсть яких у кормах є обмеженою або забороненою, та порядок здiйснення операторами ринку перiодичних дослiджень (випробувань) на предмет вмiсту таких речовин у кормах;
методики розрахунку вартостi послуг з наукової оцiнки (експертизи) кормових добавок та послуг референс-лабораторiї;
порядок здiйснення операторами ринку, якi реалiзують корми, перiодичних дослiджень (випробувань) кормiв в акредитованих лабораторiях на предмет вмiсту речовин, наявнiсть яких у кормах є обмеженою або забороненою;
порядок формування реєстрацiйного досьє;
дозволенi вiдхилення мiж наведеними у маркуваннi значеннями складу кормового матерiалу та/або кормової сумiшi та значеннями, встановленими пiд час здiйснення державного контролю;
порядок ведення реєстру країн та потужностей, з яких дозволяється ввезення (пересилання) продуктiв на митну територiю України;
порядок внесення змiн до реєстрацiйних посвiдчень, виданих на готовi корми, премiкси або кормовi добавки;
порядок ведення реєстру потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки та мiсць видалення побiчних продуктiв тваринного походження;
технiчнi умови, технологiчнi iнструкцiї щодо оброблення, переробки, утилiзацiї та видалення побiчних продуктiв тваринного походження;
за погодженням з Мiндовкiллям порядок поводження з побiчними продуктами тваринного походження, що належать до категорiй I - III;
форму протоколу про порушення законодавства про побiчнi продукти тваринного походження;
правила застосування спрощеного пiдходу до розроблення, запровадження та використання постiйно дiючих процедур, заснованих на принципах системи аналiзу небезпечних факторiв та контролю у критичних точках (НАССР) у сферi виробництва та обiгу кормiв;
гiгiєнiчнi вимоги до виробництва та обiгу харчових продуктiв;
порядок затвердження експортних потужностей, ведення їх реєстру та внесення змiн до нього;
перелiк регульованих шкiдливих органiзмiв;
програму навчання працiвникiв, робота яких пов'язана з органiзацiєю та безпосередньо проведенням робiт iз транспортування, зберiгання, застосування, торгiвлi пестицидами i агрохiмiкатами;
порядок застосування пестицидiв i агрохiмiкатiв на територiї, що зазнала радiоактивного забруднення, а також у зонi надзвичайної екологiчної ситуацiї;
методичнi настанови щодо виконання загальних гiгiєнiчних вимог, а також iнших вимог, що визначенi законодавством про безпечнiсть та окремi показники якостi харчових продуктiв, розробленi об'єднаннями операторiв ринку, та розмiщує їх на своєму офiцiйному веб-сайтi наступного дня пiсля затвердження;
вимоги до виробництва та обiгу живих двостулкових молюскiв, живих голкошкiрих, живих кишковопорожнинних та живих морських черевоногих;
906) встановлює:
порядок ведення реєстру операторiв ринку та потужностей, на якi видано експлуатацiйний дозвiл;
вимоги до пiдготовки помiчникiв державних ветеринарних iнспекторiв;
порядок здiйснення компетентним органом України державного контролю потужностей, розташованих у країнах-експортерах;
порядок визнання еквiвалентностi системи державного контролю країни-експортера;
порядок знищення, утилiзацiї кормiв, повернення їх в обiг для годiвлi тварин або для iнших, нiж годiвля тварин, цiлей, за рахунок операторiв ринку;
методичнi настанови щодо належної практики для первинного виробництва кормiв, маркування кормiв, розробленi об'єднаннями операторiв ринку;
форму декларацiї про вiдповiднiсть кормiв вимогам законодавства про корми для операторiв ринку, якi дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв, без зберiгання кормiв на належних їм потужностях, про вiдповiднiсть кормiв вимогам законодавства про корми;
порядок маркування кормiв, призначених для тварин, якi утримуються для наукових та експериментальних цiлей;
вимоги щодо маркування кормових добавок у кормових матерiалах та кормових сумiшах для продуктивних та непродуктивних тварин, а також вимоги щодо зазначення у маркуваннi вмiсту вологи у кормах;
додатковi вимоги щодо маркування кормових добавок та премiксiв;
вимоги до годiвлi тварин побiчними продуктами тваринного походження;
ветеринарно-санiтарнi вимоги пiд час поводження з побiчними продуктами тваринного походження;
ветеринарно-санiтарнi вимоги до потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки побiчних продуктiв тваринного походження;
порядок знищення об'єктiв санiтарних заходiв або умови, якi повиннi виконуватися оператором ринку для повернення їх в обiг для споживання людиною або для iнших цiлей;
вимоги до позначки придатностi, iдентифiкацiйної позначки та порядок їх нанесення;
порядок, спецiальнi вимоги до маркування та перелiк харчових продуктiв, для яких обов'язковим є зазначення країни походження або мiсця походження;
спецiальнi умови iмпорту кормiв;
907) визначає додатковi категорiї та функцiональнi групи кормових добавок;
908) приймає рiшення про визнання вимог iноземних держав або мiжнародних органiзацiй (iнтеграцiйних об'єднань держав) еквiвалентними вимогам щодо державної реєстрацiї кормових добавок, встановленим законодавством України про корми;
909) формує, веде та вносить змiни до Державного каталогу кормових матерiалiв;
9010) забезпечує вiдкритий та безоплатний доступ до Державного каталогу кормових матерiалiв шляхом його розмiщення на своєму офiцiйному веб-сайтi;
9011) формує, веде, вносить змiни та забезпечує вiдкритий та безоплатний доступ до Державного реєстру тверджень про властивостi кормiв для особливих поживних цiлей;
9012) за погодженням з Мiнфiном подає пропозицiї Кабiнету Мiнiстрiв України щодо видiлення необхiдних коштiв з резервного фонду державного бюджету на органiзацiю i здiйснення заходiв, спрямованих на локалiзацiю та лiквiдацiю епiзоотiї особливо небезпечних хвороб тварин, що загрожує перерости в панзоотiю чи спричиняє значнi економiчнi втрати;
9013) подає на затвердження Кабiнету Мiнiстрiв України Порядок отримання, призупинення, скасування та поновлення, форму та умови отримання експлуатацiйного дозволу;
9014) розробляє та подає на затвердження Кабiнету Мiнiстрiв України Положення про державну реєстрацiю кормових добавок;
9015) розробляє, переглядає та затверджує вiдповiднi санiтарнi заходи в межах своїх повноважень;
9016) затверджує разом з Мiнфiном розмiр плати за здiйснення державного контролю, що фiнансується операторами ринку;
9017) бере участь у реалiзацiї державної полiтики у сферi виробництва продуктiв дитячого харчування;
9018) здiйснює державне управлiння та регулювання у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї;
9019) розробляє та затверджує державний логотип для органiчної продукцiї;
9020) забезпечує:
сприяння розвитку ринку органiчної продукцiї;
ведення Державного реєстру операторiв, що здiйснюють виробництво продукцiї вiдповiдно до вимог законодавства у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї, Державного реєстру органiчного насiння i садивного матерiалу та Державного реєстру органiв сертифiкацiї у сферi органiчного виробництва та обiгу органiчної продукцiї, а також вiдкритiсть та загальнодоступнiсть зазначених реєстрiв;
9021) звертається до нацiонального органу України з акредитацiї щодо встановлених фактiв порушень органом сертифiкацiї з метою вжиття цим органом вiдповiдних заходiв, передбачених законодавством України у сферi акредитацiї;
9022) забезпечує пiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї iнспекторiв з органiчного виробництва та/або обiгу органiчної продукцiї вiдповiдно до закону;
9023) встановлює порядок пiдтвердження спецiальних знань iнспектора з органiчного виробництва та/або обiгу органiчної продукцiї у сферi органiчного виробництва;
9024) визначає вимоги до матерiально-технiчної бази та iнших об'єктiв iнфраструктури, необхiдних для виконання функцiй iз сертифiкацiї органiчного виробництва та/або обiгу органiчної продукцiї;
9025) забезпечує скасування сертифiкатiв, виданих органом сертифiкацiї, виключеним iз Державного реєстру органiв сертифiкацiї у сферi органiчного виробництва та обiгу органiчної продукцiї;
9026) встановлює форму заявки на внесення до Державного реєстру органiв сертифiкацiї у сферi органiчного виробництва та обiгу органiчної продукцiї;
9027) встановлює порядок ведення перелiку органiв iноземної сертифiкацiї;
9028) визначає порядок розгляду апеляцiй на рiшення органiв сертифiкацiї;
9029) визначає порядок, перiодичнiсть декларування та подання органами сертифiкацiї зведених матерiалiв щодо обсягiв органiчної продукцiї, що вводиться в обiг;
9030) встановлює порядок звiтування органiв сертифiкацiї про виданi сертифiкати;
9031) розробляє та затверджує перелiк речовин (iнгредiєнтiв, компонентiв), що дозволяється використовувати у процесi органiчного виробництва та якi дозволенi до використання у гранично допустимих кiлькостях;
9032) здiйснює нормативно-правове забезпечення у сферi захисту та карантину рослин;
9033) органiзовує впровадження екологiчно безпечних для людини i навколишнього природного середовища методiв та заходiв щодо захисту рослин;
9034) бере участь у розробленнi загальнодержавних i мiждержавних цiльових програм захисту рослин;
9035) органiзовує розроблення регiональних цiльових програм захисту рослин;
9036) визначає:
прiоритетнi напрями, стратегiї та механiзми розвитку у сферi карантину рослин;
вiдповiдно до закону порядок ввезення, вивезення та використання рослин i рослинних продуктiв, зокрема за погодженням iз карантинними службами iнших держав вiдповiдно до мiжнародних договорiв України;
9037) вносить до Кабiнету Мiнiстрiв України подання про запровадження або скасування карантинного режиму та особливого режиму захисту рослин;
(пункт 4 доповнено пiдпунктами 904 - 9037 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2022р. N 115) |
91) здiйснює iншi повноваження, визначенi законодавством.
5. Мiнагрополiтики з метою органiзацiї своєї дiяльностi:
1) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнагрополiтики, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;
2) здiйснює добiр кадрiв в апарат Мiнагрополiтики та керiвникiв пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв апарату Мiнагрополiтики;
3) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнагрополiтики, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення порядку ведення бухгалтерського облiку;
4) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом:
реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, здiйснення контролю за її збереженням в апаратi Мiнагрополiтики, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, захист iнформацiї з обмеженим доступом, а також технiчний захист iнформацiї, здiйснення контролю за її збереженням в установленому законодавством порядку;
виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;
залучення громадян до участi в управлiннi державними справами, ефективну взаємодiю з iнститутами громадянського суспiльства, здiйснення громадського контролю за дiяльнiстю Мiнагрополiтики, врахування громадської думки пiд час формування та реалiзацiї державної полiтики з питань, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики;
5) забезпечує ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;
6) органiзовує ведення дiловодства та архiвне зберiгання документiв вiдповiдно до встановлених правил.
6. Мiнагрополiтики для виконання покладених на нього завдань має право:
1) залучати в установленому порядку спецiалiстiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ, органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики;
2) отримувати безоплатно вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування необхiднi для виконання покладених на нього завдань iнформацiю, документи i матерiали, зокрема вiд органiв статистики - статистичнi данi;
3) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами;
4) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари з питань, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики.
7. Мiнагрополiтики пiд час виконання покладених на нього завдань взаємодiє в установленому порядку з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спiлками, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також з пiдприємствами, установами i органiзацiями.
8. Мiнагрополiтики у межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує i контролює їх виконання.
Накази Мiнагрополiтики, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".
Нормативно-правовi акти Мiнагрополiтики пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.
Накази Мiнагрополiтики, виданi у межах повноважень, передбачених законом, обов'язковi для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими держадмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.
9. Мiнагрополiтики очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України.
Мiнiстр має першого заступника та заступникiв, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра.
10. Мiнiстр:
1) очолює Мiнагрополiтики, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;
2) визначає прiоритети роботи Мiнiстерства та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Мiнiстерства, звiти про їх виконання;
3) в межах компетенцiї органiзовує та контролює виконання Мiнiстерством Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;
4) забезпечує виконання зобов'язань, узятих за мiжнародними договорами України;
5) вносить Прем'єр-мiнiстровi України пропозицiї щодо призначення на посади першого заступника Мiнiстра, заступникiв Мiнiстра;
6) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiнiстерства;
7) вносить Кабiнету Мiнiстрiв України подання про утворення в межах граничної чисельностi державних службовцiв та працiвникiв апарату Мiнiстерства i коштiв, передбачених на утримання Мiнiстерства, лiквiдацiю, реорганiзацiю територiальних органiв Мiнiстерства як юридичних осiб публiчного права, затверджує положення про них;
8) затверджує структуру апарату Мiнiстерства;
9) вносить на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України пропозицiї у разi вмотивованої вiдмови Голови Верховної Ради Автономної Республiки Крим, Голови Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, голови обласної держадмiнiстрацiї (пiдтримки головою обласної держадмiнiстрацiї вмотивованої вiдмови голови районної держадмiнiстрацiї) погодити призначення керiвника територiального органу Мiнiстерства, iншого центрального органу виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Мiнiстром, керiвника пiдприємства, установи, органiзацiї, що належить до сфери управлiння цього Мiнiстерства, iншого центрального органу виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується та координується Мiнiстром, щодо надання Кабiнетом Мiнiстрiв України згоди на призначення такого керiвника;
10) утворює, лiквiдує, реорганiзовує пiдприємства, установи, органiзацiї, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства, затверджує їх положення (статути), здiйснює у межах своїх повноважень iншi функцiї з управлiння об'єктами державної власностi;
11) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
12) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi першого заступника, заступникiв Мiнiстра та державного секретаря Мiнiстерства;
13) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретарю Мiнiстерства;
14) представляє Мiнiстерство у публiчно-правових вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi та за її межами;
15) визначає обов'язки першого заступника Мiнiстра, заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником Мiнiстра та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;
16) залучає державних службовцiв та працiвникiв, а за згодою керiвникiв - державних службовцiв та працiвникiв Мiнiстерства, iнших центральних органiв виконавчої влади, мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ i органiзацiй до розгляду питань, що належать до компетенцiї Мiнiстерства;
17) приймає рiшення щодо розподiлу бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнiстерство;
18) утворює комiсiї, робочi та експертнi групи;
19) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;
20) пiдписує накази Мiнiстерства;
21) дає обов'язковi для виконання державними службовцями та працiвниками апарату Мiнiстерства доручення;
22) спрямовує та координує дiяльнiсть визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України центральних органiв виконавчої влади, зокрема:
забезпечує формування державної полiтики у вiдповiдних сферах та контролює її реалiзацiю центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
погоджує та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України розробленi центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;
визначає прiоритетнi напрями роботи центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани їх роботи;
порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо скасування актiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;
заслуховує звiти про виконання покладених на центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, завдань та планiв їх роботи;
погоджує структуру апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
погоджує призначення на посади та звiльнення з посад керiвникiв та заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується та координується Мiнiстром;
погоджує призначення на посади та звiльнення з посад керiвникiв та заступникiв керiвникiв територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
погоджує пропозицiї керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, щодо утворення, реорганiзацiї, лiквiдацiї їх територiальних органiв як юридичних осiб публiчного права та вносить на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України вiдповiдне подання;
погоджує утворення, реорганiзацiю, лiквiдацiю територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, як структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади;
видає обов'язковi до виконання центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, накази та доручення з питань, що належать до сфери їх дiяльностi;
погоджує призначення на посади та звiльнення з посад керiвникiв та заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується та координується Мiнiстром;
доручає керiвникам центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, скасовувати акти їх територiальних органiв повнiстю чи в окремiй частинi, а в разi вiдмови скасовує такi акти повнiстю чи в окремiй частинi;
iнiцiює питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх територiальних органiв та заступникiв керiвникiв, а також керiвникiв пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери їх управлiння;
порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх заступникiв;
iнiцiює питання щодо проведення службового розслiдування стосовно керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх заступникiв, iнших державних службовцiв i працiвникiв апарату центральних органiв виконавчої влади та їх територiальних органiв, пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери їх управлiння;
визначає структурний пiдроздiл апарату Мiнагрополiтики, що вiдповiдає за взаємодiю з центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
приймає рiшення щодо проведення перевiрки дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
визначає посадових осiб Мiнагрополiтики, якi включаються до складу колегiй центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
визначає порядок обмiну iнформацiєю мiж Мiнагрополiтики та центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, перiодичнiсть її подання;
вирiшує iншi питання, пов'язанi iз спрямуванням та координацiєю дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
23) здiйснює iншi повноваження вiдповiдно до Конституцiї та законiв України.
11. Державний секретар Мiнагрополiтики:
1) органiзовує роботу апарату Мiнагрополiтики;
2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiнагрополiтики та подає їх на розгляд Мiнiстру;
3) органiзовує i контролює виконання апаратом Мiнагрополiтики Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнагрополiтики i доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;
4) готує та подає Мiнiстровi для затвердження плани роботи Мiнагрополiтики, звiтує про їх виконання;
5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiнагрополiтики;
6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на Мiнагрополiтики завдань;
7) за погодженням iз Мiнфiном затверджує штатний розпис та кошторис Мiнiстерства;
8) призначає на посади та звiльняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiнiстерства, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
9) приймає на роботу та звiльняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiнагрополiтики, приймає рiшення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
10) призначає на посаду та звiльняє з посади працiвникiв патронатної служби Мiнiстра за його поданням;
11) погоджує у передбачених законом випадках призначення на посади та звiльнення з посад керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй;
12) представляє Мiнагрополiтики як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;
13) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов'язковi для виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiнагрополiтики доручення;
14) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiнагрополiтики;
15) видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру, що належать до його повноважень, та контролює їх виконання;
16) вносить подання щодо представлення в установленому порядку державних службовцiв, iнших працiвникiв апарату Мiнагрополiтики до вiдзначення державними нагородами.
Державний секретар Мiнагрополiтики здiйснює iншi повноваження, визначенi Законом України "Про державну службу" та iншими законами.
На час вiдсутностi державного секретаря Мiнагрополiтики чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнагрополiтики вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiнагрополiтики.
12. Для пiдготовки рекомендацiй щодо виконання завдань, що належать до компетенцiї Мiнагрополiтики, може утворюватися колегiя Мiнiстерства як консультативно-дорадчий орган.
Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання наказу Мiнагрополiтики.
Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у Мiнагрополiтики можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.
Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.
13. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв Мiнагрополiтики затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Структура апарату Мiнагрополiтики затверджується Мiнiстром.
Штатний розпис i кошторис Мiнагрополiтики затверджуються державним секретарем Мiнагрополiтики за погодженням з Мiнфiном.
14. Мiнагрополiтики є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 124 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України
1. У схемi спрямування i координацiї дiяльностi центральних органiв виконавчої влади Кабiнетом Мiнiстрiв України через вiдповiдних членiв Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженiй постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 вересня 2014 р. N 442 "Про оптимiзацiю системи центральних органiв виконавчої влади" (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 74, ст. 2105; 2019 р., N 86, ст. 2898; 2020 р., N 45, ст. 1449):
1) роздiл I доповнити абзацом такого змiсту:
"Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України";
2) у роздiлi III:
абзац шостий пункту 5 виключити;
абзац третiй пункту 14 виключити;
доповнити роздiл пунктом 16 такого змiсту:
"16) через Мiнiстра аграрної полiтики та продовольства України:
Державна служба України з питань геодезiї, картографiї та кадастру
Державне агентство рибного господарства України.".
2. Положення про Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України, затверджене постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 р. N 459 "Питання Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 77, ст. 2183; 2019 р., N 74, ст. 2588; 2020 р., N 2, ст. 65, N 17, ст. 674, N 18, ст. 696, N 75, ст. 2381; 2021 р., N 3, ст. 160), викласти в такiй редакцiї:
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 р. N 459 (в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 124) |
ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та
сiльського господарства України
1. Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України (Мiнекономiки) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Мiнекономiки є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує:
формування та реалiзує державну полiтику економiчного, соцiального розвитку i торгiвлi, державну цiнову полiтику, державну полiтику у сферi технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi, управлiння об'єктами державної власностi, реалiзацiї майна (майнових прав, iнших активiв) або прав на нього на конкурентних засадах у формi аукцiонiв, зокрема електронних, та здiйснення контролю за її реалiзацiєю, iнтелектуальної власностi, публiчних закупiвель, а також державного замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв;
формування та реалiзує державну iнвестицiйну полiтику, державну iнновацiйну полiтику в реальному секторi економiки, державну зовнiшньоекономiчну полiтику, державну полiтику у сферi розвитку пiдприємництва, державно-приватного партнерства, зокрема з метою розвитку сiльського господарства;
формування та реалiзує державну полiтику у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;
формування та реалiзує державну полiтику у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi безпечностi та окремих показникiв якостi харчових продуктiв, карантину та захисту рослин;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi ветеринарної медицини;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi державного матерiального резерву, державного експортного контролю;
формування державної полiтики у сферi захисту прав споживачiв, державної полiтики з контролю за цiнами, державної регуляторної полiтики та державної полiтики з питань лiцензування, дозвiльної системи, нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi;
реалiзацiю державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення.
2. Мiнекономiки у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.
3. Основними завданнями Мiнекономiки є:
1) забезпечення формування та реалiзацiя:
державної полiтики економiчного i соцiального розвитку;
державної цiнової полiтики;
державної полiтики у сферi розвитку пiдприємництва;
державної полiтики у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї;
державної полiтики у сферi технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi;
державної полiтики у сферi публiчних закупiвель;
державного замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв;
державної полiтики у сферi управлiння об'єктами державної власностi, зокрема корпоративними правами держави;
державної полiтики у сферi державно-приватного партнерства;
державної iнвестицiйної полiтики, зокрема з управлiння державними iнвестицiями;
державної полiтики щодо створення i функцiонування iндустрiальних паркiв;
державної полiтики у сферi державного ринкового нагляду;
державної полiтики у сферi торгiвлi та побутових послуг;
державної полiтики з питань спiвробiтництва України з ЄС у сферi економiки, торгiвлi та розвитку сiльського господарства;
єдиної зовнiшньоекономiчної полiтики, полiтики iнтеграцiї нацiональної економiки у свiтову економiку, спiвробiтництва iз СОТ, захисту нацiонального виробника на внутрiшньому та зовнiшнiх ринках;
державної полiтики у сферi iнтелектуальної власностi;
державної iнновацiйної полiтики в реальному секторi економiки;
державної полiтики у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;
державної полiтики у сферi реалiзацiї майна (майнових прав, iнших активiв) або прав на нього на конкурентних засадах у формi аукцiонiв, зокрема електронних, та контролю за її реалiзацiєю;
2) забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики:
у сферi державного експортного контролю;
у сферi державного матерiального резерву;
у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення;
у сферi безпечностi та окремих показникiв якостi харчових продуктiв, карантину та захисту рослин;
у сферi ветеринарної медицини;
у сферi працi, зайнятостi населення та трудової мiграцiї, соцiального дiалогу;
3) забезпечення формування:
державної регуляторної полiтики, державної полiтики з питань лiцензування, дозвiльної системи, нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi;
державної полiтики у сферi захисту прав споживачiв;
державної полiтики з контролю за цiнами;
4) участь у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi надання адмiнiстративних послуг;
5) реалiзацiя державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi;
6) здiйснення управлiння об'єктами державної власностi, зокрема у сферах технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi, iнтелектуальної власностi, сiльського господарства.
4. Мiнекономiки вiдповiдно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенцiї, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;
2) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до його компетенцiї;
3) здiйснює нормативно-правове регулювання питань, що належать до його компетенцiї;
4) проводить аналiз стану та тенденцiй економiчного i соцiального розвитку України, секторiв та галузей економiки, розробляє пропозицiї щодо основних напрямiв розвитку та реформування економiки, досягнення Цiлей сталого розвитку, забезпечує пiдготовку вiдповiдних планiв i програм, здiйснює державне прогнозування економiчного i соцiального розвитку України, складає прогнознi зведенi нацiональнi рахунки для економiки в цiлому, зокрема таблицю "витрати - випуск" (мiжгалузевий баланс), забезпечує координацiю роботи органiв виконавчої влади iз зазначених питань, розробляє структуру прогнозних документiв економiчного i соцiального розвитку, методичнi рекомендацiї щодо їх пiдготовки, вiдповiдає за впровадження в практику сучасних технологiй прогнозування соцiально-економiчних процесiв;
5) готує разом з iншими центральними та мiсцевими органами виконавчої влади, а також Нацiональним банком прогнози економiчного i соцiального розвитку України на середньо- та короткостроковий перiоди;
6) визначає економiчнi засади демографiчного i соцiального розвитку, розробляє прогнози чисельностi населення України за статево-вiковою структурою, заробiтної плати та ринку працi;
7) здiйснює органiзацiйно-методичне керiвництво i координацiю роботи з пiдготовки прогнозiв та програм економiчного i соцiального розвитку Автономної Республiки Крим, областей, районiв i мiст на середньо- та короткостроковий перiоди;
8) проводить аналiз стану конкурентоспроможностi нацiональної економiки, визначає напрями дiяльностi i розробляє заходи щодо пiдвищення її рiвня;
9) проводить аналiз впливу iнструментiв валютно-курсової, грошово-кредитної полiтики на розвиток економiки, розробляє пропозицiї щодо пiдвищення ефективностi їх використання для досягнення економiчного зростання;
10) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, пропозицiї щодо вдосконалення бюджетного та податкового законодавства;
11) бере участь у формуваннi та реалiзацiї в межах повноважень, передбачених законом, державної фiнансової, бюджетної та податкової полiтики, складеннi Бюджетної декларацiї;
12) проводить економiчну оцiнку проекту Державного бюджету України на вiдповiдний бюджетний перiод та аналiз економiчних факторiв, що впливають на його виконання;
13) проводить аналiз впливу ринку банкiвських послуг, валютного, фондового, страхового та iнших ринкiв фiнансових послуг на економiчний розвиток держави;
14) реалiзує державну полiтику у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi, здiйснює державний контроль i координацiю дiяльностi державних органiв у зазначенiй сферi;
15) проводить економiчний аналiз ефективностi пенсiйної системи;
16) здiйснює органiзацiйно-методичне керiвництво i координацiю роботи, пов'язаної з розробленням i виконанням центральними та мiсцевими органами виконавчої влади державних цiльових програм, веде їх облiк, готує висновки стосовно доцiльностi їх затвердження та дострокового припинення їх виконання, проводить монiторинг виконання зазначених програм, бере участь у проведеннi оцiнки ефективностi використання бюджетних коштiв;
17) формує державне замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв, здiйснює координацiю робiт державних замовникiв щодо його розмiщення та виконання;
18) бере участь у:
координацiї та розвитку транскордонного спiвробiтництва з питань, що належать до його компетенцiї;
розробленнi стратегiї та механiзму реалiзацiї державної науково-технiчної полiтики;
пiдготовцi пропозицiй щодо визначення обсягiв i цiльового спрямування бюджетного фiнансування iнновацiйної, наукової та науково-технiчної дiяльностi;
розробленнi механiзму забезпечення економiчної безпеки держави, детiнiзацiї економiки та вiдповiдних заходiв;
розробленнi та здiйсненнi заходiв з формування та реалiзацiї державної полiтики стосовно доходiв населення;
розробленнi пропозицiй щодо розмiрiв соцiальних гарантiй, стандартiв i нормативiв;
визначеннi економiчних засад державної полiтики та проведеннi аналiзу економiчної ситуацiї в соцiально-гуманiтарнiй сферi та оцiнки впливу заходiв державної полiтики у зазначенiй сферi на економiчний розвиток;
проведеннi аналiзу економiчної складової державної мiграцiйної полiтики;
формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi економiчної конкуренцiї i обмеження монополiзму, сприяє розвитку конкурентних вiдносин;
19) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, проекти нормативно-правових актiв у сферi iнвестицiйної дiяльностi, зокрема з управлiння державними iнвестицiйними проектами;
20) виконує функцiї нацiонального контактного пункту з питань сприяння наданню рекомендацiй (керiвних принципiв) для багатонацiональних пiдприємств у рамках Декларацiї Органiзацiї економiчного спiвробiтництва та розвитку (ОЕСР) про мiжнароднi iнвестицiї i багатонацiональнi пiдприємства;
21) здiйснює державну реєстрацiю iнвестицiйних проектiв у прiоритетних галузях економiки;
22) формує перелiк державних iнвестицiйних проектiв, вiдiбраних Мiжвiдомчою комiсiєю з питань державних iнвестицiйних проектiв, та розмiщує його на офiцiйному веб-сайтi Мiнекономiки;
23) готує пропозицiї щодо розподiлу загального обсягу державних капiтальних вкладень на розроблення та реалiзацiю державних iнвестицiйних проектiв мiж головними розпорядниками бюджетних коштiв за результатами вiдбору державних iнвестицiйних проектiв, а також щодо їх перерозподiлу за результатами монiторингу стану розроблення (реалiзацiї) державних iнвестицiйних проектiв;
24) встановлює порядок проведення монiторингу стану розроблення та реалiзацiї державних iнвестицiйних проектiв;
25) проводить монiторинг, узагальнення та оприлюднення iнформацiї щодо стану розроблення та реалiзацiї державних iнвестицiйних проектiв в установленому порядку;
26) веде Державний реєстр iнвестицiйних проектiв i Державний реєстр iнвестицiйних проектiв у прiоритетних галузях економiки;
27) проводить монiторинг та аналiз ефективностi використання державної пiдтримки iнвестицiйної дiяльностi;
28) готує пропозицiї на пiдставi даних Державного реєстру iнвестицiйних проектiв щодо обсягiв державних iнвестицiй для врахування їх пiд час розроблення проекту Державного бюджету України на вiдповiдний рiк;
29) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, проведення оцiнки економiчної ефективностi iнвестицiйних проектiв, експертизи та вiдбору iнвестицiйних проектiв, що потребують державної пiдтримки;
30) утворює, реорганiзовує та лiквiдує регiональнi центри з iнвестицiй та розвитку з метою пiдтримки iнвестицiйного розвитку регiонiв та органiзацiї надання суб'єктам iнвестицiйної дiяльностi послуг, пов'язаних з пiдготовкою та реалiзацiєю iнвестицiйного проекту, за принципом "єдиного вiкна" (далi - регiональнi центри);
31) затверджує положення про регiональнi центри та здiйснює методологiчне забезпечення їх дiяльностi;
32) органiзовує навчання та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв регiональних центрiв;
33) визначає форму оперативного плану дiй щодо пiдготовки та реалiзацiї iнвестицiйного проекту за принципом "єдиного вiкна";
34) затверджує форми звернення суб'єкта iнвестицiйної дiяльностi, який має намiр реалiзувати або реалiзує iнвестицiйний проект за принципом "єдиного вiкна";
35) веде Реєстр iндустрiальних паркiв;
36) приймає рiшення про включення або вмотивовану вiдмову у включеннi iндустрiального парку до Реєстру iндустрiальних паркiв;
37) затверджує форму типового договору про створення та функцiонування iндустрiального парку;
38) звертається до органiв державної влади, пiдприємств, установ та органiзацiй щодо вирiшення питань, пов'язаних iз створенням та функцiонуванням iндустрiальних паркiв;
39) забезпечує сприятливi умови для створення та функцiонування iндустрiальних паркiв;
40) проводить монiторинг функцiонування iндустрiальних паркiв;
41) забезпечує iнформацiйну та консультацiйну пiдтримку iнiцiаторiв створення i керуючих компанiй;
42) iнформує ДПС, Держмитслужбу та вiдповiднi мiсцевi держадмiнiстрацiї про iнiцiаторiв створення, керуючi компанiї та учасникiв iндустрiальних паркiв у випадках, визначених Законом України "Про iндустрiальнi парки";
43) здiйснює заходи, зокрема мiжнароднi, спрямованi на формування позитивного iнвестицiйного iмiджу;
44) подає iнвестицiйнi проекти у прiоритетних галузях економiки для схвалення Кабiнетом Мiнiстрiв України з метою надання державної пiдтримки суб'єктам iнвестицiйної дiяльностi, якi реалiзують такi проекти;
45) здiйснює контроль за виконанням Закону України "Про стимулювання iнвестицiйної дiяльностi у прiоритетних галузях економiки з метою створення нових робочих мiсць";
46) погоджує титули будов (об'єктiв), фiнансування проектiв будiвництва яких здiйснюється iз залученням коштiв державного бюджету або коштiв пiдприємств державної власностi;
47) проводить монiторинг ефективностi дiяльностi органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування у сферi державно-приватного партнерства;
48) здiйснює методологiчне забезпечення проведення перевiрки виконання договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
49) проводить монiторинг, узагальнення та оприлюднення в установленому порядку результатiв здiйснення державно-приватного партнерства, зокрема оцiнку та монiторинг загального рiвня ризикiв державного партнера в договорах, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
50) проводить монiторинг дотримання вимог законодавства у сферi державно-приватного партнерства, зокрема пiд час проведення конкурсiв з визначення приватного партнера;
51) бере участь в органiзацiї навчання i пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв у сферi державно-приватного партнерства;
52) веде облiк договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства, зокрема концесiйних договорiв;
53) проводить монiторинг виконання договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства, зокрема концесiйних договорiв;
54) розробляє та органiзовує виконання державних цiльових програм у промисловому секторi економiки;
55) проводить аналiз стану конкурентоспроможностi та ресурсоефективностi галузей промисловостi, розробляє i координує здiйснення заходiв щодо пiдвищення їх рiвня;
56) проводить аналiз ефективностi зовнiшньої торгiвлi промисловою продукцiєю з урахуванням кон'юнктурних змiн на свiтовому ринку, розробляє рекомендацiї для вiдповiдних галузей промисловостi щодо розвитку зовнiшньоекономiчних зв'язкiв;
57) створює умови для розроблення та виробництва сучасної конкурентоспроможної продукцiї на основi використання нових високоефективних технологiй, устатковання, матерiалiв, iнформацiйного забезпечення;
58) виконує в межах повноважень, передбачених законом, функцiї iз стандартизацiї у сферi метрологiї та метрологiчної дiяльностi, у промисловому секторi економiки, зокрема:
перевiряє, переглядає та скасовує стандарти, кодекси усталеної практики та технiчнi умови, галузевi стандарти (ОСТ) та прирiвнянi до них iншi нормативнi документи колишнього Союзу Радянських Соцiалiстичних Республiк, галузевi стандарти України (ГСТУ) (далi - галузевi нормативнi документи);
установлює процедури перевiрки, перегляду та скасування галузевих нормативних документiв;
бере участь у роботi спецiалiзованих мiжнародних та регiональних органiзацiй, що здiйснюють стандартизацiю у вiдповiдних сферах дiяльностi, членом яких є чи з якими спiвпрацює на пiдставi правил таких органiзацiй або вiдповiдних договорiв;
видає i розповсюджує галузевi нормативнi документи, каталоги галузевих нормативних документiв, документи спецiалiзованих мiжнародних та регiональних органiзацiй, що здiйснюють стандартизацiю у вiдповiдних сферах дiяльностi, членом яких є чи з якими спiвпрацює на пiдставi правил таких органiзацiй або вiдповiдних договорiв, а також делегує зазначенi повноваження iншим особам;
замовляє послуги з виконання робiт щодо перевiрки галузевих нормативних документiв i розроблення пропозицiй щодо внесення до них змiн та їх скасування;
оприлюднює iнформацiю про скасованi галузевi нормативнi документи та змiни до них вiдповiдно до встановлених процедур;
розмiщує на офiцiйному веб-сайтi тексти галузевих нормативних документiв, обов'язковiсть застосування яких установлена нормативно-правовими актами, з безоплатним доступом до них;
59) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, управлiння у сферi наукової та iнновацiйної дiяльностi у реальному секторi економiки, зокрема:
визначає напрями розвитку наукового i науково-технiчного потенцiалу галузей промисловостi, спрямовує i контролює дiяльнiсть пiдпорядкованих йому наукових органiзацiй;
формує програми науково-технiчного розвитку вiдповiдних галузей промисловостi та органiзовує їх виконання;
виступає замовником та органiзовує проведення державної наукової та науково-технiчної експертизи;
60) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi iнтелектуальної власностi;
61) визначає прiоритетнi напрями розвитку сфери iнтелектуальної власностi;
62) взаємодiє та координує iз центральними органами виконавчої влади, iншими органами державної влади у процесi формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi iнтелектуальної власностi, а також з метою посилення захисту прав iнтелектуальної власностi;
63) розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавства у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi;
64) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi та представляє iнтереси України в зазначенiй сферi в мiжнародних органiзацiях вiдповiдно до законодавства;
65) укладає вiдповiдно до законодавства мiжнароднi договори про спiвробiтництво у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi;
66) забезпечує виконання мiжнародних програм та реалiзацiю проектiв у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi вiдповiдно до мiжнародних договорiв;
67) забезпечує виконання зобов'язань, що випливають iз членства України в мiжнародних органiзацiях у сферi правової охорони iнтелектуальної власностi;
68) здiйснює координацiю дiяльностi Нацiонального органу iнтелектуальної власностi у сферi iнтелектуальної власностi;
69) здiйснює контроль за дотриманням Нацiональним органом iнтелектуальної власностi законодавства у сферi iнтелектуальної власностi, використанням надходжень вiд справляння зборiв за дiї, пов'язанi з охороною прав на об'єкти iнтелектуальної власностi;
70) забезпечує реєстрацiю та акредитацiю органiзацiй колективного управлiння, ведення реєстру органiзацiй колективного управлiння, здiйснює нагляд за їх дiяльнiстю;
71) органiзовує розроблення нормативiв i таблиць розмiру мiнiмальної винагороди та її розподiлу мiж авторами та iншими суб'єктами авторського права i (або) сумiжних прав, подає їх для затвердження в установленому порядку;
72) здiйснює заходи, пов'язанi iз забезпеченням вiдтворювачiв, iмпортерiв та експортерiв примiрникiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi i сумiжних прав, контрольними марками, та ведення Єдиного реєстру одержувачiв контрольних марок;
73) забезпечує присвоєння спецiальних iдентифiкацiйних кодiв, що пiдлягають нанесенню на диски для лазерних систем зчитування, матрицi;
74) здiйснює державний нагляд (контроль) за дотриманням суб'єктами господарювання незалежно вiд форми власностi вимог Законiв України "Про авторське право i сумiжнi права", "Про розповсюдження примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних" i "Про особливостi державного регулювання дiяльностi суб'єктiв господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, iмпортом дискiв для лазерних систем зчитування";
75) надає адмiнiстративнi послуги у сферi iнтелектуальної власностi;
76) здiйснює заходи щодо реалiзацiї державної iнновацiйної полiтики в реальному секторi економiки;
77) органiзовує та координує iнновацiйну дiяльнiсть у реальному секторi економiки;
78) забезпечує розвиток iнновацiйної системи;
79) забезпечує спiвробiтництво України з ЄС у сферi iнновацiйної дiяльностi в реальному секторi економiки;
80) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, повноваження суб'єкта нормування в будiвництвi;
81) бере участь вiдповiдно до законодавства в державному регулюваннi цiн (тарифiв) на продукцiю, товари i послуги, здiйснює координацiю дiяльностi центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади iз зазначених питань;
82) здiйснює разом з iншими центральними органами виконавчої влади прогнозування iндексiв споживчих цiн та iндексiв цiн виробникiв промислової продукцiї;
83) встановлює (затверджує) та погоджує цiни (тарифи) у випадках, передбачених законодавством;
84) здiйснює методологiчне забезпечення роботи органiв державного контролю за цiнами (тарифами);
85) вносить пропозицiї щодо перелiку товарiв, цiни на якi пiдлягають державному спостереженню у сферi цiноутворення;
86) розробляє i затверджує нормативно-правовi акти, необхiднi для регулювання державної полiтики у сферi публiчних закупiвель;
87) аналiзує функцiонування системи публiчних закупiвель;
88) здiйснює щороку пiдготовку та подання до Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Рахункової палати звiту, що мiстить аналiз функцiонування системи публiчних закупiвель (щодо кiлькiсних i вартiсних показникiв публiчних закупiвель у розрiзi процедур i предметiв публiчних закупiвель, рiвня конкуренцiї, кiлькостi скарг) та узагальнену iнформацiю про результати здiйснення контролю у сферi публiчних закупiвель;
89) узагальнює практику здiйснення публiчних закупiвель, зокрема мiжнародну, та вивчає, узагальнює, поширює свiтовий досвiд з питань публiчних закупiвель;
90) забезпечує функцiонування веб-порталу з питань публiчних закупiвель та iнформацiйного ресурсу, а також здiйснює наповнення такого ресурсу;
91) взаємодiє з громадськiстю з питань удосконалення системи публiчних закупiвель та органiзовує наради i семiнари з питань публiчних закупiвель;
92) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi публiчних закупiвель;
93) надає узагальненi вiдповiдi рекомендацiйного характеру щодо застосування законодавства у сферi публiчних закупiвель;
94) надає безоплатнi консультацiї рекомендацiйного характеру з питань публiчних закупiвель на iнформацiйному ресурсi;
95) здiйснює спiвробiтництво з органами державної влади та громадськими органiзацiями щодо запобiгання проявам корупцiї у сферi публiчних закупiвель;
96) iнформує громадськiсть про полiтику та правила здiйснення публiчних закупiвель;
97) здiйснює авторизацiю електронних майданчикiв та приймає рiшення про вiдключення авторизованих електронних майданчикiв вiд електронної системи закупiвель;
98) розглядає звернення щодо визначення та/або утворення централiзованих закупiвельних органiзацiй;
99) розробляє разом з iншими органами методологiї щодо особливостей здiйснення публiчних закупiвель у рiзних сферах та оприлюднює їх на iнформацiйному ресурсi;
100) готує висновки щодо економiчної доцiльностi та можливого обсягу видiлення коштiв з резервного фонду державного бюджету та проекти вiдповiдних рiшень Кабiнету Мiнiстрiв України;
101) встановлює порядок розроблення номенклатури матерiальних цiнностей державного резерву i норм їх накопичення, зокрема незнижуваного запасу;
102) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проекти рiшень з питань передачi об'єктiв права державної та комунальної власностi, здiйснює методичне керiвництво дiяльнiстю органiв виконавчої влади iз зазначених питань;
103) розробляє разом iз заiнтересованими центральними органами виконавчої влади в установленому порядку пропозицiї щодо критерiїв вiднесення пiдприємств до тих, що мають стратегiчне значення для економiки та безпеки держави, формує пропозицiї щодо перелiку таких пiдприємств;
104) бере участь у формуваннi та реалiзацiї державної дивiдендної полiтики;
105) здiйснює пiдготовку пропозицiй щодо прийняття Кабiнетом Мiнiстрiв України рiшень з питань:
передачi повноважень з управлiння корпоративними правами держави уповноваженим органам управлiння та господарським структурам;
доцiльностi придбання державою пакетiв акцiй (часток) господарських товариств, утворених у процесi приватизацiї (корпоратизацiї), в iнших власникiв та акцiй додаткової емiсiї в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України;
106) здiйснює контроль за виконанням суб'єктами управлiння функцiй з управлiння об'єктами державної власностi шляхом проведення єдиного монiторингу ефективностi управлiння об'єктами державної власностi;
107) формує та веде реєстр укладених контрактiв iз керiвниками суб'єктiв господарювання державного сектору економiки;
108) здiйснює методологiчне та в межах повноважень, передбачених законом, нормативно-правове забезпечення з питань управлiння об'єктами державної власностi, зокрема щодо:
спiльної дiяльностi, де однiєю iз сторiн є пiдприємства державного сектору економiки;
управлiння корпоративними правами держави, зокрема забезпечення її представництва в органах управлiння господарських товариств, у статутному капiталi яких є корпоративнi права держави;
оцiнки ефективностi управлiння об'єктами державної власностi;
єдиного монiторингу ефективностi управлiння об'єктами державної власностi, зокрема корпоративними правами держави;
109) визначає критерiї ефективностi управлiння корпоративними правами держави;
110) формує за пропозицiєю суб'єктiв управлiння перелiк об'єктiв права державної власностi, що не пiдлягають приватизацiї;
111) формує за пропозицiєю уповноважених органiв управлiння перелiки державних пiдприємств, що пiдлягають корпоратизацiї, та затверджує графiки її проведення;
112) здiйснює в установленому порядку повноваження щодо погодження фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi, що є суб'єктами природних монополiй, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн. гривень, а також суб'єктiв господарювання, уповноваженим органом управлiння яких є Кабiнет Мiнiстрiв України;
113) узагальнює та аналiзує iнформацiю суб'єктiв управлiння про:
затвердження (погодження) фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;
виконання показникiв фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;
114) затверджує форму та методичнi рекомендацiї щодо розроблення фiнансового плану державного комерцiйного та казенного пiдприємства, господарського товариства, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;
115) готує пропозицiї щодо визначення прiоритетiв i видiв пiдтримки суб'єктiв малого i середнього пiдприємництва;
116) розробляє проекти державних програм розвитку малого i середнього пiдприємництва, забезпечує їх виконання з урахуванням загальнодержавних прiоритетiв та проведення монiторингу виконання;
117) вносить пропозицiї щодо визначення основних фiнансових, економiчних, соцiальних та iнших показникiв розвитку малого i середнього пiдприємництва;
118) формує єдину iнформацiйну систему для забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi розвитку малого i середнього пiдприємництва;
119) сприяє дiяльностi громадських об'єднань, що представляють iнтереси суб'єктiв малого i середнього пiдприємництва;
120) забезпечує пропагування i популяризацiю пiдприємницької дiяльностi;
121) забезпечує представництво в мiжнародних органiзацiях, налагоджує спiвпрацю з органами влади iноземних держав щодо розвитку малого i середнього пiдприємництва;
122) готує i публiкує щороку в засобах масової iнформацiї звiти про стан розвитку малого i середнього пiдприємництва в Українi та його державну пiдтримку, проводить оцiнку фiнансових, економiчних, соцiальних та iнших показникiв розвитку малого i середнього пiдприємництва та рiвня ефективностi державної пiдтримки;
123) здiйснює методологiчне забезпечення дiяльностi органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування та сприяє розробленню i здiйсненню ними заходiв щодо розвитку малого i середнього пiдприємництва, зокрема виконання регiональних та мiсцевих програм розвитку малого i середнього пiдприємництва;
124) сприяє формуванню iнфраструктури пiдтримки малого i середнього пiдприємництва;
125) забезпечує координацiю та здiйснення контролю за дiяльнiстю Українського фонду пiдтримки пiдприємництва;
126) аналiзує позицiї України в мiжнародних рейтингах умов ведення бiзнесу, забезпечує мiжгалузеву координацiю з питань покращення умов ведення бiзнесу, готує i подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо удосконалення законодавства в зазначенiй сферi;
127) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi стандартизацiї;
128) погоджує програму робiт з нацiональної стандартизацiї;
129) вживає заходiв до адаптацiї законодавства України у сферi стандартизацiї до законодавства ЄС;
130) узагальнює практику застосування законодавства у сферi стандартизацiї, розробляє пропозицiї щодо його вдосконалення та вносить на розгляд в установленому порядку проекти законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України;
131) погоджує розробленi нацiональним органом стандартизацiї нацiональнi стандарти (змiни до них) щодо:
процедур розроблення, прийняття, перевiрки, перегляду, скасування та вiдновлення дiї нацiональних стандартiв, кодексiв усталеної практики та змiн до них;
критерiїв, форми i процедур розгляду пропозицiй щодо проведення робiт з нацiональної стандартизацiї;
процедур утворення, дiяльностi та припинення дiяльностi технiчних комiтетiв стандартизацiї;
132) затверджує нацiональнi класифiкатори, змiни до них та процедури їх розроблення;
133) затверджує правила формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв;
134) представляє iнтереси України в мiжурядових органiзацiях стандартизацiї, укладає мiжнароднi договори України про спiвробiтництво та проведення робiт у сферi стандартизацiї з такими органiзацiями та вiдповiдними урядовими i мiжурядовими органами iнших держав згiдно iз Законом України "Про мiжнароднi договори України";
135) здiйснює контроль за дотриманням нацiональним органом стандартизацiї процедур у сферi стандартизацiї вiдповiдно до принципiв, норм i вимог, установлених законодавством;
136) вживає обґрунтованих заходiв до прийняття i дотримання суб'єктами стандартизацiї Кодексу доброчинної практики з розробки, прийняття та застосування стандартiв вiдповiдно до Угоди про технiчнi бар'єри в торгiвлi, що є додатком до Марракеської угоди про заснування Свiтової органiзацiї торгiвлi вiд 15 квiтня 1994 року;
137) затверджує Статут нацiонального органу стандартизацiї та змiни до нього;
138) iнформує та надає роз'яснення щодо реалiзацiї державної полiтики у сферi стандартизацiї;
139) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, спiвробiтництво у сферi стандартизацiї з вiдповiдними органами iнших держав;
140) визначає прiоритетнi напрями розвитку у сферi стандартизацiї;
141) затверджує Положення про керiвну раду нацiонального органу стандартизацiї та її склад;
142) затверджує положення про комiсiю з апеляцiй, її склад та порядок розгляду апеляцiй;
143) здiйснює органiзацiйне, iнформацiйне та матерiально-технiчне забезпечення дiяльностi комiсiї з апеляцiй, утвореної вiдповiдно до статтi 14 Закону України "Про стандартизацiю";
144) затверджує методику визначення трудомiсткостi та вартостi робiт з нацiональної стандартизацiї;
145) розглядає щорiчний звiт про дiяльнiсть нацiонального органу стандартизацiї;
146) утворює нацiональний орган України з акредитацiї та нацiональний орган стандартизацiї;
147) призначає на посаду i звiльняє з посади керiвника нацiонального органу України з акредитацiї;
148) призначає на посаду i звiльняє з посади керiвника нацiонального органу стандартизацiї;
149) проводить монiторинг нацiонального органу України з акредитацiї з метою забезпечення виконання ним на постiйнiй основi вимог та обов'язкiв, установлених Законом України "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi", з урахуванням результатiв взаємного оцiнювання;
150) вживає вiдповiдних коригувальних заходiв або забезпечує вжиття таких заходiв нацiональним органом України з акредитацiї в разi, коли зазначений орган не вiдповiдає вимогам або не виконує обов'язкiв, встановлених Законом України "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi";
151) затверджує положення про нацiональний орган України з акредитацiї;
152) затверджує положення про Раду з акредитацiї та її склад;
153) встановлює опис та правила застосування нацiонального знака акредитацiї;
154) затверджує методику визначення вартостi робiт з акредитацiї органiв з оцiнки вiдповiдностi та монiторингу за вiдповiднiстю акредитованих нацiональним органом України з акредитацiї органiв з оцiнки вiдповiдностi вимогам акредитацiї;
155) визначає прiоритетнi напрями розвитку технiчного регулювання в Українi;
156) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi технiчного регулювання;
157) координує дiяльнiсть з розроблення та перегляду технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi;
158) формує та затверджує в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку план розроблення технiчних регламентiв на один або кiлька календарних рокiв та змiни до нього i розмiщує їх на своєму офiцiйному веб-сайтi;
159) погоджує проекти технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi та змiни до них, розробленi центральними органами виконавчої влади, СБУ, на яких покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi;
160) здiйснює методичне забезпечення дiяльностi з розроблення та перегляду технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi;
161) визначає порядок формування та ведення бази даних про технiчнi регламенти, бази даних, одержаних вiд призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, та реєстру призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй;
162) формує та веде базу даних про технiчнi регламенти, вiдомостi з якої розмiщує в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку на своєму офiцiйному веб-сайтi, базу даних, одержаних вiд призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, та реєстр призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй;
163) готує в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку висновок щодо наявностi чи вiдсутностi невiдкладних обставин, якi вимагають термiнового прийняття технiчного регламенту чи процедури оцiнки вiдповiдностi або внесення змiн до них згiдно iз статтею 18 Закону України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi";
164) формує, затверджує, оновлює та розмiщує на своєму офiцiйному веб-сайтi в установленому Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" порядку перелiк нацiональних стандартiв, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi органiв з оцiнки вiдповiдностi спецiальним вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй;
165) виконує визначенi законом функцiї органу, що призначає органи з оцiнки вiдповiдностi, розширює чи скорочує сферу їх призначення, зупиняє, анулює або поновлює їх призначення, органiзовує проведення центральними органами виконавчої влади, СБУ, на яких покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi, оцiнювання органiв з оцiнки вiдповiдностi, якi претендують на призначення, стосовно їх вiдповiдностi вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi чи визнаних незалежних органiзацiй та проводить iз залученням центральних органiв виконавчої влади, СБУ, на яких покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi, монiторинг призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй стосовно їх вiдповiдностi вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi чи визнаних незалежних органiзацiй i виконання ними своїх обов'язкiв, установлених Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" та вiдповiдними технiчними регламентами;
166) встановлює порядок передачi та зберiгання комплектiв документацiї, пов'язаної з виконанням призначеними органами з оцiнки вiдповiдностi i визнаними незалежними органiзацiями завдань з оцiнки вiдповiдностi вимогам технiчних регламентiв, у разi скорочення сфери призначення, зупинення дiї або анулювання свiдоцтва про призначення органу з оцiнки вiдповiдностi для виконання як третьою стороною певних завдань з оцiнки вiдповiдностi, визначених у вiдповiдному технiчному регламентi, та свiдоцтва про призначення визнаної незалежної органiзацiї для затвердження технологiчних процесiв виконання нерознiмних з'єднань та/або персоналу, який виконує нерознiмнi з'єднання, та/або персоналу, який проводить неруйнiвний контроль, згiдно з технiчним регламентом щодо обладнання, що працює пiд тиском;
167) затверджує положення про апеляцiйну комiсiю щодо розгляду апеляцiй на рiшення призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, її склад та порядок розгляду нею апеляцiй;
168) затверджує типове положення про секторальну (мiжсекторальну) групу призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй, утворює, лiквiдовує секторальнi (мiжсекторальнi) групи призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй i визначає технiчнi регламенти та/або передбаченi ними процедури оцiнки вiдповiдностi, що належать до сфери вiдповiдальностi зазначених груп, покладає виконання функцiй технiчних секретарiатiв таких груп на призначенi органи з оцiнки вiдповiдностi i визнанi незалежнi органiзацiї;
169) виконує вiдповiдно до закону функцiї технiчного регулювання у визначенiй законодавством сферi дiяльностi;
170) готує пропозицiї щодо укладення мiжнародних договорiв України про взаємне визнання результатiв оцiнки вiдповiдностi та з iнших питань технiчного регулювання;
171) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi технiчного регулювання з вiдповiдними органами iнших держав;
172) бере участь у роботi вiдповiдних мiжнародних, регiональних органiзацiй iз захисту прав споживачiв, стандартизацiї, метрологiї, оцiнки вiдповiдностi;
173) здiйснює державне управлiння забезпеченням єдностi вимiрювань в Українi;
174) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi метрологiї та метрологiчної дiяльностi;
175) органiзовує проведення фундаментальних дослiджень у сферi метрологiї;
176) забезпечує функцiонування нацiональної еталонної бази та готує пропозицiї щодо її вдосконалення;
177) розробляє або бере участь у розробленнi державних наукових i науково-технiчних програм з питань забезпечення єдностi вимiрювань;
178) розробляє державнi науково-технiчнi програми щодо створення та вдосконалення державних еталонiв;
179) координує дiяльнiсть щодо забезпечення функцiонування та розвитку метрологiчної системи України;
180) надає еталонам статус нацiональних еталонiв та позбавляє цього статусу;
181) реєструє нацiональнi еталони;
182) визначає вчених - зберiгачiв нацiональних еталонiв;
183) здiйснює уповноваження на проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї;
184) проводить монiторинг вiдповiдностi уповноважених наукових метрологiчних центрiв, метрологiчних центрiв i повiрочних лабораторiй вимогам Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть" та встановленим критерiям;
185) приймає рiшення про анулювання свiдоцтва про уповноваження на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї та застосовуються у сферi законодавчо регульованої метрологiї;
186) звертається до адмiнiстративного суду з позовом про застосування заходу реагування у видi анулювання свiдоцтва про уповноваження на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї та застосовуються у сферi законодавчо регульованої метрологiї з пiдстав, визначених законодавством;
187) розглядає звернення щодо анулювання свiдоцтва про уповноваження на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї та застосовуються у сферi законодавчо регульованої метрологiї, якi надаються Держпродспоживслужбою;
188) затверджує положення про науковi метрологiчнi центри;
189) встановлює визначення основних одиниць Мiжнародної системи одиниць (SI), назви та визначення похiдних одиниць SI, десяткових кратних i частинних вiд одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначення та правила застосування одиниць вимiрювання i правила написання назв та позначень одиниць вимiрювання i символiв величин;
190) встановлює порядок зберiгання та застосування нацiональних еталонiв i контролює додержання правил та умов їх зберiгання i застосування;
191) затверджує типове положення про метрологiчнi служби центральних органiв виконавчої влади, iнших державних органiв, органiв управлiння об'єднань пiдприємств, пiдприємств, установ та органiзацiй, якi виконують роботи у сферi законодавчо регульованої метрологiї;
192) встановлює порядок ведення реєстру затверджених типiв засобiв вимiрювальної технiки;
193) встановлює мiжповiрочнi iнтервали для законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки за категорiями;
194) встановлює порядок проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї, та оформлення її результатiв, а також норми часу, необхiдного для проведення повiрки таких засобiв;
195) визначає вимоги, яким повиннi вiдповiдати науковi метрологiчнi центри, метрологiчнi центри та повiрочнi лабораторiї, якi уповноважуються або уповноваженi на проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї, з метою досягнення їх вiдповiдностi встановленим критерiям;
196) встановлює порядок калiбрування вторинних та робочих еталонiв;
197) формує та веде базу даних про науковi метрологiчнi центри, метрологiчнi центри i повiрочнi лабораторiї, уповноваженi на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї;
198) розмiщує на своєму офiцiйному веб-сайтi посилання на документи, що мiстять технiчнi специфiкацiї, прийнятi Мiжнародною органiзацiєю законодавчої метрологiї (нормативнi документи Мiжнародної органiзацiї законодавчої метрологiї), та перелiки частин зазначених нормативних документiв, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi засобiв вимiрювальної технiки суттєвим вимогам технiчного регламенту щодо засобiв вимiрювальної технiки, на якi поширюються такi частини нормативних документiв;
199) проводить оцiнку ринкового нагляду, подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України висновки, рекомендацiї та пропозицiї щодо вдосконалення органiзацiї ринкового нагляду, розробленi за результатами такої оцiнки;
200) забезпечує функцiонування нацiональної iнформацiйної системи державного ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповiщення про продукцiю, що становить серйозний ризик;
201) координує дiяльнiсть з доступу України до мiжнародних, регiональних та iноземних систем повiдомлення про продукцiю, що становить серйозний ризик;
202) розробляє в установленому порядку пропозицiї щодо адаптацiї нормативно-правових актiв до мiжнародних, зокрема європейських, правил, якi визначають вимоги до торговельної дiяльностi та дiяльностi у сферi побутових послуг;
203) розробляє та затверджує правила торгiвлi окремими групами товарiв, надання побутових послуг, роботи закладiв ресторанного господарства, здiйснення рiзних видiв i форм торгiвлi, граничнi розмiри списання втрати товарiв на пiдприємствах торгiвлi та ресторанного господарства, а також порядок їх застосування, державнi соцiальнi нормативи у сферi торговельної дiяльностi i побутових послуг;
204) забезпечує i координує в межах повноважень, передбачених законом, виконання Українською Стороною зобов'язань за мiжнародними договорами України з ЄС, бере участь у переговорах, спрямованих на забезпечення розвитку договiрних вiдносин з ЄС, здiйснює захист прав та iнтересiв України пiд час вирiшення спорiв щодо положень роздiлу IV Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, крiм спорiв iз питань, пов'язаних з торгiвлею енергоносiями;
205) забезпечує координацiю мiжвiдомчої роботи з питань iмплементацiї торговельно-економiчних положень Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони;
206) бере в установленому порядку участь у забезпеченнi функцiонування двостороннiх органiв формату Україна - ЄС;
207) забезпечує координацiю роботи української частини спiльних iнституцiйних органiв з питань торговельного i торговельно-економiчного спiвробiтництва Україна - ЄС, утворених у рамках мiжнародних договорiв, а також секторальних дiалогiв, зокрема Дiалогу високого рiвня Україна - ЄС з горизонтальних питань та окремих секторiв промисловостi;
208) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади, пов'язану з виконанням Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, в економiчнiй, секторальнiй сферi та з метою розвитку сiльського господарства, а також взаємодiю таких органiв з питань створення та функцiонування зони вiльної торгiвлi, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення механiзму взаємодiї центральних органiв виконавчої влади з iнституцiями ЄС;
209) сприяє мiсцевим органам виконавчої влади та органам мiсцевого самоврядування у налагодженнi зв'язкiв з європейськими регiональними органiзацiями та їх участi в європейських регiональних програмах, залученню українських пiдприємств, установ та органiзацiй до участi в галузевих програмах ЄС;
210) проводить постiйний монiторинг розвитку зовнiшньоекономiчних зв'язкiв, аналiзує ефективнiсть експорту та iмпорту товарiв (робiт, послуг), розробляє i забезпечує здiйснення заходiв щодо розвитку та вдосконалення структури експорту та iмпорту товарiв (робiт, послуг), розробляє рекомендацiї для вiдповiдних галузей економiки з урахуванням кон'юнктурних змiн на свiтовому ринку;
211) координує роботу iз запровадження та реалiзацiї механiзму державної пiдтримки експорту та забезпечує iнформацiйну та консультацiйну пiдтримку експортерiв;
212) розробляє пропозицiї щодо запровадження нових форм економiчного спiвробiтництва з iноземними державами та полiпшення торговельно-економiчних вiдносин з ними, зокрема в сiльськогосподарськiй сферi;
213) здiйснює загальну координацiю дiяльностi української частини двостороннiх комiсiй, рад, комiтетiв, координацiйних рад та iнших мiжурядових органiв з питань економiчного спiвробiтництва;
214) здiйснює загальну координацiю торговельно-економiчного спiвробiтництва з Продовольчою та сiльськогосподарською органiзацiєю ООН (ФАО) та Мiжнародною радою по зерну;
215) здiйснює протокольно-органiзацiйне забезпечення пiдготовки i проведення спiльних засiдань мiжурядових комiсiй з питань торговельно-економiчного та науково-технiчного спiвробiтництва, iнших двостороннiх i багатостороннiх мiжурядових заходiв з аналогiчної проблематики, що проводяться в Українi, забезпечує i координує пiдготовку та проведення засiдань комiтетiв, пiдкомiтетiв та робочих груп, зокрема з питань розвитку сiльського господарства, утворених з iноземними державами;
216) виконує функцiї секретарiатiв українських частин спiльних мiжурядових комiсiй з питань спiвробiтництва в межах, визначених нормативно-правовими актами України та мiжнародними договорами України;
217) проводить аналiз дiяльностi СОТ, прiоритетiв i шляхiв розвитку спiвробiтництва України в рамках СОТ та з членами СОТ, вирiшення проблемних питань спiвробiтництва України в рамках СОТ, їх впливу на торговельну полiтику України та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України узагальненi пропозицiї щодо iнституцiонального формату участi України в СОТ;
218) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади з питань виконання зобов'язань України, взятих у рамках вступу до СОТ, приведення законодавства України у вiдповiднiсть з угодами СОТ, проводить експертизу проектiв нормативно-правових актiв на вiдповiднiсть угодам СОТ та зобов'язанням України як члена СОТ, проводить монiторинг виконання Україною та iншими членами СОТ положень угод СОТ;
219) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади з питань участi у багатостороннiх торговельних переговорах СОТ, двостороннiх та багатостороннiх переговорах у рамках робочих груп з розгляду заявок держав, що вступають до СОТ, засiданнях органiв СОТ;
220) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади щодо оброблення запитiв СОТ i членiв СОТ та їх iнформування, а також спiвробiтництво з вiдповiдними комiтетами СОТ;
221) здiйснює координацiю проведення переговорiв мiж Україною та iншими державами щодо укладення угод про вiльну торгiвлю, а також пiдготовки економiчних обґрунтувань стосовно таких угод;
222) здiйснює контроль за додержанням суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi вимог нацiонального законодавства та положень мiжнародних договорiв України;
223) готує пропозицiї щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
224) забезпечує реалiзацiю єдиної митно-тарифної полiтики, готує пропозицiї щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань митно-тарифного регулювання;
225) здiйснює вiдповiдно до законодавства лiцензування експорту, iмпорту товарiв та надає iншi адмiнiстративнi послуги у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi у випадках, визначених нацiональним законодавством, та на виконання положень мiжнародних договорiв України;
226) проводить в установленому порядку реєстрацiю представництв iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi;
227) вносить пропозицiї щодо застосування Україною заходiв у вiдповiдь на дискримiнацiйнi та/або недружнi дiї щодо України вiдповiдно до Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть";
228) забезпечує в установленому порядку захист економiчних прав i законних iнтересiв України, її суб'єктiв господарювання;
229) веде облiк iноземних компанiй, якi застосовують до України обмежувальну дiлову практику або несумлiнно виконують зобов'язання перед Україною та українськими партнерами;
230) проводить монiторинг застосування органами iноземних держав, митними союзами або економiчними угрупованнями антидемпiнгових, компенсацiйних та спецiальних захисних заходiв до товарiв походженням з України, вживає заходiв з метою захисту iнтересiв суб'єктiв господарювання України в антидемпiнгових, антисубсидицiйних та спецiальних захисних розслiдуваннях, що проводяться iноземними державами щодо української продукцiї;
231) проводить в установленому порядку розслiдування з метою встановлення фактiв дискримiнацiйних та/або недружнiх дiй з боку iнших держав, митних союзiв чи економiчних угруповань щодо законних прав та iнтересiв суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi України;
232) проводить в установленому порядку антидемпiнговi, антисубсидицiйнi та спецiальнi розслiдування;
233) забезпечує в установленому порядку захист прав та iнтересiв України в рамках СОТ та мiжнародних договорiв України, зокрема пiд час врегулювання суперечок у торговельно-економiчнiй сферi з питань, що належать до його компетенцiї;
234) проводить аналiз стану розрахункiв за зовнiшньоекономiчними операцiями та розробляє пропозицiї щодо вдосконалення механiзму проведення зазначених розрахункiв i порядку здiйснення контролю за ними;
235) контролює в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення експортно-iмпортних операцiй за участю iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi, зареєстрованих у державах з пiльговим режимом оподаткування;
236) видає в установленому порядку висновки щодо продовження граничних строкiв розрахункiв за окремими операцiями з експорту та iмпорту товарiв, установлених Нацiональним банком;
237) забезпечує взаємодiю центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади щодо розвитку двостороннього спiвробiтництва з iноземними державами в економiчнiй сферi;
238) опрацьовує проектнi пропозицiї щодо iнiцiювання iнвестицiйних проектiв економiчного i соцiального розвитку України, що пiдтримуються мiжнародними фiнансовими органiзацiями;
239) здiйснює органiзацiйне та аналiтичне забезпечення дiяльностi заступника керуючого вiд України - члена Ради керуючих Свiтового банку;
240) подає пропозицiї щодо формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi надання адмiнiстративних послуг;
241) бере участь у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi iнформатизацiї, розвитку електронного урядування, побудови сучасного iнформацiйного суспiльства в державi, забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, впровадження сучасних iнформацiйно-комунiкацiйних технологiй, створення системи нацiональних iнформацiйних ресурсiв;
242) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної економiчної полiтики у сферi безпеки та оборони, бере участь у розробленнi та реалiзацiї державних цiльових програм у зазначенiй сферi, проводить монiторинг ефективностi їх виконання, виступає замовником з державного оборонного замовлення;
243) здiйснює методологiчне та методичне забезпечення мобiлiзацiйної пiдготовки нацiональної економiки та координацiю планування, методологiчне забезпечення розроблення проектiв мобiлiзацiйних планiв та програм мобiлiзацiйної пiдготовки в органах виконавчої влади, iнших державних органах;
244) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проект мобiлiзацiйного плану нацiональної економiки на особливий перiод;
245) узагальнює потреби Збройних Сил, iнших утворених вiдповiдно до законiв України вiйськових формувань, а також правоохоронних органiв спецiального призначення, Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї та Держспецтрансслужби;
246) розробляє з урахуванням економiчних можливостей держави для центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, iнших державних органiв мобiлiзацiйнi завдання (замовлення) щодо виробництва продукцiї, виконання робiт, надання послуг, створення спецiальних формувань в особливий перiод для задоволення потреб Збройних Сил, iнших вiйськових формувань i правоохоронних органiв спецiального призначення;
247) координує роботу iз створення, розвитку, утримання, передачi, лiквiдацiї та реалiзацiї мобiлiзацiйних потужностей;
248) координує роботу iз створення мобiлiзацiйного резерву матерiально-технiчних i сировинних ресурсiв;
249) органiзовує бронювання на перiод мобiлiзацiї та на воєнний час вiйськовозобов'язаних, якi працюють в органах державної влади, iнших державних органах, органах мiсцевого самоврядування i на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, яким встановлено мобiлiзацiйнi завдання (замовлення);
250) визначає потреби (обсяги) центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади у фiнансуваннi заходiв з мобiлiзацiйної пiдготовки для їх включення до проекту Державного бюджету України на вiдповiдний рiк, готує пропозицiї щодо розподiлу затверджених видаткiв на мобiлiзацiйну пiдготовку нацiональної економiки мiж головними розпорядниками бюджетних коштiв, що задiянi у здiйсненнi зазначених заходiв;
251) здiйснює контроль за станом мобiлiзацiйної готовностi нацiональної економiки та пiдприємств, установ i органiзацiй, яким встановленi мобiлiзацiйнi завдання (замовлення);
252) забезпечує виконання завдань i заходiв, спрямованих на забезпечення розвитку економiчного спiвробiтництва з державами - членами Органiзацiї Пiвнiчноатлантичного договору;
253) забезпечує встановлення державного контролю за провадженням дiяльностi, пов'язаної з мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання;
254) утворює, лiквiдує, реорганiзовує пiдприємства, установи та органiзацiї, заснованi на державнiй власностi, уповноваженим органом управлiння яких є Мiнекономiки, затверджує їх статути (положення), здiйснює контроль за їх дотриманням, в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв;
255) iнiцiює утворення державних господарських об'єднань у реальному секторi економiки, вносить Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо призначення на посаду та звiльнення з посади їх керiвникiв;
256) утворює в установленому порядку державнi холдинговi компанiї в реальному секторi економiки, до статутного капiталу яких передається державне майно, затверджує їх статути (положення), в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв;
257) проводить у випадках, передбачених законодавством, корпоратизацiю державних пiдприємств, якi належать до сфери його управлiння;
258) визначає повноважних представникiв держави в органах управлiння господарських товариств, корпоративнi права держави яких перебувають в його управлiннi, забезпечує їх обрання (призначення), надає доручення для голосування з питань порядку денного загальних зборiв та засiдань наглядових рад;
259) приймає рiшення про подальше використання державного майна, що належить до сфери його управлiння та не увiйшло до статутного капiталу господарських товариств, утворених у процесi корпоратизацiї;
260) приймає у випадках, передбачених законодавством, рiшення про передачу об'єктiв державної власностi, що перебувають у сферi його управлiння, в комунальну власнiсть, до сфери управлiння iнших органiв, уповноважених управляти об'єктами державної власностi, передачу об'єктiв державної власностi вiд одного пiдприємства iншому;
261) приймає в установленому порядку рiшення про списання та вiдчуження об'єктiв державної власностi, що перебувають у сферi його управлiння;
262) виконує в межах повноважень, передбачених законом, iншi передбаченi законом функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери його управлiння;
263) органiзовує та координує в межах повноважень, передбачених законом, пiдготовку, перепiдготовку i пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв у сферi економiки, пiдприємництва, промисловостi та торгiвлi;
264) виступає в установленому порядку замовником фундаментальних наукових дослiджень, прикладних наукових дослiджень i науково-технiчних (експериментальних) розробок, прикладних соцiологiчних дослiджень з питань, що належать до його компетенцiї;
265) здiйснює в установленому порядку контроль за витрачанням бюджетних коштiв пiдприємствами, установами та органiзацiями, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки;
266) здiйснює внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит у Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;
267) спрямовує, координує та контролює в установленому порядку дiяльнiсть вiдповiдних структурних пiдроздiлiв мiсцевих держадмiнiстрацiй з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;
268) бере участь у пiдготовцi та забезпечує роботу нацiональних експозицiй України на всесвiтнiх та мiжнародних виставках i ярмарках, зокрема з розвитку експорту;
269) бере участь у пiдготовцi та проведеннi конференцiй, симпозiумiв, семiнарiв, мiжнародних i нацiональних виставок та iнших заходiв з економiчних питань, проводить iнформацiйну i консультацiйну роботу з питань пiдготовки та проведення таких заходiв;
270) подає в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо затвердження щорiчних планiв участi вiтчизняних пiдприємств, установ та органiзацiй у мiжнародних виставках за кордоном з частковим фiнансуванням витрат на їх проведення за рахунок коштiв державного бюджету;
271) вносить в установленому порядку пропозицiї щодо участi України у дiяльностi вiдповiдних мiжнародних органiзацiй, а також щодо призначення представникiв України в таких органiзацiях та визначення нацiональних координаторiв iз спiвробiтництва з ними;
272) iнформує та надає роз'яснення щодо реалiзацiї державної полiтики у сферi економiчного розвитку i торгiвлi;
273) забезпечує здiйснення в межах повноважень, передбачених законом, соцiального дiалогу на галузевому рiвнi, зокрема укладення галузевих (мiжгалузевих) угод;
274) забезпечує оперативне оприлюднення iнформацiї про дiяльнiсть Мiнекономiки;
275) бере участь в реалiзацiї державної полiтики у сферi цивiльного захисту, зокрема створює функцiональну пiдсистему цивiльного захисту, органiзовує управлiння та дiяльнiсть функцiональної пiдсистеми в єдинiй державнiй системi цивiльного захисту, забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, вирiшення питань у сферi захисту населення i територiй;
276) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Мiнекономiки, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;
277) замовляє розроблення нацiональних стандартiв та кодексiв усталеної практики;
278) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, розвиток виробництва i використання альтернативних видiв палива та вiдновлюваних джерел енергiї;
279) виступає державним замовником науково-дослiдних робiт у визначених сферах, фiнансує та координує їх проведення, сприяє впровадженню у виробництво сучасних розробок та прогресивного досвiду;
280) готує пропозицiї щодо укладення i денонсацiї мiжнародних договорiв, забезпечує виконання зобов'язань України за мiжнародними договорами з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;
281) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, та в порядку, визначеному законодавством, спiвробiтництво з державами-донорами та мiжнародними органiзацiями з питань залучення мiжнародної технiчної допомоги;
282) бере у межах повноважень, передбачених законом, участь у дiяльностi мiжнародних органiзацiй, зокрема в роботi комiтетiв СОТ;
283) аналiзує стан ринку працi, готує пропозицiї щодо регулювання ринку працi та зайнятостi населення;
284) розробляє та вносить в установленому порядку пропозицiї щодо зайнятостi населення, зокрема надання громадянам додаткових гарантiй у сприяннi працевлаштуванню, щодо попиту та пропонування робочої сили на ринку працi, соцiального захисту вiд безробiття, професiйного навчання, регулювання трудової мiграцiї громадян України;
285) здiйснює в установленому порядку повiдомну реєстрацiю галузевих (мiжгалузевих) i територiальних (обласних та республiканської) колективних угод;
286) здiйснює лiцензування дiяльностi з посередництва у працевлаштуваннi за кордоном та контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вiдповiдних лiцензiйних умов;
287) розробляє та вносить в установленому порядку пропозицiї щодо визначення розмiру мiнiмальної заробiтної плати, робочого часу та часу вiдпочинку, умов оплати працi працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що фiнансуються чи дотуються з державного бюджету, грошового забезпечення вiйськовослужбовцiв, осiб рядового i начальницького складу вiдповiдно до закону;
288) розробляє i затверджує мiжгалузевi квалiфiкацiйнi характеристики посад керiвникiв, професiоналiв, фахiвцiв, технiчних службовцiв та професiй робiтникiв, включених до Довiдника квалiфiкацiйних характеристик професiй працiвникiв, погоджує галузевi квалiфiкацiйнi характеристики; розробляє в установленому порядку Класифiкатор професiй та готує пропозицiї щодо внесення до нього змiн; готує пропозицiї щодо органiзацiї та нормування працi; розробляє i затверджує мiжгалузевi норми працi;
289) проводить монiторинг у сферi оплати та нормування працi;
290) здiйснює державний нагляд у сферi загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття у частинi забезпечення вiдповiдностi законодавству рiшень правлiнь Фонду загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття, погоджує структуру органiв цього фонду, граничну чисельнiсть працiвникiв, схему посадових окладiв, видатки на адмiнiстративно-господарськi витрати фонду;
291) подає в установленому порядку Кабiнету Мiнiстрiв України для затвердження проект бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття;
292) проводить аналiз виконання державних соцiальних гарантiй, якi передбачають надання соцiального захисту, що включає матерiальне забезпечення громадян у разi хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатностi, втрати годувальника, безробiття з незалежних вiд них обставин, а також у старостi та в iнших випадках, передбачених законом;
293) координує дiяльнiсть центральних органiв виконавчої влади з формування та забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi соцiального дiалогу, з питань колективно-договiрного регулювання трудових i соцiально-економiчних вiдносин, взаємодiї з Нацiональною тристоронньою соцiально-економiчною радою;
294) виступає в установленому порядку замовником науково-дослiдних робiт з визначення класифiкацiї професiй i методики розроблення професiйних стандартiв, зайнятостi населення та трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;
295) подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо визначення адмiнiстратора електронної торгової системи;
296) забезпечує органiзацiю роботи комiсiї з розгляду скарг та пiдготовки пропозицiй, що є постiйно дiючим колегiальним органом, який утворюється з метою розгляду скарг та пропозицiй стосовно органiзацiї i проведення аукцiонiв, зокрема електронних аукцiонiв (вiдкритих торгiв (аукцiонiв), та прийняття рiшень за результатами розгляду таких скарг та пропозицiй;
297) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проект рiшення щодо затвердження Порядку передачi в оренду державного та комунального майна з урахуванням особливостей передачi його в оренду;
298) затверджує типовий договiр мiж орендодавцем та оператором електронного майданчика;
299) подає в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо затвердження порядку подання та розгляду скарг та пропозицiй щодо органiзацiї та проведення електронних аукцiонiв (вiдкритих торгiв (аукцiонiв), формування, функцiонування та повноважень комiсiї з розгляду скарг та пiдготовки пропозицiй;
300) здiйснює контроль за дотриманням встановленого порядку реалiзацiї майна (майнових прав, iнших активiв) або прав на нього на конкурентних засадах у формi аукцiонiв, зокрема електронних;
301) спрямовує та координує дiяльнiсть державних органiв ветеринарної медицини щодо забезпечення ветеринарно-санiтарного та епiзоотичного благополуччя, додержання порядку здiйснення державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду;
302) затверджує:
порядок проведення передзабiйного та пiслязабiйного огляду державним ветеринарним iнспектором або уповноваженим ветеринаром;
правила забою тварин;
порядок проведення державної реєстрацiї потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторiв ринку та надання iнформацiї з нього заiнтересованим суб'єктам;
форми актiв державного контролю, що застосовуються державними iнспекторами та державними ветеринарними iнспекторами пiд час iнспектування та аудиту, а також форми актiв вiдбору зразкiв;
методи контролю зоонозiв;
довгостроковий план державного контролю;
вимоги щодо ввезення (пересилання) на митну територiю України харчових продуктiв тваринного походження, кормiв, сiна, соломи, а також побiчних продуктiв тваринного походження та продуктiв їх оброблення, переробки;
порядок визначення та застосування перiодичностi документальних перевiрок, перевiрок вiдповiдностi, фiзичних перевiрок, лабораторних дослiджень (випробувань) вантажiв, якi ввозяться (пересилаються) на митну територiю України вiдповiдно до вимог роздiлу VII Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин";
граничнi норми (обсяги) вiдбору зразкiв;
порядок вiдбору зразкiв та їх перевезення (пересилання) до уповноважених лабораторiй для цiлей державного контролю;
порядок отримання статусу та провадження дiяльностi офiцiйних ветеринарних лiкарiв та уповноважених ветеринарiв;
порядок проведення практичної пiдготовки державних ветеринарних iнспекторiв та визначення її обсягу;
методи (методики) вiдбору зразкiв;
вимоги до передзабiйного та пiслязабiйного огляду тварин, зокрема забитих за межами бiйнi;
порядок визначення боєнь та потужностей з переробки диких тварин, на яких присутнiсть державного ветеринарного iнспектора не вимагається;
порядок уповноваження працiвникiв бiйнi на виконання обов'язкiв помiчника державного ветеринарного iнспектора у межах державного контролю свiжого м'яса птицi та зайцеподiбних вiдповiдно до певних умов, а також їх позбавлення такого уповноваження у разi невиконання уповноваженими працiвниками бiйнi функцiї помiчника державного ветеринарного iнспектора;
вимоги до змiсту, форми та порядку надання iнформацiї про харчовий ланцюг;
перелiк продуктiв (iз зазначенням їх коду згiдно з УКТЗЕД, назви та за необхiдностi iнших характеристик), якi пiдлягають державному контролю на призначених прикордонних iнспекцiйних постах;
правила поводження з продуктами, ввезеними (пересланими) на митну територiю України як торговельнi (виставковi) зразки або об'єкти наукових дослiджень;
порядок перевантаження продуктiв на iнший транспортний засiб;
порядок ведення реєстру митних складiв, складiв у вiльних митних зонах, призначених для зберiгання продуктiв, якi не вiдповiдають законодавству;
порядок знищення, особливого поводження та змiни призначеного використання вантажiв, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, якi не вiдповiдають законодавству;
перелiк харчових продуктiв нетваринного походження та кормiв нетваринного походження (iз зазначенням їх коду згiдно з УКТЗЕД, назви та за необхiдностi iнших характеристик), вантажi з якими при ввезеннi (пересиланнi) на митну територiю України пiдлягають посиленому державному контролю;
форму протоколу про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", законодавства про харчовi продукти та корми;
порядок адмiнiстративного (досудового) оскарження постанови у справi про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", законодавства про харчовi продукти та корми;
вимоги щодо ввезення на митну територiю України живих тварин та їх репродуктивного матерiалу;
порядок визначення ветеринарно-санiтарного статусу країн-експортерiв та їх окремих територiй (зони/компартмента);
порядок формування та ведення Державного реєстру потужностей з виробництва та обiгу кормiв;
методичнi настанови щодо застосування законодавства про корми, якi розробленi об'єднаннями операторiв ринку;
перелiк матерiалiв, реалiзацiя та використання яких для потреб годiвлi тварин є обмеженими чи забороненими;
перелiк речовин, наявнiсть яких у кормах є обмеженою або забороненою, та порядок здiйснення операторами ринку перiодичних дослiджень (випробувань) на предмет вмiсту таких речовин у кормах;
методики розрахунку вартостi послуг з наукової оцiнки (експертизи) кормових добавок та послуг референс-лабораторiї;
порядок здiйснення операторами ринку, якi реалiзують корми, перiодичних дослiджень (випробувань) кормiв в акредитованих лабораторiях на предмет вмiсту речовин, наявнiсть яких у кормах є обмеженою або забороненою;
порядок формування реєстрацiйного досьє;
дозволенi вiдхилення мiж наведеними у маркуваннi значеннями складу кормового матерiалу та/або кормової сумiшi та значеннями, встановленими пiд час здiйснення державного контролю;
порядок ведення реєстру країн та потужностей, з яких дозволяється ввезення (пересилання) продуктiв на митну територiю України;
порядок внесення змiн до реєстрацiйних посвiдчень, виданих на готовi корми, премiкси або кормовi добавки;
порядок ведення реєстру потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки та мiсць видалення побiчних продуктiв тваринного походження;
технiчнi умови, технологiчнi iнструкцiї щодо оброблення, переробки, утилiзацiї та видалення побiчних продуктiв тваринного походження;
за погодженням з Мiндовкiллям порядок поводження з побiчними продуктами тваринного походження, що належать до категорiй I - III;
форму протоколу про порушення законодавства про побiчнi продукти тваринного походження;
правила застосування спрощеного пiдходу до розроблення, запровадження та використання постiйно дiючих процедур, заснованих на принципах системи аналiзу небезпечних факторiв та контролю у критичних точках (НАССР) у сферi виробництва та обiгу кормiв;
гiгiєнiчнi вимоги до виробництва та обiгу харчових продуктiв;
порядок затвердження експортних потужностей, ведення їх реєстру та внесення змiн до нього;
перелiк регульованих шкiдливих органiзмiв;
програму навчання працiвникiв, робота яких пов'язана з органiзацiєю та безпосередньо проведенням робiт iз транспортування, зберiгання, застосування, торгiвлi пестицидами i агрохiмiкатами;
порядок застосування пестицидiв i агрохiмiкатiв на територiї, що зазнала радiоактивного забруднення, а також у зонi надзвичайної екологiчної ситуацiї;
методичнi настанови щодо виконання загальних гiгiєнiчних вимог, а також iнших вимог, що визначенi законодавством про безпечнiсть та окремi показники якостi харчових продуктiв, розробленi об'єднаннями операторiв ринку, та розмiщує їх на своєму офiцiйному веб-сайтi наступного дня пiсля затвердження;
вимоги до виробництва та обiгу живих двостулкових молюскiв, живих голкошкiрих, живих кишковопорожнинних та живих морських черевоногих;
303) встановлює:
порядок ведення реєстру операторiв ринку та потужностей, на якi видано експлуатацiйний дозвiл;
вимоги до пiдготовки помiчникiв державних ветеринарних iнспекторiв;
порядок здiйснення компетентним органом України державного контролю потужностей, розташованих у країнах-експортерах;
порядок визнання еквiвалентностi системи державного контролю країни-експортера;
порядок знищення, утилiзацiї кормiв, повернення їх в обiг для годiвлi тварин або для iнших, нiж годiвля тварин, цiлей, за рахунок операторiв ринку;
методичнi настанови щодо належної практики для первинного виробництва кормiв, маркування кормiв, розробленi об'єднаннями операторiв ринку;
форму декларацiї про вiдповiднiсть кормiв вимогам законодавства про корми для операторiв ринку, якi дiють виключно як продавцi та здiйснюють лише реалiзацiю кормiв, без зберiгання кормiв на належних їм потужностях, про вiдповiднiсть кормiв вимогам законодавства про корми;
порядок маркування кормiв, призначених для тварин, якi утримуються для наукових та експериментальних цiлей;
вимоги щодо маркування кормових добавок у кормових матерiалах та кормових сумiшах для продуктивних та непродуктивних тварин, а також вимоги щодо зазначення у маркуваннi вмiсту вологи у кормах;
додатковi вимоги щодо маркування кормових добавок та премiксiв;
вимоги до годiвлi тварин побiчними продуктами тваринного походження;
ветеринарно-санiтарнi вимоги пiд час поводження з побiчними продуктами тваринного походження;
ветеринарно-санiтарнi вимоги до потужностей (об'єктiв) з оброблення, переробки побiчних продуктiв тваринного походження;
порядок знищення об'єктiв санiтарних заходiв або умови, якi повиннi виконуватися оператором ринку для повернення їх в обiг для споживання людиною або для iнших цiлей;
вимоги до позначки придатностi, iдентифiкацiйної позначки та порядок їх нанесення;
порядок, спецiальнi вимоги до маркування та перелiк харчових продуктiв, для яких обов'язковим є зазначення країни походження або мiсця походження;
спецiальнi умови iмпорту кормiв;
304) визначає додатковi категорiї та функцiональнi групи кормових добавок;
305) приймає рiшення про визнання вимог iноземних держав або мiжнародних органiзацiй (iнтеграцiйних об'єднань держав) еквiвалентними вимогам щодо державної реєстрацiї кормових добавок, встановленим законодавством України про корми;
306) формує, веде та вносить змiни до Державного каталогу кормових матерiалiв;
307) забезпечує вiдкритий та безоплатний доступ до Державного каталогу кормових матерiалiв шляхом його розмiщення на своєму офiцiйному веб-сайтi;
308) формує, веде, вносить змiни та забезпечує вiдкритий та безоплатний доступ до Державного реєстру тверджень про властивостi кормiв для особливих поживних цiлей;
309) за погодженням з Мiнфiном подає пропозицiї Кабiнету Мiнiстрiв України щодо видiлення необхiдних коштiв з резервного фонду державного бюджету на органiзацiю i здiйснення заходiв, спрямованих на локалiзацiю та лiквiдацiю епiзоотiї особливо небезпечних хвороб тварин, що загрожує перерости в панзоотiю чи спричиняє значнi економiчнi втрати;
310) подає на затвердження Кабiнету Мiнiстрiв України Порядок отримання, призупинення, скасування та поновлення, форму та умови отримання експлуатацiйного дозволу;
311) розробляє та подає на затвердження Кабiнету Мiнiстрiв України Положення про державну реєстрацiю кормових добавок;
312) розробляє, переглядає та затверджує вiдповiднi санiтарнi заходи в межах своїх повноважень;
313) затверджує разом з Мiнфiном розмiр плати за здiйснення державного контролю, що фiнансується операторами ринку;
314) бере участь у реалiзацiї державної полiтики у сферi виробництва продуктiв дитячого харчування;
315) забезпечує державну пiдтримку виробникiв органiчної сiльськогосподарської продукцiї;
316) здiйснює державне управлiння та регулювання у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї;
317) розробляє та затверджує державний логотип для органiчної продукцiї;
318) забезпечує:
сприяння розвитку ринку органiчної продукцiї;
ведення Державного реєстру операторiв, що здiйснюють виробництво продукцiї вiдповiдно до вимог законодавства у сферi органiчного виробництва, обiгу та маркування органiчної продукцiї, Державного реєстру органiчного насiння i садивного матерiалу та Державного реєстру органiв сертифiкацiї у сферi органiчного виробництва та обiгу органiчної продукцiї, а також вiдкритiсть та загальнодоступнiсть зазначених реєстрiв;
319) звертається до нацiонального органу України з акредитацiї щодо встановлених фактiв порушень органом сертифiкацiї з метою вжиття цим органом вiдповiдних заходiв, передбачених законодавством України у сферi акредитацiї;
320) забезпечує пiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї iнспекторiв з органiчного виробництва та/або обiгу органiчної продукцiї вiдповiдно до закону;
321) встановлює порядок пiдтвердження спецiальних знань iнспектора з органiчного виробництва та/або обiгу органiчної продукцiї у сферi органiчного виробництва;
322) визначає вимоги до матерiально-технiчної бази та iнших об'єктiв iнфраструктури, необхiдних для виконання функцiй iз сертифiкацiї органiчного виробництва та/або обiгу органiчної продукцiї;
323) забезпечує скасування сертифiкатiв, виданих органом сертифiкацiї, виключеним iз Державного реєстру органiв сертифiкацiї у сферi органiчного виробництва та обiгу органiчної продукцiї;
324) встановлює форму заявки на внесення до Державного реєстру органiв сертифiкацiї у сферi органiчного виробництва та обiгу органiчної продукцiї;
325) встановлює порядок ведення перелiку органiв iноземної сертифiкацiї;
326) визначає порядок розгляду апеляцiй на рiшення органiв сертифiкацiї;
327) визначає порядок, перiодичнiсть декларування та подання органами сертифiкацiї зведених матерiалiв щодо обсягiв органiчної продукцiї, що вводиться в обiг;
328) встановлює порядок звiтування органiв сертифiкацiї про виданi сертифiкати;
329) розробляє та затверджує перелiк речовин (iнгредiєнтiв, компонентiв), що дозволяється використовувати у процесi органiчного виробництва та якi дозволенi до використання у гранично допустимих кiлькостях;
330) здiйснює нормативно-правове забезпечення у сферi захисту та карантину рослин;
331) органiзовує впровадження екологiчно безпечних для людини i навколишнього природного середовища методiв та заходiв щодо захисту рослин;
332) бере участь у розробленнi загальнодержавних i мiждержавних цiльових програм захисту рослин;
333) органiзовує розроблення регiональних цiльових програм захисту рослин;
334) визначає:
прiоритетнi напрями, стратегiї та механiзми розвитку у сферi карантину рослин;
вiдповiдно до закону порядок ввезення, вивезення та використання рослин i рослинних продуктiв, зокрема за погодженням iз карантинними службами iнших держав вiдповiдно до мiжнародних договорiв України;
335) вносить до Кабiнету Мiнiстрiв України подання про запровадження або скасування карантинного режиму та особливого режиму захисту рослин;
336) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
5. Мiнекономiки з метою органiзацiї своєї дiяльностi:
1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;
2) здiйснює добiр кадрiв в апарат Мiнекономiки та на керiвнi посади пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв i працiвникiв апарату Мiнекономiки;
3) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;
4) забезпечує ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;
5) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, здiйснення контролю за її збереженням в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, захист iнформацiї з обмеженим доступом, а також технiчний захист iнформацiї, здiйснення контролю за її збереженням;
6) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;
7) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, залучення громадян до участi в управлiннi державними справами, ефективну взаємодiю з iнститутами громадянського суспiльства, здiйснення громадського контролю за дiяльнiстю Мiнекономiки, врахування громадської думки пiд час формування та реалiзацiї державної полiтики з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;
8) забезпечує стiйке функцiонування системи управлiння щодо формування, ведення та використання страхового фонду документацiї;
9) забезпечує в установленому порядку самопредставництво iнтересiв Мiнекономiки в судах України та iнших державних органах, яке здiйснюється без окремого доручення керiвника державними службовцями структурних пiдроздiлiв Мiнекономiки вiдповiдно до положення про такi структурнi пiдроздiли;
10) забезпечує представництво iнтересiв Мiнекономiки в судах України та iнших органах.
6. Мiнекономiки для виконання покладених на нього завдань має право:
1) залучати в установленому порядку спецiалiстiв центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до його компетенцiї;
2) отримувати безоплатно вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування необхiднi для виконання покладених на нього завдань iнформацiю, документи i матерiали, зокрема вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, у тому числi стосовно результатiв дiяльностi оборонно-промислового комплексу;
3) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари та iншi публiчнi заходи з питань, що належать до його компетенцiї;
4) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами.
7. Мiнекономiки здiйснює свої повноваження безпосередньо та через торговi представництва у складi закордонних дипломатичних установ.
8. Мiнекономiки у процесi виконання покладених на нього завдань взаємодiє в установленому порядку з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також з пiдприємствами, установами та органiзацiями.
9. Мiнекономiки в межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, постанов Верховної Ради України та актiв Президента України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує та контролює їх виконання.
Накази Мiнекономiки, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".
Нормативно-правовi акти Мiнекономiки пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.
Накази Мiнекономiки, виданi в межах повноважень, передбачених законом, є обов'язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими держадмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.
10. Мiнекономiки очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України.
Мiнiстр має першого заступника, заступникiв (зокрема заступника - Торгового представника України, особливостi повноважень якого визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України), якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра.
11. Мiнiстр:
1) очолює Мiнекономiки, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;
2) спрямовує i координує здiйснення iншими центральними органами виконавчої влади заходiв з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;
3) спрямовує i координує дiяльнiсть визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України центральних органiв виконавчої влади, зокрема:
забезпечує формування державної полiтики у вiдповiднiй сферi та контролює її реалiзацiю центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
погоджує та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України розробленi центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;
визначає прiоритетнi напрями роботи центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани роботи таких центральних органiв виконавчої влади;
погоджує структуру апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
видає обов'язковi до виконання центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, накази та доручення з питань, що належать до компетенцiї таких органiв;
погоджує призначення на посаду i звiльнення з посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
погоджує призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
доручає керiвникам центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, скасувати акти їх територiальних органiв повнiстю чи в окремiй частинi, а в разi вiдмови - скасовує акти територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;
порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо скасування актiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;
порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх заступникiв;
iнiцiює питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх територiальних органiв та їх заступникiв, а також керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння таких органiв;
iнiцiює питання щодо проведення службового розслiдування стосовно керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх заступникiв, iнших державних службовцiв i працiвникiв апарату та їх територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння таких органiв;
приймає рiшення щодо проведення перевiрки дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх територiальних органiв;
заслуховує звiти про виконання покладених на центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, завдань та планiв їх роботи;
визначає структурнi пiдроздiли апарату Мiнекономiки, що вiдповiдають за взаємодiю з центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
визначає посадових осiб Мiнекономiки, якi включаються до складу колегiй центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
визначає порядок обмiну iнформацiєю мiж Мiнекономiки та центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, перiодичнiсть її подання;
вирiшує iншi питання, пов'язанi iз спрямуванням i координацiєю дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
4) визначає прiоритети роботи Мiнекономiки та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Мiнекономiки, звiти про їх виконання;
5) в межах компетенцiї органiзовує та контролює виконання Мiнекономiки Конституцiї України, законiв України, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України;
6) подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти законiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Мiнекономiки;
7) представляє в установленому порядку проекти законiв України, розробником яких є Мiнекономiки та центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, i доповiдає з iнших питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки, пiд час їх розгляду на пленарних засiданнях Верховної Ради України;
8) проводить переговори i пiдписує мiжнароднi договори України в межах наданих йому повноважень;
9) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiнекономiки, визначає персональний склад патронатної служби Мiнiстра;
10) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретарю Мiнекономiки;
11) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки, приймає рiшення про їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi, вносить подання про представлення в установленому порядку працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки, до вiдзначення державними нагородами України;
12) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi першого заступника та заступникiв Мiнiстра, державного секретаря Мiнекономiки;
13) визначає обов'язки першого заступника, заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;
14) дає обов'язковi для виконання працiвниками апарату Мiнекономiки доручення;
15) приймає рiшення щодо розподiлу бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнекономiки;
16) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в Мiнекономiки та бюджетних установах, що належать до сфери його управлiння;
17) представляє Мiнекономiки у публiчно-правових вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi та за її межами;
18) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;
19) пiдписує накази Мiнекономiки;
20) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
12. Повноваження керiвника державної служби у Мiнекономiки здiйснює державний секретар Мiнекономiки.
Державний секретар Мiнекономiки є вищою посадовою особою з числа державних службовцiв Мiнекономiки. Державний секретар пiдзвiтний i пiдконтрольний Мiнiстру.
Державний секретар Мiнекономiки призначається на посаду Кабiнетом Мiнiстрiв України строком на п'ять рокiв з правом повторного призначення.
13. Державний секретар Мiнекономiки вiдповiдно до покладених на нього завдань:
1) органiзовує роботу апарату Мiнекономiки;
2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiнекономiки та подає їх на розгляд Мiнiстру;
3) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiнекономiки Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнекономiки та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;
4) готує та подає Мiнiстру для затвердження плани роботи Мiнекономiки, звiтує про їх виконання;
5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiнекономiки;
6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на Мiнекономiки завдань;
7) призначає на посаду та звiльняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiнекономiки, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
8) приймає на роботу та звiльняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiнекономiки, приймає рiшення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
9) погоджує у передбачених законом випадках призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй;
10) призначає на посаду та звiльняє з посади працiвникiв патронатної служби Мiнiстра за його поданням;
11) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiнекономiки;
12) представляє Мiнекономiки як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;
13) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов'язковi до виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiнекономiки доручення;
14) з питань, що належать до його повноважень, видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;
15) вносить подання щодо представлення в установленому порядку державних службовцiв та iнших працiвникiв апарату Мiнекономiки до вiдзначення державними нагородами України.
14. На час вiдсутностi державного секретаря Мiнекономiки чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнекономiки вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiнекономiки.
15. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки, обговорення найважливiших напрямiв його дiяльностi у Мiнекономiки може утворюватися колегiя.
Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу Мiнекономiки.
Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у Мiнекономiки можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.
Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.
16. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв апарату Мiнекономiки затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Структура апарату Мiнекономiки затверджується Мiнiстром.
Штатний розпис апарату, кошторис Мiнекономiки затверджуються державним секретарем Мiнекономiки за погодженням з Мiнфiном.
17. Мiнекономiки є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства.".
3. У текстi Положення про Державну службу України з питань геодезiї, картографiї та кадастру, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 сiчня 2015 р. N 15 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 7, ст. 164; 2019 р., N 74, ст. 2588; 2020 р., N 2, ст. 65), слова "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр аграрної полiтики та продовольства" у вiдповiдному вiдмiнку, а слово "Мiнекономiки" - словом "Мiнагрополiтики".
4. У текстi Положення про Державне агентство рибного господарства України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30 вересня 2015 р. N 895 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 90, ст. 3018; 2020 р., N 59, ст. 1853, N 79, ст. 2544):
слова "Мiнiстр захисту довкiлля та природних ресурсiв" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр аграрної полiтики та продовольства" у вiдповiдному вiдмiнку;
слово "Мiндовкiлля" в усiх вiдмiнках замiнити словом "Мiнагрополiтики".
5. У додатку до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 грудня 2015 р. N 1057 "Про визначення сфер дiяльностi, в яких центральнi органи виконавчої влади та Служба безпеки України здiйснюють функцiї технiчного регулювання" (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 102, ст. 3519; 2020 р., N 11, ст. 434, N 59, ст. 1859):
позицiю
"Мiнекономiки | промислова полiтика, метрологiя та метрологiчна дiяльнiсть (у тому числi загальна безпечнiсть нехарчової продукцiї; засоби вимiрювальної технiки; мiрнi ємностi; кiлькiсть фасованого товару в упаковках; електричне та електронне обладнання, його електромагнiтна сумiснiсть; машини; прилади, що працюють на газоподiбному паливi; обладнання та захиснi системи, призначенi для застосування в потенцiйно вибухонебезпечному середовищi; рухоме обладнання, що працює пiд тиском; продукцiя легкої промисловостi; iграшки; мийнi засоби); агропромислове виробництво (тваринництво, рослинництво, насiнництво, розсадництво, садiвництво, виноградарство, виноробство, хмелярство, харчова i переробна промисловiсть); виробництво та обiг органiчної продукцiї (сировини); технiчна полiтика у сферi машинобудування для агропромислового комплексу (у тому числi вимоги до маркування, етикетування, позначень, пакування продукцiї агропромислового виробництва, органiчної продукцiї (сировини), насiнництва та розсадництва, продукцiя сiльськогосподарського та лiсогосподарського машинобудування); промислова безпека та охорона працi, поводження з вибуховими матерiалами (у тому числi лiфти; обладнання, що працює пiд тиском; простi посудини високого тиску; засоби iндивiдуального захисту; канатнi дороги для перевезення пасажирiв; вибуховi матерiали промислового призначення)" |
замiнити такою позицiєю:
"Мiнекономiки | промислова полiтика, метрологiя та метрологiчна дiяльнiсть (у тому числi загальна безпечнiсть нехарчової продукцiї; засоби вимiрювальної технiки; мiрнi ємностi; кiлькiсть фасованого товару в упаковках; електричне та електронне обладнання, його електромагнiтна сумiснiсть; машини; прилади, що працюють на газоподiбному паливi; обладнання та захиснi системи, призначенi для застосування в потенцiйно вибухонебезпечному середовищi; рухоме обладнання, що працює пiд тиском; продукцiя легкої промисловостi; iграшки; мийнi засоби); харчова i переробна промисловiсть, виробництво та обiг органiчної продукцiї (сировини) (у тому числi вимоги до маркування, етикетування, позначень, пакування продукцiї харчової та переробної промисловостi, органiчної продукцiї (сировини); промислова безпека та охорона працi, поводження з вибуховими матерiалами (у тому числi лiфти; обладнання, що працює пiд тиском; простi посудини високого тиску; засоби iндивiдуального захисту; канатнi дороги для перевезення пасажирiв; вибуховi матерiали промислового призначення)"; |
позицiю
"Мiндовкiлля | охорона навколишнього природного середовища, використання природних ресурсiв, забезпечення екологiчної безпеки, рибне господарство та рибна промисловiсть, лiсове господарство, у тому числi вимоги до маркування, етикетування, позначень, пакування продукцiї рибного господарства та рибної промисловостi, лiсового господарства (крiм видiв продукцiї, якi включенi до сфер дiяльностi, в яких функцiї технiчного регулювання здiйснюються iншими центральними органами виконавчої влади, i стосовно яких встановленi характеристики щодо її екологiчної безпечностi)" |
замiнити такою позицiєю:
"Мiндовкiлля | охорона навколишнього природного середовища, використання природних ресурсiв, забезпечення екологiчної безпеки; лiсове господарство, утому числi вимоги до маркування, етикетування, позначень, пакування продукцiї лiсового господарства (крiм видiв продукцiї, якi включенi до сфер дiяльностi, в яких функцiї технiчного регулювання здiйснюються iншими центральними органами виконавчої влади, i стосовно яких встановленi характеристики щодо її екологiчної безпечностi)"; |
доповнити додаток такою позицiєю:
"Мiнагрополiтики | агропромислове виробництво (тваринництво, рослинництво, садiвництво, виноградарство, виноробство, хмелярство); рибне господарство та рибна промисловiсть (у тому числi вимоги до маркування, етикетування, позначень, пакування продукцiї агропромислового виробництва, насiнництва та розсадництва, продукцiї рибного господарства та рибної промисловостi); технiчна полiтика у сферi агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу". |
6. Абзац другий пункту 7 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 вересня 2019 р. N 829 "Деякi питання оптимiзацiї системи центральних органiв виконавчої влади" (Офiцiйний вiсник України, 2019 р., N 71, ст. 2508) виключити.
7. У Положеннi про Мiнiстерство захисту довкiлля та природних ресурсiв України, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 червня 2020 р. N 614 "Деякi питання Мiнiстерства захисту довкiлля та природних ресурсiв" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 59, ст. 1853):
1) абзац четвертий пункту 1 викласти в такiй редакцiї:
"формування та реалiзує в межах повноважень, передбачених законом, державну полiтику у сферi лiсового та мисливського господарства;";
2) пiдпункт 3 пункту 3 викласти в такiй редакцiї:
"3) забезпечення формування та в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiя державної полiтики у сферi лiсового та мисливського господарства;";
3) пiдпункти 153 - 155 пункту 4 виключити.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 124 |
ПЕРЕЛIК,
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, що втратили
чиннiсть
1. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 листопада 2015 р. N 1119 "Про затвердження Положення про Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України" (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 2, ст. 68).
2. Пункт 6 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22 липня 2016 р. N 482 (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 61, ст. 2078).
3. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22 вересня 2016 р. N 650 "Про внесення змiн до Положення про Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України" (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 77, ст. 2569).
4. Пункт 3 змiн, що вносяться до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 грудня 2016 р. N 1051 (Офiцiйний вiсник України, 2017 р., N 4, ст. 152).
5. Пункт 3 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 серпня 2017 р. N 639 "Про реалiзацiю пiлотного проекту щодо проведення монiторингу земельних вiдносин та внесення змiн до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України" (Офiцiйний вiсник України, 2017 р., N 70, ст. 2123).
6. Пункт 2 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 лютого 2010 р. N 159 i вiд 25 листопада 2015 р. N 1119, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 грудня 2018 р. N 1157 (Офiцiйний вiсник України, 2019 р., N 4, ст. 144).
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |