ЛУЦЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
ЯГОДИНСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 8 лютого 2007 року | N 104/62 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску
осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого
майна в пунктi пропуску "Ягодин"
Зареєстровано у Волинському обласному управлiннi юстицiї 23 лютого 2007 р. за N 9/904 |
У вiдповiдностi до постанов
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 року N 1203 "Про затвердження Положення
про пункти пропуску через державний кордон",
вiд 24 грудня 2003 року N 1989 "Питання
пропуску через державний кордон автомобiльних,
водних, залiзничних та повiтряних транспортних
засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються
ними" та з метою забезпечення належного
контролю за перемiщенням осiб, транспортних
засобiв, товарiв та iнших предметiв через
державний кордон України, недопущення порушення
державного кордону, незаконного перемiщення
транспортних засобiв i товарiв наказуємо:
1. Затвердити Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Ягодин" (далi - Технологiчна схема) та ввести в дiю через десять дiб пiсля її реєстрацiї у Волинському обласному управлiннi юстицiї.
2. Вважати таким, що втратив чиннiсть з моменту введення в дiю Технологiчної схеми, спiльний наказ начальника Луцького прикордонного загону та начальника Ягодинської митницi "Про затвердження Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в МАПП "Ягодин" та ВМК "Автопорт-Ягодин" вiд 30 квiтня 2004 року N 540/213.
3. Штабу Луцького прикордонного загону у встановлений термiн направити цей наказ та Технологiчну схему у Волинське обласне управлiння юстицiї для реєстрацiї.
4. Начальнику митного поста "Ягодин" Ягодинської митницi та начальнику вiддiлення прикордонного контролю "Ягодин-автостанцiя" Луцького прикордонного загону довести даний наказ до пiдпорядкованих працiвникiв i забезпечити його неухильне виконання.
5. Внесення змiн чи доповнень до затвердженої Технологiчної схеми здiйснювати пiсля їх погодження з контрольними службами у встановленому порядку.
6. Наказ довести до посадових осiб Луцького прикордонного загону, Ягодинської митницi та iнших контрольних служб в частинi, що їх стосується.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника начальника Луцького прикордонного загону Аветюка В. С. та т. в. о. першого заступника начальника Ягоданської митницi Троценка В. В.
Начальник Луцького прикордонного загону | В. А. Бондар |
Начальник Ягодинської митницi | В. М. Кучман |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Луцького прикордонного загону, Ягодинської митницi вiд 8 лютого 2007 р. N 104/62 |
|
Зареєстровано у Волинському обласному управлiннi юстицiї 23 лютого 2007 р. за N 9/904 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного
сполучення "Ягодин"
Категорiя | - мiжнародний | |
Вид сполучення | - автомобiльний | |
Характер транспортних перевезень | - вантажно-пасажирський | |
Режим функцiонування | - цiлодобовий |
1. Загальнi положення
1.1 Пропуск осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, що слiдують через державний кордон України (далi - ДКУ) здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон для мiжнародного автомобiльного сполучення "Ягодин" (далi - пункт пропуску), визначеному Угодою мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Республiки Польща про пункти пропуску через державний кордон вiд 18.05.92 року, вiдкритому розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2002 N 544-р.
Пункт пропуску облаштовується єдиними iнформацiйними стендами Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України, дорожньою розмiткою, знаками, якi вказують напрямок руху та роз'яснюють порядок проходження всiх видiв контролю.
Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна у пунктi пропуску "Ягодин" (далi - Технологiчна схема) визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення всiх видiв контролю, змiст та порядок контрольних операцiй та порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, спецiальних небезпечних вантажiв та спецiальних транспортних засобiв, дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб, транспортних засобiв, що належать дипломатичним представництвам, офiцiйних делегацiй, вiйськових команд та вантажiв, аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань, час, що вiдводиться для виконання контрольних операцiй контрольними пiдроздiлами залежно вiд категорiї транспортного засобу (вантажу), порядок встановлення та пiдтримання режиму, взаємодiї контрольних пiдроздiлiв, порядок допуску в пункт пропуску та в його режимну зону осiб, транспортних засобiв, порядок їх пересування.
Технологiчна схема орiєнтована на створення сприятливих умов для прискорення пасажиро-транспортного потоку, а також направлена на дотримання передбачених вимог чинного законодавства України службовими особами контрольних служб та громадянами, що прямують через ДКУ.
Вона розроблена на пiдставi:
Закону України "Про державний кордон України";
Закону України "Про Державну прикордонну службу України";
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 року N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон";
наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв"
наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 24.11.2003 року N 297/793 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон";
iнших нормативно-правових актiв.
Ця Технологiчна схема застосовується пiд час здiйснення прикордонного, митного та iнших видiв контролю у пунктi пропуску "Ягодин" (далi - пункт пропуску), вантажно-митному термiналi "Автопорт-Ягодин" (далi - ВМК) i забезпечує скорочення часу прикордонного, митного та iнших видiв контролю осiб, їх особистих речей та транспортних засобiв: автобусiв, вантажних i легкових автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв i напiвпричепiв (у тому числi пристосованих для проживання), зареєстрованих вiдповiдними реєстрацiйними органами iноземних держав або України (якщо вони пiдлягають такiй реєстрацiї), та тих, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень (далi - транспортнi засоби).
Усi контрольнi операцiї, що здiйснюються посадовими особами пiдроздiлiв прикордонного контролю та митних органiв у рамках цiєї Технологiчної схеми не повиннi впливати на якiсть i результативнiсть боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, протидiї незаконнiй мiграцiї, на ефективнiсть прикордонного та митного контролю.
При здiйсненнi всiх видiв контролю посадовi особи контрольних служб пункту пропуску "Ягодин" та ВМК "Автопорт-Ягодин" керуються:
Кримiнально-процесуальним кодексом України;
Кримiнальним кодексом України;
Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення;
Цивiльно-процесуальним кодексом України;
Законом України "Про Державну митну службу України";
Законом України "Про Державну прикордонну службу України";
Законом України "Про державний кордон України";
Законом України "Про автомобiльний транспорт";
Законом України "Про Митний тариф України";
Законом України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України";
Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України";
Законом України "Про обов'язкове страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi власникiв наземних транспортних засобiв",
Законом України "Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб";
Законом України "Про органiзацiйно-правовi основи боротьби з органiзованою злочиннiстю";
Законом України "Про ветеринарну медицину";
Законом України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiологiчного благополуччя населення";
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.03.95 N 198 "Про здiйснення екологiчного контролю в пунктах пропуску через ДКУ" ;
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Про питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними";
iншими постановами (розпорядженнями) Верховної Ради та Кабiнету Мiнiстрiв України;
наказами та розпорядженнями Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Пiвнiчного регiонального управлiння, Луцького прикордонного загону;
наказами та розпорядженнями Державної митної служби України, Захiдної регiональної та Ягодинської митниць;
Актами (Указами) Президента України;
Мiжнародними Угодами, мiжнародними Конвенцiями;
Угодами України "Про мiжнародне автомобiльне сполучення";
iншими законодавчими актами України.
1.2 Термiни, що вживаються в Технологiчнiй схемi, мають таке значення:
ввезення в Україну й вивезення з України - сукупнiсть дiй, пов'язаних iз перемiщенням товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України у вiдповiдному напрямку;
транзит через територiю України - перемiщення товарiв та iнших предметiв пiд митним контролем територiєю України мiж двома або в межах одного пункту пропуску через державний кордон без будь-якого використання таких товарiв i транспортних засобiв на митнiй територiї України;
зона митного контролю - мiсце, визначене митними органами в пунктах пропуску через митний кордон України або в iнших мiсцях митної територiї України, в межах якого митнi органи здiйснюють митнi процедури;
зона прикордонного контролю - певна територiя в пунктi пропуску через державний кордон, на якiй Державна прикордонна служба України здiйснює прикордонний контроль осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна. Ця зона включає територiю пункту пропуску, потрiбну для здiйснення прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна i запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України;
контрольнi органи i служби - пiдроздiли центральних органiв виконавчої влади, якi в пунктах пропуску через державний кордон контролюють додержання вимог чинного законодавства з питань прикордонного, митного контролю, контролю руху автомобiльного транспорту, екологiчного, ветеринарного, санiтарного, фiтосанiтарного, епiдемiологiчного, радiологiчного та iнших державних видiв контролю;
митне оформлення - виконання митним органом дiй (процедур), якi пов'язанi iз закрiпленням результатiв митного контролю товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, i мають юридичне значення для подальшого використання цих товарiв i транспортних засобiв;
пропуск через державний кордон України - дозвiл пiдроздiлу прикордонного контролю на перемiщення через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
пропуск товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України - дозвiл митного органу на перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України з урахуванням заявленої мети такого перемiщення пiсля проведених митних процедур;
пункт пропуску через державний кордон - дiлянка мiсцевостi або частина територiї прикордонної залiзничної, автомобiльної станцiї, морського, рiчкового порту, аеропорту (аеродрому) з комплексом будiвель, споруд та iнженерно-технiчних засобiв, де здiйснюються прикордонний, митний та iншi види контролю й пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
пiдприємство - будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здiйснює пiдприємницьку дiяльнiсть без створення юридичної особи;
паспортний документ - документ, що пiдтверджує громадянство громадянина України, iноземця, посвiдчує особу iноземця або особу без громадянства i виданий уповноваженими органами України, iноземної держави або статутними органiзацiями ООН, який дає право виїзду за кордон i визнаний Україною;
предмети - особистi речi, товари, транспортнi засоби та окремi номернi вузли до них, що перемiщуються через митний кордон України;
перевiзник - особа, зареєстрована як суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, яка в установленому законом порядку, з використанням належних їй або найманих нею транспортних засобiв перемiщує товари через митний кордон України або здiйснює перевезення товарiв, що перебувають пiд митним контролем, мiж митними органами на територiї України;
перемiщення через митний кордон України - сукупнiсть дiй, пов'язаних з ввезенням на митну територiю України, вивезенням iз цiєї територiї транспортних засобiв i товарiв будь-якими шляхами, засобами та видами транспорту;
режим зони митного контролю - порядок доступу й перебування в такiй зонi, включаючи службових осiб, якi безпосередньо забезпечують процес митного контролю й оформлення, та громадян, якi проходять митний контроль або уповноваженi пред'явити до такого контролю товари, транспортнi засоби та iншi предмети, а також порядок перемiщення товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв за межi зони митного контролю;
режимнi правила в зонах прикордонного контролю - порядок пропуску та перебування в зонi прикордонного контролю осiб i транспортних засобiв (у тому числi службових транспортних засобiв), якi здiйснюють контроль (забезпечують здiйснення контролю) пасажирiв i транспортних засобiв, вантажiв, товарiв та iншого майна, що перемiщуються через державний кордон України, порядок прибуття, вiдправлення iз зони прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, що прибувають в Україну i вибувають за кордон, а також iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України;
транспортнi засоби - будь-якi засоби авiацiйного, водного, залiзничного, автомобiльного транспорту, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України;
товари - будь-яке рухоме майно (у тому числi валютнi цiнностi, культурнi цiнностi), електрична, теплова та iншi види енергiї, а також транспортнi засоби, за винятком транспортних засобiв, що використовуються виключно для перевезення пасажирiв i товарiв перемiщувана через митний кордон України через митний кордон України;
товаротранспортнi документи - рiзновид товаросупровiдних документiв, за якими здiйснюється перемiщення товарiв та iнших предметiв i якi мiстять вiдомостi про цi товари та iншi предмети;
товаросупровiднi документи - документи, що прямують разом з товарами й мiстять данi про товари, що перемiщуються транспортним засобом;
спецiальнi вантажi - це вантажi особливої важливостi, цiлком секретнi вироби та їх компоненти, якi мають оборонне i державне значення; особливої важливостi, цiлком секретнi i секретнi речовини, матерiали, якi включають всi види ядерних матерiалiв i у випадку аварiї становлять пiдвищену небезпеку для населення та навколишнього середовища; цiнностi в особливо великих розмiрах; iншi вантажi, якi згiдно з договорами, угодами можуть пiдпадати пiд категорiю спецiальних вантажiв.
2. Мiсця або примiщення для проведення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, межi територiї пункту пропуску, зони прикордонного та митного контролю, мiсця стоянок транспортних засобiв
Контроль осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна здiйснюється у мiсцях та примiщеннях, якi входять у зони прикордонного та митного контролю.
2.1 Зона прикордонного контролю
В пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Ягодин" (071200) зона прикордонного контролю встановлена вiд лiнiї паспортного контролю (лiнiя кабiн паспортного контролю) до виїзного шлагбауму з пункту пропуску в напрямку сумiжної держави, а також у спецiальних службових примiщеннях пiдроздiлу прикордонного контролю, якi розташованi в зазначеному пунктi пропуску.
До зони прикордонного контролю пункту пропуску "Ягодин" не включається територiя магазину безмитної торгiвлi.
2.2 Зона митного контролю
В автомобiльних пунктах пропуску зона митного контролю встановлюється на смугах руху легкового та вантажного автотранспорту, в залах митного огляду та iнших примiщеннях митних органiв.
Режим в зонах митного контролю встановлюється з метою заборони доступу стороннiх осiб до мiсць здiйснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу.
Режимнi правила в зонах митного контролю є обов'язковими для виконання спiвробiтниками усiх державних контрольних органiв та осiб, що прямують через державний кордон.
2.3 Межi територiї пункту пропуску затверджуються наказом Ягодинської митницi за погодженням iз начальником Луцького прикордонного загону.
3. Види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй та порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна
3.1 Види контролю, який здiйснюється в пунктi пропуску:
а) прикордонний контроль:
Прикордонний контроль здiйснюється з метою визначення пiдстав перетинання ДКУ особами та транспортними засобами, товарами та iншими предметами вiдповiдно до чинного законодавства України та мiжнародних договорiв.
Завданням прикордонного контролю є надiйна охорона державного кордону, активна участь Державної прикордонної служби України в захистi економiчних iнтересiв держави, боротьба зi злочиннiстю, незаконним обiгом наркотикiв i зброї, протидiї незаконнiй мiграцiї.
б) митний контроль:
Митний контроль здiйснюється з метою забезпечення виконання державними установами, пiдприємствами та їх посадовими особами, а також громадянами порядку та правил перемiщення через митний кордон України транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, захисту економiчних iнтересiв держави.
Митному контролю пiдлягають усi товари i транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України.
Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи:
Перший етап - попереднi операцiї
Для здiйснення митного контролю перевiзник або експедитор чи уповноважена особа подають посадовiй особi митного органу для реєстрацiї необхiднi документи. На зареєстрованих документах проставляється вiдбиток штампа "пiд митним контролем". Пiсля цього здiйснюється перевiрка комплектностi поданих документiв, цiлiсностi накладеного митного забезпечення, а також загальний огляд автомобiльних транспортних засобiв i товарiв.
Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю
У разi коли транспортнi засоби i товари пiдлягають вiдповiдно до законодавства iншим необхiдним видам контролю, посадова особа митного органу подає перевiзниковi або експедитору чи уповноваженiй особi необхiднi документи для здiйснення цих видiв контролю.
Пiсля здiйснення необхiдних видiв контролю посадовi особи контролюючих органiв проставляють на товаротранспортних (товаросупровiдних) документах вiдмiтки про результати контролю, що є пiдставою для подальшого здiйснення митного контролю.
Третiй етап - закiнчення митного контролю
Митний контроль та митне оформлення транспортних засобiв i товарiв закiнчується пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю щодо цього автомобiльного транспортного засобу i товарiв.
Посадова особа митного органу приймає у разi потреби на пiдставi результатiв попередньої перевiрки поданих для реєстрацiї документiв рiшення про проведення митного огляду автомобiльних транспортних засобiв i товарiв, що перебувають пiд митним контролем. Про результати огляду складається акт за формою, встановленою Держмитслужбою.
Пiсля здiйснення iнших видiв контролю митний орган згiдно iз законодавством справляє податки i збори (обов'язковi платежi), що пiдлягають сплатi в пунктах пропуску через державний кордон.
У разi коли пiсля закiнчення митного контролю та митного оформлення є пiдстави вважати, що автомобiльнi транспортнi засоби i товари перемiщуються через митний кордон з порушенням норм Митного кодексу України та iнших законодавчих актiв з питань митної справи, керiвник митного органу або його заступник може прийняти рiшення про переогляд автомобiльного транспортного засобу i товару.
За згодою перевiзника або експедитора чи уповноваженої особи митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв може здiйснювати в зонах митного контролю ВМК. Перемiщення транспортних засобiв по режимнiй смузi руху iз зони митного контролю пункту пропуску в зону митного контролю ВМК "Автопорт-Ягодин" або у зворотному напрямку здiйснюється пiд контролем митного органу з повiдомленням про це органу охорони державного кордону.
У передбачених випадках у справах митницi залишаються оригiнали документiв, що були пiдставою для перемiщення товарiв та iнше.
Пiд час в'їзду транспортних засобiв на територiю ВМК "Автопорт-Ягодин" вони розмiщуються працiвниками охоронно-диспетчерської служби ВМК вiдповiдно до вiдмiток в контрольному талонi в зонi митного контролю для тимчасово не пропущених транспортних засобiв або в зонi митного контролю для митного оформлення, а водiй (експедитор) направляється до iнспектора-диспетчера ВМК.
Митний контроль i митне оформлення вантажiв, що перемiщуються в Україну в режимi "iмпорт" здiйснюється у вiдповiдностi до вимог наказу ДМСУ вiд 08.12.98 N 771 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення", наказу Держмитслужби України вiд 28.02.2003 N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територiю України окремих видiв товарiв".
Митний контроль i митне оформлення вантажiв, що перемiщуються в Україну в режимi "транзит" здiйснюється вiдповiдно до вимог наказу ДМСУ вiд 03.08.2004 N 564 "Про затвердження Порядку здiйснення контролю за доставкою в митницi призначення транзитних товарiв, що перемiщуються через територiю України на умовах Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки мiжнародного дорожнього перевезення".
в) контроль за здiйсненням мiжнародних перевезень пасажирiв i товарiв автомобiльним транспортом (контроль руху автотранспортних засобiв):
Контроль за здiйсненням мiжнародних перевезень пасажирiв i товарiв автомобiльним транспортом здiйснює служба мiжнародних автомобiльних перевезень (СМАП) з метою забезпечення ритмiчного, безаварiйного та безпечного для життя пасажирiв i населення перевезення через територiю України осiб, товарiв та iнших предметiв, що слiдують через державний кордон України.
Функцiями контролю СМАП за здiйсненням мiжнародних перевезень пасажирiв i товарiв автомобiльним транспортом є:
контроль за виконання перевiзниками вимог мiжнародних договорiв України з питань мiжнародних автомобiльних перевезень;
контроль технiчного, санiтарного екологiчного стану автомобiльних транспортних засобiв, що впливає на безпеку руху, екологiю та санiтарнi норми;
перевiрка вагових та габаритних параметрiв автомобiльних транспортних засобiв;
контроль та оформлення дозвiльних документiв на мiжнароднi перевезення пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом;
облiк автомобiльних транспортних засобiв, якi здiйснюють мiжнароднi перевезення вантажiв та пасажирiв;
перевiрка транспортно-експедицiйної документацiї та лiцензiй на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв та вантажiв автомобiльним транспортом.
Контролю СМАП пiдлягають всi без винятку (в тому числi, що проходять по смузi спрощеного контролю) автотранспортнi засоби, якi здiйснюють мiжнароднi перевезення пасажиромiсткiстю вiд 9 пасажирських мiсць (включаючи мiсце водiя) та вантажопiдйомнiстю бiльше 6 тон. Нарахування частки єдиного збору здiйснюється у вiдповiдностi з вимогами чинного законодавства. Посадова особа вiддiлення СМАП, крiм документального контролю автотранспортного засобу (далi - АТЗ), здiйснює його безпосереднiй контроль у спецiально визначеному мiсцi в пунктi пропуску, а саме:
перевiрку заявленої кiлькостi пасажирiв у вiдповiдностi з наданими документами;
екiпiровку автомобiля у вiдповiдностi з вимогами мiжнародних договорiв про автомобiльнi перевезення;
контроль показання спiдометра i тахографа та режимiв роботи i вiдпочинку екiпажiв АТЗ;
замiр габаритних та вагових параметрiв АТЗ.
При позитивних висновках контролю посадова особа СМАП робить вiдмiтку в картцi контролю АТЗ або у номерному контрольно-облiковому талонi.
Посадовi особи СМАП, якi не дозволяють пропуск АТЗ, iнформують про це старшого змiни прикордонних нарядiв.
У разi затримання автобусу українського або iноземного перевiзника на термiн бiльше доби, СМАП вживає заходiв для надання iншого автобусу для перевезення пасажирiв до найближчого населеного пункту, де функцiонують iншi види транспорту.
Розрахунки на транспортнi послуги i витрати за нанесення пасажирами збиткiв внаслiдок затримання автобусу з вини перевiзника здiйснює перевiзник, автобус якого затримано.
г) фiтосанiтарний контроль:
Здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення або самостiйного проникнення iз-за кордону карантинних об'єктiв;
д) ветеринарний контроль:
Здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення з iнших країн iнфекцiйних хвороб тварин, а також перевiрки ветеринарного стану при експортi-iмпортi тварин, сировини, продуктiв тваринного походження, кормiв;
е) санiтарно-епiдемiологiчний контроль:
Пропуск через державний кордон України пасажирiв, екiпажiв, бригад тощо серед яких є особи з симптомами iнфекцiйних хвороб, дозволяється пiсля проведення медичного огляду цих осiб;
є) екологiчний контроль:
Здiйснюється з метою забезпечення екологiчної безпеки при ввезеннi, вивезеннi чи транзитi через митну територiю України матерiалiв, сировини та iншого майна.
3.2 Послiдовнiсть проведення видiв контролю
а) в'їзд в Україну:
Санiтарно-епiдемiологiчний контроль (у разi необхiдностi);
Прикордонний контроль;
Митний контроль;
Ветеринарний, фiтосанiтарний, екологiчний та iншi види контролю (у разi необхiдностi).
б) виїзд з України:
Санiтарно-епiдемiологiчний контроль (у разi необхiдностi);
Митний контроль;
Ветеринарний, фiтосанiтарний, екологiчний та iншi види контролю (у разi необхiдностi);
Прикордонний контроль.
Представники санiтарно-епiдемiологiчного контролю, ветеринарного контролю, фiтосанiтарного контролю, екологiчного контролю та iнших видiв контролю перебувають у спецiально видiленому мiсцi пункту пропуску з розташуванням їх службових примiщень у безпосереднiй близькостi одне вiд одного. У разi потреби здiйснення вiдповiдних видiв контролю посадовi особи митницi викликають представникiв контрольних служб безпосередньо на смугу руху в зонi митного контролю.
3.3 Вибiр смуг руху здiйснюється особою (водiєм чи пасажиром), виходячи з вимог законодавства щодо декларування та оподаткування транспортних засобiв, товарiв, валютних цiнностей. Смуга руху може бути визначена для конкретного транспортного засобу або особи посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю або митного органу з урахуванням аналiзу та оцiнки ризикiв.
3.4 Порядок проведення прикордонно-митного контролю легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв, автобусiв на смугах спрощеного контролю
Смуги спрощеного контролю призначенi для автобусiв, легкових i вантажних автомобiлiв, iнших транспортних засобiв, зареєстрованих вiдповiдними реєстрацiйними органами iноземних держав або України (якщо вони пiдлягають такiй реєстрацiї), крiм тих, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень.
В ходi контролю усi види прикордонних нарядiв та посадовi особи чергової змiни митницi здiйснюють первинний аналiз та оцiнку ризикiв.
3.4.1 В'їзд в Україну
Дозвiл на в'їзд транспортних засобiв на територiю пункту пропуску надає прикордонний наряд "вартовий бiля шлагбауму" (кордон) (далi - "ВШ" (кордон)). Прикордонним нарядом видається картка контролю автотранспорту на всi види транспортних засобiв. В картцi контролю автотранспорту посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю, митницi, СМАПу та iнших контрольних служб, зазначених в ст. 27 Митного кодексу України, проставляють вiдмiтки про проходження вiдповiдних державних видiв контролю. При наявностi в автомобiлi iноземних громадян або осiб без громадянства, п/н "ВШ" (кордон) видає iноземним громадянам та особам без громадянства iммiграцiйнi картки, у разi потреби надають роз'яснення про порядок її заповнення.
При наявностi достатнiх сил та засобiв пiдроздiлу прикордонного контролю, паспортний контроль здiйснюється складом прикордонного наряду "перевiрка документiв" (далi - "ПД") на смузi руху в зонi митного контролю без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу, при цьому старший наряду здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв за паспортними документами, вивчає документи на право перетинання державного кордону України i передає їх молодшому прикордонного наряду для здiйснення реєстрацiї транспортного засобу та осiб у вiдповiдних базах даних програмне - технiчного комплексу автоматизацiї прикордонного контролю (далi - ПТК АПК) у кабiнi паспортного контролю. Також, прикордонний наряд "перевiрка документiв" здiйснює контроль за наявнiстю та дiйснiстю страхових полiсiв у водiїв - громадян України, iноземцiв та осiб без громадянства. В разi вiдсутностi страхових полiсiв у даної категорiї, прикордонний наряд "перевiрка документiв" рекомендує придбати страховий полiс.
Пiд час паспортного контролю молодшим прикордонного наряду здiйснюється контроль за iноземцями, яким заборонено в'їзд в Україну i контроль осiб, вiдносно яких виконуються доручення правоохоронних органiв.
За умови вiдсутностi достатнiх сил та засобiв пiдроздiлу прикордонного контролю, згiдно часткового рiшення командира пiдроздiлу або особи, яка його замiщає, паспортний контроль водiїв та пасажирiв транспортних засобiв здiйснюється прикордонними нарядами "перевiрка документiв" безпосередньо у кабiнах паспортного контролю iз зупинкою транспортних засобiв на лiнiї паспортного контролю.
По закiнченнi перевiрки документiв та реєстрацiї осiб i транспортних засобiв старший прикордонного наряду "ПД" проставляє вiдповiднi вiдмiтки в паспортному документi та картцi контролю автотранспорту. Iноземцям, якi перетинають державний кордон, вiдмiтка про реєстрацiю проставляється в паспортнi документи та в частинi "прибуття", "вибуття" iммiграцiйної картки iноземця. Частина "прибуття" iммiграцiйної картки залишається у iнспектора прикордонного контролю.
У випадку ввезення громадянином-нерезидентом транспортного засобу особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортному документi громадянина поряд з датоштампом проставляється вiдмiтка "ТЗ", яка засвiдчує дату ввезення транспортного засобу. В паспорт та iммiграцiйну картку iноземця в частинi "прибуття", пiсля поля 12 i в частинi "вибуття" пiсля поля 7 "Пiдпис пред'явника", записується марка автомобiля, державний номер та номер кузова.
У разi необхiдностi у випадках, визначених нормативно-правовими актами чинного митного законодавства, посадова особа митницi оформляє письмове зобов'язання з використанням митної декларацiї.
Пiд час прикордонно-митного контролю посадова особа митницi спiльно з прикордонним нарядом здiйснюють зовнiшнiй огляд транспортного засобу. За рiшенням старшого прикордонного наряду або посадової особи митної служби, виходячи з аналiзу оцiнки ризикiв, транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений на майданчик поглибленого огляду або в бокс поглибленого огляду. Огляд здiйснюється спiльною спецiальною оглядовою групою пiсля заповнення всiма особами, що слiдують в транспортному засобi митної декларацiї, яку надає посадова особа митницi, в присутностi особи, що перемiщує товари i транспортнi засоби через митний кордон України.
Аналiз та оцiнку ризикiв здiйснює старший змiни прикордонних нарядiв, старший змiни митницi та кожен вiйськовослужбовець зi складу змiни прикордонних нарядiв та посадових осiб чергової змiни митницi на пiдставi вивчення паспортних та iнших документiв осiб, транспортних документiв, а також виходячи з маршруту на напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, до яких можуть належати вiк, стать, манери та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; вiдповiднiсть товару, його ваги заявлених у документах та поданих до митного контролю, країни походження та країни отримання вантажу; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби та Державної митної служби, тощо.
Результати проведення огляду спiльною спецiальною оглядовою групою вiдображаються в актi огляду легкового транспортного засобу (причепа, автобуса). Акт огляду складається у трьох примiрниках (перший примiрник видається власнику товару (транспортного засобу), другий та третiй примiрники залишаються в справах органiв охорони державного кордону та митних органiв), засвiдчується пiдписом всiх членiв групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.
Прикордонний та митний контроль осiб та їх речей, якi прямують на рейсових автобусах, на автобусах з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями, здiйснюються без виходу пасажирiв з автобуса. В разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, перемiщення в автобусi предметiв з ознаками контрабанди або порушенням митних правил, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, особа або автобус виводяться iз загального потоку руху та пiдлягають огляду спiльною спецiальною оглядовою групою.
У випадку заявлення громадянами товарiв чи iнших предметiв, що пiдлягають контролю iншим (крiм прикордонного та митного) державним видам контролю, вiдповiдальною особою митницi на смугу спрощеного прикордонного та митного контролю викликаються вiдповiднi працiвники сумiжних служб, транспортний засiб виводиться з смуги спрощеного контролю. У випадку виявлення товарiв, предметiв, валюти, цiнностей, що перемiщуються з порушенням митних правил посадовою особою митницi складається протокол про порушення митних правил.
Пiсля позитивних висновкiв визначених видiв контролю транспортний засiб прямує на виїзд з пункту пропуску. Прикордонний наряд "ВШ" (тил) веде спостереження за транспортом, що вибуває, та вилучає картку контролю автотранспорту пiсля перевiрки штампiв та вiдмiток посадових осiб митницi i працiвникiв ДПСУ, а також iнших вiдмiток при необхiдностi. При цьому вiдмiтка (особиста номерна печатка) посадової особи митницi свiдчить про закiнчення усiх необхiдних видiв контролю.
У випадку вiдсутностi вiдмiтки ДПСУ, митницi, розбiжностi у будь-яких даних в картцi контролю прикордонний наряд "ВШ (тил) негайно застосовує пристрiй примусової зупинки, доповiдає СЗПН, вживає заходiв по недопущенню несанкцiонованого виїзду транспорту чи людей з пункту пропуску, у разi необхiдностi повертає транспортний засiб в зону митного контролю.
Знищення контрольних карток проводиться встановленим порядком пiсля завершення термiну зберiгання, визначеного керiвними документами.
3.4.2 Виїзд з України
Здiйснення всiх видiв контролю та пропуск через державний кордон осiб i транспортних засобiв на виїзд з України здiйснюється в порядку, визначеному пунктом 3.4.1 даної Технологiчної схеми.
При виявленнi iноземного громадянина або особи без громадянства - нерезидента, який не вивозить тимчасово ввезений на територiю України транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, старший змiни прикордонних нарядiв у вiдповiдностi до статтi 26 Митного кодексу України повiдомляє начальника сектору митного оформлення (старшого змiни митницi) для прийняття правового рiшення.
3.5 Порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв на смугах загального руху
Смуги загального руху призначенi для транспортних засобiв, що перемiщують товари та транспортнi засоби, якi пiдлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню; предмети, на перемiщення яких через митний кордон встановлено заборони чи обмеження; валютнi цiнностi, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню.
3.5.1 В'їзд в Україну
Дозвiл на в'їзд транспортних засобiв на територiю пункту пропуску надає прикордонний наряд "ВШ" (кордон). Прикордонним нарядом "ВШ" (кордон) видається картка контролю автотранспорту на всi види транспортних засобiв. В картцi контролю автотранспорту посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю, митницi, СМАПу та iнших контрольних служб (передбачених ст. 27 Митного кодексу України) проставляють вiдмiтки про проходження вiдповiдних видiв державного контролю. При наявностi в автомобiлi iноземних громадян або осiб без громадянства, прикордонний наряд "ВШ" (кордон) видає iноземним громадянам та особам без громадянства iммiграцiйнi картки, у разi потреби надають роз'яснення про порядок її заповнення.
Паспортний контроль водiїв та пасажирiв транспортних засобiв здiйснюється прикордонними нарядами "перевiрка документiв" безпосередньо у кабiнах паспортного контролю iз зупинкою транспортних засобiв перед лiнiєю "СТОП" зони прикордонного контролю (лiнiєю паспортного контролю).
По закiнченнi перевiрки документiв та реєстрацiї осiб i транспортних засобiв прикордонний наряд "ПД" проставляє вiдповiднi вiдмiтки в паспортному документi та картцi контролю автотранспорту. Iноземцям, якi перетинають державний кордон, вiдмiтка про реєстрацiю проставляється в паспортнi документи та в частинi "прибуття", "вибуття" iммiграцiйної картки iноземця. Частина "прибуття" iммiграцiйної картки залишається у iнспектора прикордонного контролю. У випадку ввезення громадянином-нерезидентом транспортного засобу особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортному документi громадянина поряд з датоштампом проставляється вiдмiтка "ТЗ", яка засвiдчує дату ввезення транспортного засобу. В паспорт та iммiграцiйну картку iноземця в частинi "прибуття", пiсля поля 12 i в частинi "вибуття" пiсля поля 7 "Пiдпис пред'явника", записується марка автомобiля, державний номер та номер кузова.
Пiсля проведення паспортного контролю транспортний засiб направляється в зону митного контролю для проведення обов'язкового декларування та спiльного огляду. На основi аналiзу та оцiнки ризикiв транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений на майданчик (бокс) для поглибленого огляду. Огляд проводиться спiльною спецiальною оглядовою групою пiсля заповнення всiма особами, що слiдують в транспортному засобi митної декларацiї, яку надає посадова особа митницi, в присутностi особи, що перемiщує товари i транспортнi засоби через митний кордон України.
Результати проведення огляду спiльною спецiальною оглядовою групою вiдображаються в актi огляду легкового транспортного засобу (причепа, автобуса). Акт огляду складається у трьох примiрниках (перший примiрник видається власнику товару (транспортного засобу), другий та третiй примiрники залишаються в справах органiв охорони державного кордону ти митних органiв), засвiдчується пiдписом всiх членiв групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.
При необхiдностi проведення iнших видiв контролю посадовою особою митницi залучаються представники вiдповiдних контрольних служб.
У разi необхiдностi у випадках, визначених нормативно-правовими актами та наказами, посадова особа митницi оформляє письмове зобов'язання з використанням митної декларацiї.
Пiсля проведення необхiдних видiв контролю посадова особа митницi завершує оформлення транспортного засобу, проставляє особисту номерну печатку у картцi контролю та направляє транспортний засiб на виїзд з пункту пропуску.
Переогляд в зонi митного контролю здiйснюється з дозволу начальника або заступника начальника Ягодинської митницi, якщо є пiдстави вважати, що зазначенi товари i транспортнi засоби перемiщуються через митний кордон України з порушенням норм Митного кодексу України та iнших законiв України з питань митної справи.
Пiсля позитивних висновкiв визначених видiв контролю транспортний засiб прямує на виїзд з пункту пропуску. Прикордонний наряд "ВШ" (тил) веде спостереження за транспортом, що вибуває, та вилучає картку контролю автотранспорту пiсля перевiрки штампiв та вiдмiток ДМСУ та ДПСУ. При цьому вiдмiтка (особиста номерна печатка) працiвника митницi свiдчить про закiнчення усiх необхiдних видiв контролю. У випадку вiдсутностi вiдмiтки ДПСУ, митницi, розбiжностi у будь-яких даних в картцi контролю прикордонний наряд "ВШ" (тил) негайно застосовує пристрiй примусової зупинки, доповiдає СЗПН, вживає заходiв по недопущенню несанкцiонованого виїзду транспорту чи людей з пункту пропуску, у разi необхiдностi повертає транспортний засiб в зону митного контролю.
3.5.2 Виїзд з України
Здiйснення всiх видiв контролю на смугах загального руху та пропуск через державний кордон осiб i транспортних засобiв на виїзд з України здiйснюється у послiдовностi та в порядку, визначеними пунктами 3.2 (б) та 3.5.1 даної Технологiчної схеми.
При виявленнi iноземного громадянина або особи без громадянства - нерезидента, який не вивозить тимчасово ввезений на територiю України транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, старший змiни прикордонних нарядiв (у вiдповiдностi до статтi 26 Митного кодексу України) повiдомляє старшого змiни митницi для прийняття правового рiшення.
3.6 Оформлення вантажного автотранспорту
3.6.1 В'їзд в Україну
При прибуттi в пункт пропуску вантажного автотранспорту прикордонний наряд "ВШ" (кордон) проводить опитування водiя з метою визначення порядку оформлення автотранспорту та товару. Виходячи iз цього, видає номернi контрольно-облiковi талони водiям транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень, або картку контролю водiям вантажних транспортних засобiв, якi оформляються на приватну особу в пунктi пропуску.
Вантажний автотранспорт спрямовується на в'їздний вантажний напрямок руху або на смуги загального руху пасажирського транспорту.
Вантажний автотранспорт, що спрямований на смуги загального руху пасажирського транспорту, оформляється в порядку, визначеному пунктом 3.5.1 даної Технологiчної схеми.
Пiсля зупинки автотранспорту на лiнiї "СТОП" в'їздної сторони вантажної смуги руху прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" (далi - "ОТЗ") здiйснюється попереднiй огляд автотранспорту з використанням службових собак. При цьому, посадовi особи прикордонної служби пропонують водiю знаходитись в мiсцi, яке б не заважало роботi службової собаки.
Пiсля попереднього огляду прикордонний наряд "ОТЗ" направляє водiя та пасажирiв для проходження паспортного контролю. Паспортний контроль здiйснюється в кабiнi паспортного контролю на вантажному напрямку прикордонним нарядом "ПД".
Водiй (експедитор) подає для перевiрки наступнi документи:
документи, що посвiдчують особу;
техпаспорт на транспортний засiб i посвiдчення водiя;
товаросупровiднi документи.
Прикордонний наряд "ПД" здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi: особи водiя та пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу, i передає товаросупровiднi документи (далi - ТСД) на товар посадовiй особi-диспетчеру сектору митного оформлення N 1-4 вiддiлу митного оформлення N 2 м/п "Ягодин" (далi - СМО), який виконує свої посадовi обов'язки в пунктi пропуску.
За режим, розстановку i перемiщення транспортних засобiв до початку зони митного контролю вiдповiдає прикордонний наряд "ОТЗ", який згiдно з розподiлом обов'язкiв працює на цiй дiлянцi.
Пiсля проведення паспортного контролю прикордонним нарядом спiльно iз представником митницi проводиться вивчення товаросупровiдних документiв. При вивченнi документiв, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, визначається вид огляду. Про визначений порядок огляду транспортного засобу, крiм вiзуального, повiдомляються старшi змiн прикордонних нарядiв та митницi, якi в свою чергу, приймають остаточне рiшення щодо виду огляду.
Пропуск транспортних засобiв у зону митного контролю МАПП "Ягодин" та їх розмiщення по смугах руху покладається на iнспектора СМО, вiдповiдального за дотримання режиму зони митного контролю (лiнiя зони митного контролю-iмпорт) на дiлянцi в'їзду вантажних автомобiлiв у МАПП "Ягодин", функцiональнi обов'язки якого затвердженi вiдповiдним наказом по митницi.
Зовнiшнiй огляд та огляд кабiни водiя здiйснюється у зонi митного контролю прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з посадовою особою СМО та в присутностi водiя (перевiзника, власника вантажу або уповноваженої ними особи).
Митний контроль починається з усного опитування водiя та пасажирiв, що з ним слiдують, згiдно вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв". Пiсля завершення усного опитування, при наявностi заповненої громадянином у одному примiрнику, згiдно п. 2.6 наказу Держмитслужби України вiд 22.11.2001 N 763 "Про затвердження Порядку декларування валютних цiнностей, цiнностей, предметiв, що перемiщуються через митний кордон України громадянами, та оформлення митної декларацiї та про внесення змiн до наказу Держмитслужби України вiд 08.10.99 N 645", митної декларацiї, посадова особа СМО завiряє її вiдтиском особистої номерної печатки (далi - ОНП) i залишає в себе до повного завершення митного огляду. За бажанням власника або на вимогу посадової особи митницi декларацiя оформляється в обов'язковому порядку.
У разi виявлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв огляд речей громадян здiйснюється ССОГ тiльки пiсля подання громадянином митної декларацiї.
Пiсля зовнiшнього огляду транспортний засiб направляється на електронну вагу служби мiжнародних автомобiльних перевезень (далi - СМАП).
По завершенню митного контролю транспортного засобу без вантажу iнспектор СМО, який вiдповiдає за дотримання режиму в зонi митного контролю на дiлянцi в'їзду вантажних автомобiлiв у пунктi пропуску "Ягодин", проставляє вiдтиск ОНП у вiдповiднiй графi контрольного талону та направляє транспортний засiб на виїзд з територiї пункту пропуску.
Зважування автотранспортних засобiв при в'їздi на територiю України проводиться iнспектором вiддiлення СМАП, виходячи з вимог чинного законодавства щодо граничних вагових нормативiв та вагових параметрiв автотранспортного засобу i вантажу.
Iнспектор СМАП проставляє на контрольному талонi штамп:
"Ваговий контроль проведено" Загальна маса ________________ тон Навантаження на ______ осi ____тон |
Автомобiль пiсля зважування, без залучення супроводу, по спецiальному коридору, обладнаному вiдеокамерами спостереження, направляється на територiю ВМК у вiдповiдну зону митного контролю.
У випадку спрацювання службової собаки, виявлення в ходi огляду ознак, якi вказують на можливе знаходження порушникiв кордону або при надходженнi оперативної iнформацiї, а також в результатi аналiзу та оцiнки ризикiв старший змiни прикордонних нарядiв (далi - СЗПН) приймає рiшення на поглиблений огляд транспортних засобiв. В цьому випадку прикордонний наряд зазначає вид огляду в контрольному талонi, який видається на вантажний транспортний засiб. СЗПН iнформує про це прикордонний наряд "спецiальна оглядова група" або "спiльна спецiальна оглядова група", який несе службу у ВМК, на здiйснення поглибленого огляду.
Поглиблений огляд здiйснюється комiсiйне в боксi поглибленого огляду ВМК. За результатами огляду, складається акт огляду транспортного засобу в трьох примiрниках та пiдписується всiма особами, якi приймали участь в оглядi та водiєм (перевiзником, власником вантажу, або уповноваженою особою). Один примiрник залишається в митницi, другий у прикордонного наряду, третiй у водiя транспортного засобу.
Пiсля спiльного огляду транспортний засiб подається на мiсце, визначене посадовою особою СМО для подальшого оформлення.
Пiсля позитивних висновкiв всiх необхiдних видiв контролю транспортний засiб прямує на виїзд iз ВМК. Прикордонний наряд "вартовий бiля шлагбауму" (у ВМК) веде спостереження за транспортом, що вибуває, та вилучає номерний контрольно-облiковий талон пiсля перевiрки штампiв та вiдмiток посадових осiб митницi та ДПСУ. При цьому вiдмiтка (особиста номерна печатка) працiвника митницi свiдчить про завершення усiх необхiдних видiв контролю.
3.6.2 Виїзд з України
По прибуттю вантажного автотранспорту на виїзд iз України, прикордонний наряд "ВШ" (тил) проводить опитування водiя з метою визначення порядку оформлення автотранспорту та вантажу. Виходячи iз цього, видає номернi контрольно-облiковi талони водiям транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень, або картку контролю водiям вантажних транспортних засобiв, якi оформляються на приватну особу в пунктi пропуску.
Вантажний автотранспорт, що здiйснює перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовується для таких перевезень, спрямовується на майданчик попереднього огляду вантажного транспорту, iнший на смуги загального руху пасажирського транспорту.
Вантажний автотранспорт, що спрямований на смуги загального руху пасажирського транспорту, оформляється у послiдовностi та в порядку, визначеними пунктом 3.5.2 даної Технологiчної схеми.
Пiсля зупинки автотранспорту на майданчику попереднього огляду прикордонним нарядом здiйснюється попереднiй огляд автотранспорту з використанням службових собак. При цьому, посадовi особи прикордонної служби пропонують водiю знаходитись в мiсцi, яке б не заважало роботi службової собаки.
Пiсля попереднього огляду прикордонний наряд "ОТЗ" спiльно з посадовою особою митницi направляє водiя та пасажирiв для проходження необхiдних видiв контролю у примiщеннi пункту пропуску за принципом "єдиного офiсу" у послiдовностi, визначенiй пунктом 3.2 (б) даної Технологiчної схеми.
Прикордонним нарядом спiльно iз представником митницi проводиться вивчення товаросупровiдних документiв. При вивченнi документiв, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, спiльною оглядовою групою визначається вид огляду. Про визначений порядок огляду транспортного засобу, крiм вiзуального, повiдомляються старшi змiн прикордонних нарядiв та митницi, якi в свою чергу приймають остаточне рiшення щодо виду огляду.
Зовнiшнiй огляд та огляд кабiни водiя здiйснюється у зонi митного контролю прикордонним нарядом "ОТЗ55 спiльно з посадовою особою митницi та в присутностi водiя (перевiзника, власника вантажу або уповноваженої ними особи).
Пiсля завершення огляду транспортний засiб направляється до лiнiї паспортного контролю для проходження остаточного митного оформлення та паспортного контролю.
Паспортний контроль проводиться у кабiнi паспортного контролю у порядку, визначеному роздiлом 12 Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 05.10.2004 року N 711 ДСК, пiсля завершення усiх необхiдних видiв контролю, про що свiдчить вiдмiтка (вiдтиск ОНП) посадової особи митницi у номерному контрольно-облiковому талонi.
При виїздi транспортного засобу з територiї пункту пропуску прикордонний наряд "ВШ" (кордон) вiдбирає у водiя картку контролю транспортного засобу або номерний контрольно-облiковий талон, в якому перевiряє наявнiсть вiдмiток про проходження всiх необхiдних видiв контролю, звiряє кiлькiсть осiб в транспортному засобi з кiлькiстю осiб, вказаних в картцi контролю (номерному контрольно-облiковому талонi).
4. Час, що вiдводиться для виконання контрольних операцiй, та особливостi проведення митного контролю транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України
4.1 З метою забезпечення належної якостi митного контролю та для виконання етапiв цiєї Технологiчної схеми начальник СМО перед початком чергування проводить розподiл посадових осiб сектора по робочим мiсцях. Посадовi особи сектору доповiдають начальнику сектору про готовнiсть робочого мiсця до виконання покладених функцiй. Начальник СМО несе вiдповiдальнiсть за органiзацiю взаємодiї посадових осiб пiдроздiлу митницi при виконаннi кожного з етапiв митного контролю.
4.2 Тривалiсть здiйснення митного контролю визначається з урахуванням видiв транспортного сполучення, категорiй поїздок, характеру транспортних перевезень, а також товарiв, що перемiщуються через державний кордон України. Згiдно положень наказу Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 28.11.2005 N 1167/886/824/643/655/424/858/900 "Про затвердження Часових нормативiв контрольних операцiй посадовими особами, якi здiйснюють контроль осiб, товарiв i транспортних засобiв у пунктах пропуску через державний кордон України" начальниками Луцького прикордонного загону та Ягодинської митницi, за погодженням з посадовими особами iнших контрольних служб, що виконують свої обов'язки в пунктах пропуску через державний кордон України, може встановлюватися iнша тривалiсть виконання контрольних операцiй посадовими особами, якi здiйснюють контроль осiб, товарiв i транспортних засобiв, яка не перевищує максимального часу, визначеного цими Часовими нормативами.
Часовi нормативи можуть не дотримуватися в разi наявностi достатнiх пiдстав уважати, що особи, товари й транспортнi засоби перемiщуються через державний кордон України з порушенням норм законодавства України про державний кордон України, митних правил, iнших норм законодавства або загрожують безпецi руху, а також у разi затримання цих осiб, товарiв i транспортних засобiв унаслiдок виявлених порушень чинного законодавства.
Початком контролю вважається подання документiв особою (водiєм, пасажиром, перевiзником) на право перетинання державного кордону та на право перемiщення через митний кордон України товарiв, транспортних засобiв, майна (тощо) уповноваженiй особi органу охорони державного кордону або митницi.
Завершенням контролю вважається оголошення особi (водiю, пасажирам, перевiзнику) про позитивнi висновки вiдповiдних видiв контролю та проставлення посадовими особами контрольних служб всiх необхiдних вiдмiток у картцi контролю автотранспорту (контрольно-облiковому талонi). Часовi нормативи для виконання контрольних операцiй складають:
а) для легкових автомобiлiв, якi слiдують по смугам загального руху:
Види контролю | Часовi нормативи на виконання контрольних операцiй | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10хв. | до 2 год. |
Санiтарно- епiдемiологiчний |
при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний | - | при потребi до 2 хв. | при потребi до 5 хв. |
б) для автобусiв, якi слiдують по смугам загального руху:
Види контролю | Часовi нормативи на виконання контрольних операцiй | ||
Особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно- епiдемiологiчний |
при потребi | при потребi до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний | - | при потребi до 5 хв. | при потребi до 20 хв. |
СМАП | - | до 10 хв. | - |
в) для вантажних автомобiлiв:
Види контролю | Часовi нормативи на виконання контрольних операцiй | ||
Особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв.* | до 10 хв.* |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно- епiдемiологiчний |
при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | при потребi до 15 хв. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Екологiчний | - | при потребi до 7 хв. | при потребi до 20 хв. |
СМАП | - | до 7 хв. | - |
Примiтка.
До Х хв.* - до 1 год., з урахуванням часу на
проведення поглибленого огляду та внесення
iнформацiї про транспортний засiб до бази даних.
г) на смугах спрощеного контролю граничнi термiни контролю не повиннi перевищувати:
для легкового автомобiля з 3-ма пасажирами - 2 хв.;
для мiкроавтобуса з 9-ма пасажирами - 6 хв.;
для автобуса з 30-ма пасажирами - 20 хв.
4.3 За наявностi обґрунтованих пiдстав посадовою особою пiдроздiлу митного оформлення митницi може бути вiдмовлено перевiзнику, експедитору або особi, уповноваженiй на декларування, у пропуску товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв через митний кордон України. У разi вiдмови в пропуску посадовою особою пiдроздiлу митницi виписується Картка вiдмови в пропуску на митну територiю України чи митному оформленнi товарiв та iнших предметiв згiдно з Порядком заповнення й використання Картки вiдмови, затвердженим наказом Державної митної служби України вiд 12.12.2005 N 1227, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 1562/11842, копiя якої надається СЗПН.
Картка формується в електронному виглядi з використанням програмно-iнформацiйного комплексу "Вiдмова в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi чи пропуску товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України" ЄАIС Держмитслужби України посадовою особою СМО, яка з огляду на обставини (заборону на перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України; вiдсутнiсть документiв, потрiбних для здiйснення митного оформлення чи пропуску товарiв i транспортних засобiв тощо) прийняла рiшення про вiдмову.
У Картцi повиннi бути в стислому виглядi зазначенi причини вiдмови з посиланням на норми законодавства України, а також вичерпнi роз'яснення вимог, виконання яких забезпечує можливiсть прийняття митної декларацiї, митного оформлення чи пропуску цих товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України.
За допомогою програмного забезпечення вiдомостi з Картки автоматично вносяться до електронного журналу реєстрацiї карток вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi чи пропуску товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України, а Картка реєструється в журналi.
Картка роздруковується у двох примiрниках на аркушах формату А4 за допомогою засобiв комп'ютерної технiки й пiдписується посадовою особою СМО, яка прийняла рiшення про вiдмову.
4.4 Пiдставою для здiйснення митного контролю товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв є подання посадовiй особi СМО перевiзником, експедитором, особою, уповноваженою на декларування, оригiналiв таких документiв:
контрольного талону, виданого вiдповiдно до встановленого порядку;
свiдоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення товарiв та iнших предметiв пiд митними печатками й пломбами;
примiрникiв оформлених вантажних митних декларацiй (у встановлених випадках) та iнших документiв контролю за доставкою товарiв на перемiщуванi товари, транспортнi засоби та iншi предмети;
товарно-транспортної накладної;
рахунку-фактури (iнвойс);
вiдвантажувальної специфiкацiї;
пакувального листа;
книжки мiжнародного дорожнього перевезення (надалi - книжки МДП);
дозвiльних документiв iнших державних контролюючих органiв:
сертифiкатiв, погоджень, висновкiв, дозволiв Державної служби експортного контролю тощо.
Передача документiв посадовiй особi митного пiдроздiлу здiйснюється перевiзником, експедитором або особою, уповноваженою на декларування.
4.5 Суворо забороняється вимагати документи до митного оформлення, непередбаченi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2006 N 80 "Про перелiк документiв, необхiдних для митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України", а також iнших непередбачених чинним законодавством України.
У разi вiдмови митного органу в прийняттi вантажної митної декларацiї з причин неподання документа зазначеного у перелiку, затвердженому вищезазначеною постановою Кабiнету Мiнiстрiв України, причини такої вiдмови повиннi ґрунтуватися виключно на актах законодавства України, якими запроваджено подання митному органу вiдповiдного документа.
4.6 Спiвробiтники СБК та МВ (вiддiлу оперативного реагування та проведення спецiальних операцiй, сектору по боротьбi з незаконним обiгом наркотикiв, вiддiлу дiзнання та провадження у справах про порушення митних правил) можуть залучатись до проведення митного контролю на будь-якому етапi. При виявленнi об'єкта, який перебуває на контролi СБК та МВ згiдно наявної оперативної iнформацiї, його митний контроль здiйснюється з обов'язковим залученням працiвника вiдповiдного вiддiлу чи сектору СБК та МВ.
Iнформацiя про факти передачi товаросупровiдних документiв працiвникам СБК та МВ пiд час здiйснення ними заходiв по перевiрцi законностi перемiщення товарiв та транспортних засобiв через митний кордон України заноситься до Журналу передачi документiв працiвникам СБК та МВ.
4.7 Для здiйснення митного контролю можуть використовуватись технiчнi та спецiальнi засоби митного контролю, безпечнi для життя та здоров'я людини, та такi, що не завдають шкоди пiдприємствам i громадянам.
4.8 У разi необхiдностi, для участi у здiйсненнi митного контролю можуть бути залученi спецiалiсти та експерти.
4.9 Товари та iншi предмети, що перемiщуються через митний кордон України, крiм митного контролю, можуть пiдлягати iншим видам державного контролю у вiдповiдностi до ст. 27 МКУ. Митне оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, завершується пiсля здiйснення посадовими особами СМО попереднього документального контролю в МАПП "Ягодин" вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України" та Технологiчної схеми здiйснення контролю товарiв, що пiдлягають рiзним видам контролю, у пунктах пропуску через державний кордон України Ягодинської митницi, затвердженої наказом Ягодинської митницi вiд 22.08.2006 N 359, а у разi припинення здiйснення попереднього документального контролю чи перемiщення через пункт пропуску пiдконтрольного товару, що пiдлягає одному iз видiв контролю iнших державних контролюючих органiв, пiсля його проведення цими органами iз засвiдченням результатiв шляхом проставлення посадовими особами контролюючих органiв вiдповiдних вiдмiток у товаросупровiдних документах.
4.10 З метою якiсного проведення митного контролю та митного оформлення за вмотивованим письмовим розпорядженням начальника Ягодинської митницi або його заступника митниця може брати проби i зразки товарiв та iнших предметiв для проведення їх дослiдження.
Проби та зразки товарiв, що перебувають пiд митним контролем, з дозволу митного органу можуть братися також декларантами та вiдповiдними органами державного контролю.
Проби i зразки товарiв та iнших предметiв беруться в мiнiмальних кiлькостях, що забезпечують їх дослiдження.
4.11 На пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв посадовою особою органу охорони державного кордону або митного органу може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв.
Аналiз й оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення поданих митницi товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобiв, їх конструктивних особливостей, країни походження i країни призначення товару, наявностi орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.
4.12 При проведеннi прикордонно-митного контролю можуть застосовуватись слiдуючi види спiльного огляду транспортного засобу:
вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;
огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;
повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому з урахуванням вимог пункту 4.2 Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв, затвердженого спiльним наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України i Державної митної служби України вiд 28.02.2004 N 202/163;
поглиблений огляд iз залученням спiльних спецiальних оглядових груп (далi - ССОГ) з представникiв органу охорони державного кордону, митного органу та iнших контрольних служб, i за необхiдностi з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з урахуванням вимог пункту 4.2 вищезазначеного спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України i Державної митної служби України вiд 28.02.2004 N 202/163.
4.13 Рiшення про проведення митного огляду та визначення його виду приймається спiльно начальником СМО та СЗПН.
Митний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.
У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ, iнiцiатором проведення такого огляду по узгодженню й пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв митницi органiзується перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду в межах зони митного контролю.
4.14 Поглиблений огляд товарiв та транспортного засобу проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання митним органом дозволу на виїзд за межi зони митного контролю), а в разi виникнення потреби-у спецiально визначених примiщеннях, боксах поглибленого огляду.
Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог частини 3 статтi 63 Митного кодексу України.
4.15 Товари, що перевозяться на умовах Конвенцiї МДП запломбованими транспортними засобами, зчепами транспортних засобiв або в запломбованих контейнерах, як правило, звiльняються вiд митного огляду в промiжних митницях i митне оформлення їх здiйснюється першочергово в спрощеному порядку.
Митний огляд товарiв i транспортних засобiв, що здiйснюють їх перевезення на умовах Конвенцiї МДП, проводиться вiдповiдно до статей 41, 55, 62, 63, 75 Митного кодексу України у таких випадках:
за наявностi оперативної iнформацiї митниць, пiдроздiлiв з боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, правоохоронних органiв про те, що в транспортному засобi мiстяться предмети контрабанди або предмети, якi безпосередньо є об'єктами порушення митних правил i забороненi до ввезення на митну територiю України;
якщо товаротранспортнi документи мiстять суперечливi данi про товари;
якщо виникає розбiжнiсть мiж даними, зазначеними в товаротранспортних документах, i результатами зважування транспортного засобу;
при потребi уточнення кодування товарiв при ввезеннi їх на митну територiю України, якщо це уточнення може вплинути на порядок пропуску цих товарiв через державний кордон України;
якщо в ходi огляду транспортного засобу iз застосуванням службової собаки виникає пiдозра в наявностi у вантажному вiддiленнi транспортного засобу осiб, наркотичних речовин, зброї або боєприпасiв, що можуть незаконно перемiщуватися через ДКУ.
4.16 Митний огляд товарiв i транспортних засобiв може проводитися тiльки в присутностi особи, яка їх перемiшує через митний кордон України. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та у разi, якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, митним органом складається акт митного огляду, затверджений наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї", затверджений в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719. В лiвому верхньому кутi Акту зазначається iнiцiатор спiльного огляду.
Акт митного огляду складається в трьох примiрниках:
перший i другий примiрники Акту залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi;
третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику). Усi примiрники Акту спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи, а у разi, якщо iнiцiатором проведення спiльного огляду виступають iншi правоохороннi органи, то Акт пiдписується також представниками таких органiв.
4.17 Факт замiни митного забезпечення фiксується посадовою особою митницi, яка здiйснювала митний огляд, в товаросупровiдних документах та у вiдповiднiй графi контрольного талону.
4.18 При виявленнi в процесi митного контролю ознак порушення митних правил посадова особа пiдроздiлу митного оформлення, яка виявила порушення, доповiдає про це начальнику СМО, а вiн в свою чергу - заступнику начальника митного поста - начальнику вiддiлу митного оформлення N 2 митного поста "Ягодин". Начальник СМО у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства приймає рiшення щодо складання протоколу про порушення митних правил. Товар, а в необхiдних випадках i транспортний засiб, затримується по цьому протоколу i передається посадовою особою пiдроздiлу митного оформлення на склад митницi.
4.19 Якщо є пiдстави вважати, що товари i транспортнi засоби перемiшуються через митний кордон України з порушенням норм Митного кодексу України та iнших законiв України з питань митної справи, начальником митницi, або його заступником у вiдповiдностi до статтi 55 Митного кодексу України може бути прийнято рiшення щодо переогляду транспортних засобiв.
Iнiцiаторами переогляду можуть бути начальник СМО, посадова особа СБК та МВ, керiвництво митницi, а також СЗПН або iнший правоохоронний орган та представники служб державного контролю, що здiйснюють свою дiяльнiсть в пунктi пропуску "Ягодин".
Iнiцiатор для проведення переогляду направляє письмову iнформацiю до начальника митницi за встановленою формою.
Начальник митницi або його заступник пiсля отримання iнформацiї на протязi однiєї години приймає рiшення щодо спiльного переогляду транспортного засобу та товарiв. У разi позитивного рiшення, яке оформлюється вiдповiдною резолюцiєю на письмовiй iнформацiї, спiльний переогляд здiйснюється за участю спiвробiтникiв митницi з урахуванням норм та вимог частини 3 ст. 63 Митного кодексу України.
За результатами переогляду складається акт за встановленою формою.
4.20 Особливостi пропуску окремих осiб та товарiв:
а) спецiальних, небезпечних вантажiв та спецiальних транспортних засобiв:
Перевезення спецiальних вантажiв та продукцiї вiйськового призначення через територiю України здiйснюється вiдповiдно до законодавства України та Угод про перевезення спецiальних вантажiв та продукцiї вiйськового призначення.
Перед в'їздом в пункт пропуску транспортного засобу прикордонний наряд "ВШ" доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, який, в свою чергу, погоджує зi начальником СМО митницi мiсце та порядок оформлення транспортного засобу та вантажу.
Про пропуск через державний кордон спецiальних вантажiв та вантажiв вiйськового призначення, що охороняються вартами, здiйснюється за наявностi дозволу Державної служби експертного контролю України та розпорядження Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України.
Огляд здiйснюється "ССОГ" у присутностi начальника варти (його помiчника), спецiалiста, при цьому огляд опломбованих вантажiв, контейнерiв, технiки може обмежуватися перевiркою цiлiсностi пломб, печаток, упаковки тощо.
У разi виявлення пошкодження пломб, печаток, цiлiсностi упаковки, контейнерiв, конструкцiї провадиться комiсiйне розкриття й огляд спецiального вантажу та продукцiї вiйськового призначення (тiльки тих контейнерiв, у яких виявлено порушення пломб, печаток, цiлiсностi упаковки).
До складу комiсiї залучаються представники прикордонних, митних органiв, начальник варти, спецiалiст, представник вiд перевiзника та, по можливостi, представник комендатури вiйськових сполучень.
б) дипломатичних агентiв та консульських посадових осiб, транспортних засобiв, що належать дипломатичним представництвам:
У випадку прибуття до пункту пропуску:
дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей;
дипломатичних кур'єрiв, тимчасових дипломатичних кур'єрiв пiд час виконання ними службових обов'язкiв;
Генерального секретаря ООН, його помiчникiв та iнших посадових осiб ООН, за наявностi вiдповiдних документiв;
членiв сiмей вищезазначених осiб, якi їх супроводжують або прямують окремо, щоб приєднатися до них або повернутися у свою державу, за наявностi вiдповiдних дипломатичних документiв;
членiв адмiнiстративно-технiчного персоналу дипломатичних представництв, консульських службовцiв;
членiв обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвникiв обслуговуючого персоналу консульських установ, приватних домашнiх працiвникiв в разi прямування їх разом з дипломатичними агентами, консульськими посадовими особами або виконання ними обов'язкiв щодо супроводу та доставки транспортних засобiв з дипломатичними номерами,
прикордонний наряд "ВШ (тил)" вживає заходiв щодо їх позачергового в'їзду на територiю пункту пропуску та доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, який в свою чергу, iнформує начальника СМО митницi.
Прикордонний контроль таких осiб здiйснюється у прiоритетному порядку безпосередньо в транспортних засобах на спецiально видiленiй смузi спрощеного контролю або на iншiй, вiльнiй вiд автомобiлiв смузi руху. При необхiдностi, прикордонний контроль може здiйснюватися у спецiально видiлених примiщеннях.
Огляд автомобiлiв, якi повнiстю зайнятi дипломатичними агентами, консульськими посадовими особами та членами їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами та транспортних засобiв, якi перевозять дипломатичну пошту, а також особисте майно, речi та багаж дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб, як правило, не здiйснюється.
Виняток становлять випадки, коли є вагомi пiдстави вважати, що в дипломатичних транспортних засобах, транспортних засобах, у яких прямують дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи та члени їх сiмей, особистому майнi, речах або багажi дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб перебувають особи, якi намагаються незаконно перетнути державний кордон України, або є предмети, ввезення або вивезення яких заборонено законодавством України. Тодi за рiшенням Голови Державної прикордонної служби України може бути здiйснено їх огляд. Такий огляд здiйснюється тiльки в присутностi дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб або уповноважених ними осiб.
Дипломатична пошта не пiдлягає нi розкриттю, нi затриманню. Всi мiсця, що належать до дипломатичної пошти, повиннi мати зовнiшнi позначки, що вказують на їх характер, i вони можуть вмiщувати лише дипломатичнi документи та предмети, призначенi для офiцiйного користування.
Митнi пiльги, порядок митного контролю та оформлення дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб регулюються Митним кодексом України.
Особи, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб, допускаються в пункти пропуску за акредитацiйними дипломатичними, консульськими, службовими картками та нацiональними паспортами з дозволу начальника прикордонного загону або особи, яка його замiщає.
в) вищих посадових осiб та офiцiйних делегацiй:
Працiвник Управлiння Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiння мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Служба Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiння Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України за двi години до перетинання державного кордону подає старшому змiни прикордонних нарядiв списки осiб, включених до складу делегацiй.
У випадку прибуття до пункту пропуску вищих посадових осiб України або зарубiжних держав, стосовно яких здiйснюється державна охорона (далi - вищi посадовi особи) та групи осiб - громадян України чи iнших держав, якi прямують через державний кордон України за рiшенням або на запрошення Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Верховної Ради та Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, Мiнiстерства закордонних справ України, для проведення офiцiйних заходiв на територiї України чи в iнших державах i в установленому порядку оформленi в Управлiннi Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiннi мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Службi Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiннi Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України (далi - офiцiйна делегацiя), прикордонний наряд "ВШ" вживає заходiв щодо їх позачергового в'їзду на територiю пункту пропуску та доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, який в свою чергу, iнформує старшого чергової змiни митницi.
Прикордонний контроль таких осiб здiйснюється у приоритетному порядку безпосередньо в транспортних засобах на смузi спрощеного контролю або на iншiй, вiльнiй вiд автомобiлiв смузi руху. При необхiдностi, прикордонний контроль може здiйснюватися у спецiально видiлених примiщеннях, якi забезпечують безпеку та виключають можливiсть проникнення стороннiх осiб пiд час здiйснення контролю, на пiдставi розпорядчого документа (заявки) Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiнiстерства закордонних справ України.
З прибуттям делегацiї у мiсце, визначене для проведення контролю, працiвник Управлiння Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiння мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Служби Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiння Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України отримує паспорти вiд уповноваженої особи делегацiї, перевiряє вiдповiднiсть паспортних документiв членам делегацiї, здiйснюючи iдентифiкацiю осiб, пiсля чого передає паспорти прикордонному наряду "перевiрка документiв" (старшому змiни прикордонних нарядiв) для їх перевiрки.
Прикордонний наряд (старший змiни прикордонних нарядiв) здiйснює перевiрку документiв, проставляє в них належнi службовi вiдмiтки i повертає їх працiвниковi Управлiння Державного протоколу.
Працiвники Управлiння Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiння мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Служби Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiння Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України, якi здiйснюють перевiрку паспортних даних, несуть вiдповiдальнiсть за належнiсть паспортних документiв членам офiцiйних делегацiй.
У разi виявлення в документах несправностi або невiдповiдностi документiв списку делегацiї посадова особа негайно доповiдає командиру пiдроздiлу та начальнику прикордонного загону для прийняття рiшення у найстислiшi термiни.
У разi виявлення зброї, боєприпасiв, спецiальних засобiв, що належать особам, якi здiйснюють охорону вищих посадових осiб України, iнших держав та офiцiйних делегацiй, про яку попередня iнформацiя не надавалась, рiшення про пропуск (непропуск) через державний кордон зброї, боєприпасiв i спецiальних засобiв охорони приймає начальник прикордонного загону за письмовим погодженням з Мiнiстерством внутрiшнiх справ України.
Непропущенi через державний кордон України зброя, боєприпаси, спецiальнi засоби, що належать особам, якi здiйснюють охорону вищих посадових осiб України, iнших держав та офiцiйних делегацiй, приймається на зберiгання у встановленому порядку.
З метою недопущення можливих протиправних дiй щодо вищих посадових осiб, членiв офiцiйних делегацiй, як правило, за двi години до перетинання державного кордону в мiсцях здiйснення прикордонного та iнших видiв контролю працiвники Управлiння Державної охорони України та iнших компетентних служб у взаємодiї з органами охорони державного кордону вживають додаткових режимних заходiв.
Осiб, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч офiцiйних делегацiй, допускати в пункти пропуску з дозволу начальника прикордонного загону на пiдставi офiцiйної iнформацiї служби протоколу за погодженням з Управлiнням державної охорони України, якщо її спiвробiтники забезпечують здiйснення спецiальних заходiв щодо безпеки делегацiї.
Огляд автомобiлiв, якi повнiстю використовують вищi посадовi особи та члени офiцiйних делегацiй, а також транспортних засобiв, що перевозять осiб, якi входять до складу офiцiйних делегацiй, не здiйснюється.
г) аварiйно-вiдновних формувань:
У випадку прибуття до пункту пропуску аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань (далi - формувань) для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями i катастрофами, прикордонний наряд "вартовий бiля шлагбауму" вживає заходiв щодо їх позачергового в'їзду на територiю пункту пропуску та доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, який в свою чергу, iнформує начальника СМО митницi.
Пропуск через державний кордон осiб, якi входять до складу формувань, здiйснюється на смузi спрощеного контролю або на iншiй, вiльнiй вiд автомобiлiв смузi руху, за паспортними документами на пiдставi спискiв, затверджених Мiнiстром надзвичайних ситуацiй або особою, що його замiщає.
Пропуск через державний кордон вiйськовослужбовцiв строкової служби здiйснюється з пред'явленням документiв, що посвiдчують їх особу, за списками, якi додаються до паспортних документiв керiвникiв формувань, пiдписуються командирами вiйськових частин i скрiплюються гербовими печатками.
д) транспортних засобiв, якi перевозять гуманiтарну допомогу:
У випадку прибуття до пункту пропуску транспортних засобiв, якi прямують на пiдставi документiв Червоного хреста, або iнших транспортних засобiв, якi здiйснюють перевезення вантажiв гуманiтарної допомоги, прикордонний наряд "ВШ (тил)" вживає заходiв щодо їх позачергового в'їзду на територiю пункту пропуску та доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, який в свою чергу, iнформує начальника СМО митницi.
Старший змiни прикордонних нарядiв, отримавши iнформацiю про слiдування гуманiтарної допомоги iнформує вiдповiднi контрольнi служби i приймає необхiднi мiри для безперешкодного позачергового пропуску зазначених вантажiв у вiдповiдностi до чинного законодавства.
5. Порядок встановлення та пiдтримання режиму в пунктi пропуску
Режим у пунктi пропуску визначається i встановлюється наказом начальника Луцького прикордонного загону за погодженням з начальником Ягодинської митницi та керiвником пiдроздiлу Мiнтрансзв'язку України i регламентує порядок:
в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску всiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна;
допуску в пункт пропуску для службового перебування та виконання завдань спiвробiтникiв правоохоронних, контрольних органiв (служб) та робiтникiв адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, установ, розташованих у пунктi пропуску, або дiяльнiсть яких пов'язана з необхiднiстю перебування цих робiтникiв та виконання ними функцiональних обов'язкiв у пунктi пропуску;
здiйснення в пунктi пропуску будь-якого виду господарської та iншої дiяльностi, будiвництва, розвитку комунiкацiй та iнфраструктури, пасажирських i вантажно-транспортних операцiй, iнших дiй (заходiв);
здiйснення обмежень та притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi за порушення встановлених режимних заходiв в пунктах пропуску;
порядок видачi i збереження перепусток на перебування у пунктi пропуску.
За рiшенням начальника прикордонного загону пiдроздiл органу охорони державного кордону може установлювати додатковi режимнi правила i тимчасовi обмеження в межах територiї пункту пропуску. Рiшення начальника прикордонного загону оформлюється у виглядi розпорядження (наказу), яке доводиться до вiдома органiв мiсцевого самоврядування, усiх взаємодiючих органiв i служб, до керiвникiв зацiкавлених пiдприємств, органiзацiй, установ у частинi, що їх стосується.
Порушення встановлених правил режиму в пунктi пропуску тягне за собою адмiнiстративну вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством України.
6. Органiзацiя спостереження в пунктi пропуску
У пунктi пропуску, мiсцях проведення контролю створюється система спостереження за особами, транспортними засобами, вантажами та iншим майном, що перетинають державний кордон України, з метою виявлення спроб проникнення стороннiх осiб до транспортних засобiв мiжнародного сполучення, провезення через державний кордон предметiв та товарiв, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України.
Система (схема) спостереження розробляється та затверджується керiвниками вiдповiдних контрольних органiв (служб) у пунктi пропуску та включає:
вiзуальне спостереження спецiальними прикордонними нарядами;
спостереження прикордонними нарядами, якi здiйснюють перевiрку документiв та огляд транспортних засобiв;
спостереження з використанням технiчних засобiв (телевiзiйних систем);
спостереження працiвникiв контрольних служб у своїх контрольованих зонах.
7. Взаємодiя мiж контрольними органами i службами, транспортними та iншими органiзацiями й установами
Взаємодiя органiзується i пiдтримується з метою координацiї спiльних дiй державних контрольних органiв i служб у забезпеченнi якiсного прикордонного контролю й безперебiйного пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, а також недопущення порушення державного кордону України, протидiї контрабанднiй дiяльностi та iншiй неправомiрнiй дiяльностi на державному кордонi України.
З метою уточнення питань взаємодiї старший змiни прикордонних нарядiв проводить перед початком змiни коротку нараду за участю старших змiн контрольних служб, на якiй вiдбувається обмiн iнформацiєю щодо здiйснення контролю i визначаються особливостi оформлення та огляду транспортних засобiв на змiну.
Основними принципами взаємодiї є:
сурове дотримання законностi;
оперативнiсть розгляду i прийняття рiшень з питань, що потребують спiльного вирiшення та забезпечення їх виконання у межах визначеної компетенцiї;
комплексне використання у разi необхiдностi сил i засобiв, що є в розпорядженнi взаємодiючих сторiн.
Основними напрямами взаємодiї є:
проведення заходiв направлених на забезпечення здiйснення надiйного прикордонного, митного та iнших видiв контролю;
здiйснення обмiну iнформацiєю про намiри та спроби порушення державного кордону, провезень через нього зброї, боєприпасiв, вибухових, отруєних речовин i наркотикiв, а також про джерела придбання i канали незаконного перемiщення через кордон валюти, сировинних ресурсiв, великих партiй промислових виробiв, товарiв народного споживання, культурних цiнностей i крадених автомобiлiв;
виявлення осiб, якi займаються перемiщенням через кордон предметiв контрабанди, порушують порядок проведення зовнiшньоекономiчних операцiй, здiйснення спiльних заходiв щодо документування їх злочинної дiяльностi;
розробка на пiдставi аналiзу оперативної обстановки i проведення спiльних заходiв щодо запобiгання, виявлення i розкриття злочинiв у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi, забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi боротьби з органiзованою злочиннiстю;
забезпеченнi громадського порядку та громадської безпеки, здiйснення спiльних заходiв для локалiзацiї надзвичайних подiй та ситуацiй в пунктi пропуску через державний кордон України та на пiдступах до нього;
внесення у вiдповiднi iнстанцiї, мiнiстерства та iншi органи виконавчої влади пропозицiй для усунення причин i умов, якi сприяють здiйсненню контрабанди;
узагальнення пiдсумкiв, розробка нових форм взаємодiї, удосконалення нормативно-правової бази в боротьбi зi злочиннiстю.
Взаємодiя органiзується з таких питань:
а) з митними органами:
порядок забезпечення прикордонно-митного контролю;
мiсця розташування зон прикордонно-митного контролю;
мiсця стоянок та порядок пропуску транспортних засобiв;
додатковi режимнi заходи з метою посилення режиму в пунктах пропуску;
порядок дiй при виникненнi порушень правил перетинання державного кордону або митних правил;
порядок дiй при виникненнi в пунктi пропуску конфлiктних та iнших нестандартних ситуацiй;
порядок дiй при затриманнi транспортних засобiв, осiб, контрабандних товарiв, наркотичної речовини, за порушення чинного законодавства;
б) з санiтарно-карантинною службою:
порядок дiй при виявленнi осiб з ознаками небезпечних захворювань;
порядок здiйснення карантинних заходiв при загрозi занесення iнфекцiй;
мiсця та порядок проведення дезiнфекцiї транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв в пунктi пропуску;
в) iз службою ветеринарного контролю:
порядок дiй при виявленнi захворювання тварин, якi перевозяться через кордон;
порядок здiйснення карантинних заходiв при загрозi занесення iнфекцiйних хвороб;
порядок надання iнформацiї про проведення ветеринарного контролю вантажу та iншого майна i дозволу на перетинання ДКУ;
г) iз службою фiтосанiтарного контролю:
порядок дiй при виявлення захворювань рослин, якi перевозяться через кордон;
порядок здiйснення фiтосанiтарних заходiв при загрозi занесення iнфекцiйних хвороб рослин;
порядок надання iнформацiї про проведення фiтосанiтарного контролю рослин та iншого майна i дозволу на перетинання ДКУ;
д) iз службою екологiчного контролю:
порядок дiй при виявленнi радiоактивних та небезпечних вантажiв:
порядок здiйснення профiлактичних заходiв при загрозi радiоактивного забруднення мiсцевостi;
порядок надання iнформацiї про проведення екологiчного контролю транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв i надання дозволу на перетинання ДКУ;
е) iз службою контролю мiжнародних перевезень пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом:
порядок пропуску пасажирського та вантажного транспорту;
упорядкування регулярного пасажирського сполучення через кордон;
щодо очiкуваних обсягiв вантажного перевезення;
є) iз сумiжною стороною:
про зростання руху транспортних засобiв, час очiкування та можливий (розрахунковий) час проведення прикордонно-митного контролю;
про ведення обмеження руху, перешкоди руху, а також про його припинення;
про затриманих порушникiв державного кордону, нелегальних мiгрантiв, контрабанду, зброю, наркотичнi та вибуховi речовини;
про спроби та намiри порушення кордону, виявленi канали нелегальної мiграцiї, заходи щодо боротьби з органiзованою злочиннiстю на каналах мiжнародного сполучення;
про вжиття спiльних заходiв у разi виникнення черг та надзвичайних ситуацiй в пунктах пропуску;
про вжиття заходiв щодо усунення виявлених причин та умов, якi сприяють здiйсненню порушень законодавства про державний кордон;
є) iз органами МВС щодо:
забезпечення громадського порядку у пункту пропуску та на пiдступах до нього;
передачi наявних баз даних про викраденi транспортнi засоби, їх поповнення та внесення змiн;
перiодичнiсть проведення звiрок баз даних про викраденi транспортнi засоби;
дiї пiдроздiлу прикордонного контролю та Мiнiстерства внутрiшнiх справ України за рiзних обставин та в разi виявлення викрадених транспортних засобiв у пунктi пропуску;
порядок органiзацiї зв'язку мiж пiдроздiлами прикордонного контролю та Мiнiстерства внутрiшнiх справ України;
порядок взаємного iнформування про способи, методи роботи та технiчнi засоби, якi застосовуються пiдроздiлами для пошуку викрадених транспортних засобiв;
порядок надання iнформацiї про перетинання державного кордону транспортними засобами.
8. Прикiнцевi положення
Шлагбауми на в'їздi (виїздi) в пункт пропуску застосовуються тiльки в разi загострення обстановки, в iнший час тримаються вiдкритими.
В разi вiдключення або тимчасового виходу iз ладу програмно-технiчного комплексу автоматизацiї прикордонного контролю iнспектор прикордонного контролю зобов'язаний занотовувати вiдповiднi данi про пасажирiв та транспортнi засоби на паперових носiях iнформацiї з подальшим їх перенесенням до бази даних програмно-технiчного комплексу.
Загальна координацiя дiяльностi контрольних органiв та служб, транспортних та iнших органiзацiй (установ) пiд час здiйснення пропуску через ДКУ здiйснюється. Законнi вимоги представникiв органу охорони державного кордону щодо дiяльностi в пунктi пропуску обов'язковi для виконання всiма посадовими особами органiв та служб, розташованих у ньому.
У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв керiвники вiдповiдних структурних пiдроздiлiв завчасно надають вiдповiдну iнформацiю, доповнення та змiни вносяться пiсля взаємного погодження.
Контроль за виконанням положень Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна покладається на начальника пiдроздiлу органу охорони державного кордону в пунктi пропуску та начальника митного поста "Ягодин".
Начальник вiддiлення прикордонного контролю "Ягодин-автостанцiя" майор | Ю. В. Мельничук |
В. о. начальника митного поста "Ягодин" Радник митної служби II рангу | В. Г. Середа |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |